Skuter nie chce jechać

Witam ! Jestem nowym użytkownikiem na tym forum, i nie za bardzo znam się na mechanice skutera itd. Otóż teraz gdy roztopił się śnieg chciałem wznowić jazdę moim Keeway-em F-act, naładowałem akumulator, lecz po odpaleniu skutera działa on jedynie na manetce obróconej do końca,(gdy ją puszczam gaśnie) ale obroty dochodzą do 20, 30 tys. W związku z czym nie chcę on ruszyć i wyłącza się. Co może być tego przyczyną ? Czy z naprawą poradziłbym sobie sam, czy lepiej od razu zanieść do serwisu ? Z góry dziękuję z wszelką pomoc. Pozdrawiam !

20-30 tys obrotów - dobry żart ;)

Sprawdź gaźnik(wyreguluj) i sprzęgło...

Z gaźnika pewnie linkę zdjął i dochodzi mu do 20, 30 tyś obrotów. :P

jak ja odpaliłem skuter po zimie w tamtym roku to przez pierwsze 5 minut właśnie tak mulił gasł itp. Potem wróciło do normy. Przeczyść gaźnik i filtr powietrza.

Ok, dzięki za pomoc w najbliższym czasie postaram się wykonać wszystko co napisaliście i dam znać jak poszło.

Ok na początek wyczyściłem gaźnik i jakoś go wyregulowałem, niestety to nie dało żadnych efektów. Dzisiaj przez jakiś czas przytrzymałem manetkę do końca przez 30s i nagle skuter wszedł na normalne obroty, ale "wypluł" olej z rury wydechowej i biały dym. Zgasiłem go i znowu odpaliłem, postąpiłem tak jak wcześniej czyli przytrzymałem manetkę i ten sam efekt. Zrobiłem tak i trzeci raz, lecz wtedy skuter zaczął gasnąc. Skuter po odpaleniu trzyma się obroty coś ok. 1500 do 2000, ale gdy przekręcam manetkę słabnie i zaczyna gasnąc. Czy mógł się zatrzeć ? A jeżeli nie to co to może być ?

a sprawdź świece? może nie daje odpowiedniej iskry? wiesz ja miałem to w skuterze że po dodaniu gazu gasł ale na wolnych obrotach było okey i też nie chciał wgl jechać ;/ po wymianie świecy wróciło do normy ;)

Więc problem wyeliminowany, wyczyściłem filtr powietrza, jeszcze raz gaźnik i wymieniłem paliwo. Stare paliwo było zmieszane z wodą ! Szkoda że nie pamiętałem gdzie ostatnio tankowałem. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że skuter działa tylko trzeba było znowu wyregulować gaźnik. Dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam !