Skuter na pełnym baku

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    speak
    Użytkownik

Witam,

Czy ktoś może mi wytłumaczyć pewien fenomen, posiadam TOROS FRESCO 4T(ZIPP QUANTUM).

A teraz do rzeczy, gdy w baku jest 2l paliwa (6l to pełny bak), skuter odblokowany jedzie na prostej max 55 i czuć że nie ma mocy (słabe przyspieszenie), natomiast po zalaniu go do pełna (bak pełny) moc powraca (65 na prostej, szybko przyspiesza), o co chodzi i czy to normalne czy może powinienem szukać gdzieś usterki?

Lukario
    Użytkownik

mógł zapchać się filtr paliwa i gdy masz pełny bak to większe ciśnienie sprawia że więcej paliwa dochodzi do gaźnika i wtedy silnik lepiej pracuje

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

speak
    Użytkownik

Filtr jest ok, co może być jeszcze przyczyną?

peciula
    Użytkownik

Może odpowietrznik zbiornika jest przyp chany

speak
    Użytkownik

Teraz nie sprawdzę już ale podawajcie mi wszystko co może być przyczyną, puki co niby wystarcza mi tankować często do pełna ale na dłuższą metę tak nie może być

FormaN
    Użytkownik

Kranik podciśnieniowy nie dostaje podciśnienia z kolektora dolotowego.
    Zasyfione przewody paliwowe.

qdly
    Użytkownik

FormaN napisał:

Kranik podciśnieniowy nie dostaje podciśnienia z kolektora dolotowego.
    Zasyfione przewody paliwowe.

a jak ma pelny bak to magicznie zaczyna dostawac podcisnienie? czytales pytanie? jesli juz isc twoja droga rozumowania to membrany sa przepracowane i nie sa w stanie wypracowac przy mniejszym cisnieniu paliwa nad soba, wszystko by bylo fajnie, ale dzialalo by idealnie odwrotnie. paliwo nie dochodzilo by jak bak byl by pelen, i smigalo jak by byly opary. ja bym sie zapytal jak wyglada wnetrze baku i ile tam jest przejechane, czysciles to moze kiedys? moze sie syfu na dnie nagromadzilo, 2 litry to sporo, ale… zreszta powiem za kolega Lukario, filtr, kranik, czy oba przepuszczaja, wyjmij, wyczysc, wloz, sprawdz.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button