Skuter na miasto do 1700 zł, waga użytkownika 120 kg

Hej
Chce kupić sobie skuter od 1500 do max 1700 zł. Od razu zaznaczam, że zupełnie się na nich nie znam. Nigdy skutera nie miałam, nikt z moich znajomych też jakoś tego pojazdu nigdy nie zakupił. Chodzi o zwykły, najprostszy skuter do jazdy po Warszawie. Dziennie będzie robił około 15-20 km. Chodzi przede wszystkim żeby był wytrzymały. Ja ważę ważę 70 kg ale mój chłopak jest duuuży :) Około 115-120 żywej wagi. Chciałabym żeby też od czasu do czasu mógł na nim pojeździć, oczywiście w pojedynkę.
Czy moglibyście coś polecić? Nowy czy uważany, bez znaczenia.

http://tablica.pl/oferta/skuter-ferro-103-2t-nie-rieju-senda-aprilia-romet-zipp-aerox-keeway-CID5-ID31QR1.html#8debe7c102;promoted jeśli twój chłopak nie jest zbyt wysoki to to sie nada. Nie polecam dużych skuterów ponieważ często ważą po 110 120 kg a ten co podałem waży 79kg więc będzie miał zapas mocy na jazdę w dodatkowymi kg. Tym bardziej że to silnik 2t więc ma sporo więcej mocy od silników 4t.

Tego to po zatrzymaniu sobie z tyłka nie wyciągnie :)
A tak serio, kup właśnie duzy, coś w stylu Junaka 607 w 4T, zmień cylinder na 72 i spokojnie w dwie osoby możecie jeździć.

teraz to powiedziałeś silnik 4t nawet 72 ccm ma tyle mocy co fabryczny silnik 2t i jeszcze dochodzi ponad 20kg więcej wagi więc przyspieszenie będzie gorsze niż w rowerze

Mam coś podobnego do tego junaka - zipp quantum rs 2t. Dzisiaj z synem jeździliśmy po Warszawie - ja 100 kg, on 90. Szału nie było, ale młody na komfort nie narzekał, a nawet parę autobusów i ciężarówek wyprzedziliśmy

moute napisał:

teraz to powiedziałeś silnik 4t nawet 72 ccm ma tyle mocy co fabryczny silnik 2t i jeszcze dochodzi ponad 20kg więcej wagi więc przyspieszenie będzie gorsze niż w rowerze

To ma być pojazd do jazdy, a nie bicia rekordów. Miałem ciężki w 4T z 72, sam lekki nie jestem i spokojnie 75 mi jechał, na Warszawkę, w korki, z dobrym przyspieszeniem - świat i ludzie.
Nie każdy ma 14 lat i myśli jak szybko się zabić.

Zgadzam się że to nie pojazd do bicia rekordów dlatego nie polecam aeroxa bigbore lub innych cudów, tylko jeśli mieszkasz w wawie to wiesz że ludzie jeżdzą jak na wyścigach, i trzeba nieźle manewrować. A tak z innej beczki to nie mam 14 lat i nie chce się szybko zabić :)

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-skuter-romet-727-premium-10-gratis-neos-sr-aerox-CID5-ID2XTV5.html#cde4164db5

Lekki zipp parco - mogę ci moejgo za 1800 sprzedać