Skuter na krótkie trasy.

Witam, planuję zakup skutera na dojazdy do pracy, mówię o 12 km dziennie. Mam już serdecznie dość stania w korkach. Najchętniej bym dojeżdżał rowerem, ale przy 9 godzinnej fizycznej pracy i innych aktywnościach skłaniam się ku skuterowi.

Na zakup przeznaczone mam maksymalnie 4 tysiące. (+oc itd.)
Zależy mi, żeby skuter był niezawodny, bezawaryjny, tani w eksploatacji
Jeśli ma to jakieś znaczenie, jestem dość niskiego wzrostu (169cm)

Nie zależy mi na prędkości, aczkolwiek większość trasy w terenie niezabudowanym, także fajnie by było jakby udźwignął te 70km/h, nie jest to mus, tylko miły dodatek. Zeby dojechać za miasto muszę dojechać do ronda, co autem zajmuje mi 20 min, skuterem przejadę w 5.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze skutera, mam nadzieję że za tą kwotę da się kupić coś w miarę sensownego.

ale chcesz 125 czy 50cm? 50cm (motorower) w zasadzie te 70 nie jedzie

Miałem na myśli 125.

no to to jest budżet na używane (ale dość mało używane) kymco agility, syma Fiddle

A najlepiej na dużym kole czyli Agility City. A uwzględniłeś w budżecie kask itd?

Może być Zipp Quantum R 125. Bardzo dobry, nowoczesny skuter z LED-ami i dwoma hamulcami tarczowymi - co wybitnie poprawia bezpieczeństwo. 70km/h osiągnie bez problemu, a silnik 4T zapewni oszczędności.

Dziękuję za podpowiedzi.

Nie, nie uwzględniłem w budżecie kasku itd. Na sam skuter chcę przeznaczyć do 4 tys.