Skuter na dojazd do pracy - 1wszy motorek

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #192515 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

Witam,

szukam czegoś nie drogiego z okolic Rzeszowa co mógłbym kupić. Najbardziej podobają mi się biegówki 125 typu Honda NSR aczkolwiek nie chcę kupować czegoś co mogę potem strzelić w kąt bądź będę miał problemy w późniejszej sprzedaży, dlatego też wybór padł póki co na skuter (konkretny motor jak mi się spodoba kupię na następny sezon). Dodam że jako dziecko jeździłem motorynką, ogarem, jawką pancerką, simsonem, wsk 3 i jawką sport z kumplami 😀

Do rzeczy, co powiecie na:
    Router Metro City a dokładnie : http://olx.pl/oferta/700pilne-sprzedam-router-metro-city-uwaga-lub-zamienie-na-biegowk-CID5-IDa8QKh.html
    ewentualnie: http://olx.pl/oferta/skuter-4t-50-100-cm3-CID5-ID80cmB.html#8b74515ec0

Jak macie coś lepszego to proszę polećcie, mam do dyspozycji do 800zł poneaż tak jak mówiłem chcę się pierw przekonać czy będe jeździł jednośladem a nie chwilę się podjaram i sprzedam za miesiąc :/ Samochód już mam, dlatego napaliłem się na skuter/motor 😛
    Z góry wielkie dzięki, pozdro

#192525 Reply
    Kristop
    Uczestnik
    • 38

Sprzedałbym Ci swojego F16 za 800, ale do małopolski chyba nie przyjedziesz:D
    *
    Ten 2 link wg mnie nie warty uwagi, skoro nie ma zdjęcia jak kopajka wygląda i rozrusznik nie działa, gdzie będziesz wioche na mieście robił z odpalaniem;)
    A 1 widać palona guma przez młodego gniewnego, pewnie zajechany na maxa, też kopki ni ma widać, więc aku dead i uziemiony jesteś:)

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#192532 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

@Kristop
    Przyjechać jszcze bym przyjechał tylko gorzej bo nie mam przyczepki, ani haka w aucie, bardziej bawię się w tuning civic klub itd także potem ktoś musiałby autem wrócić a ja z małopolski skuterem a to odpada :O

Właśnie też patrzyłem na to wszystko i bardziej się skłaniałem nawet do tego routera ale czy 50cc spali kapcia tak jak pisze właściciel to ja nie wiem ;D Problem polega na tym, że w internecie jest tyle samo złych opinii o routerach ile dobrych i sam nie wiem czy jest sens się w to pchać czy nie lepiej dołożyć 100-200 i kupić coś inengo :/
    Na skuterach się nie znam dlatego napisałem temat tutaj 🙂

#192538 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    #192540 Reply
    Kristop
    Uczestnik
    • 38

Router to skuter/biegówka jak każda, tylko inne malowanie/plastiki itp. zazwyczaj wszystko idzie seriami z 1 fabryki 😉 Do testu kupić możesz cokolwiek, zobaczysz czy ci się jazda spodoba (choć na tupie to nic nie da z przyjemności;)), byleby kupić coś w dobrym stanie silnikowym:)

#192598 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

@paci
    Dzięki za propozycje ale te 2 ostatnie niestety są nieaktualne więc mam patrzeć na „podobne modele” po prostu tak ?

@Kristop
    tak właśnie myśle żeby w silniku było ok, pojeżdzę do końca sezonu, max do następnego do początku i przesiadam się na 125cc biegówke, zapewne jako honde bo ja mam civica V, ojciec VIII, więc i motor pewnie wezme z zaufanej firmy 🙂

A co sądzicie o tym ? Ile byście za niego dali ?
    http://olx.pl/oferta/piaggio-nrg-50-mc3-lc-skuter-p-g-zarejestrowany-CID5-IDatTXW.html
    Właściciel piszę że brakuje zacisku na przód i gaźnika a cena jaką zrobil minimalną to 850zł
    Warto?

#192600 Reply
    Kristop
    Uczestnik
    • 38

Pytanie dlaczego niema zacisku i gaźnika;)
    Zacisk używka ~30zł, gazior do 100zł. Ale i tak bez odpalenia nie wiesz co w nim siedzi. Możesz trafić na super stan, ale i totalne za przeproszeniem gówno. Jakby właściciel jeszcze to zrobił tak jak trzeba to warto by. A tak to możesz i trafić na naprawy za drugą wartość sqta;)
    Ja bym dał max. 500

#192601 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Zacytuję ci Kristopa;możesz i trafić na naprawy za drugą wartość sqta;)
    Z tym że ja bym nie dał 500 bo braki w plastikach [za nogami i w przodzie dwa małe,dwa lusterka,błotnik,gaźnik,zacisk,tylny boczek lewy pęknięty do klejenia lub już był klejony i do wymiany,no i niespodzianki w silniku.Dam Ci przykładowy link jam ma wyglądać i jeździć skuter za 900zl.
    za 700
    http://olx.pl/oferta/skuter-zipp-vapor-4t-okazja-CID5-IDawUG7.html#ff85fc8757
    900
    http://olx.pl/oferta/tgb-f409-skuter-motorower-49-ccm-kask-gratis-CID5-IDa0Pzd.html#49710e3a76

#192628 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

O cholera chłopaki, bez Was to sądzę że dawno bym się wpieprzył w gówno bo myślałem ze z tym piaggio to „niezła oferta” jak chodzą po 1300zł :O
    Naprawdę wielkie dzięki za to, że mi pomagacie bo w autach siedzę nie od dziś ale w motorach to w sumie można mnie wyciulać jak małą dziewczynkę, nie wiem za co płacić a za co nie 😀
    W takim razie nawet się nie pcham w tego piaggio bo sprzedawca mówi że niżej niż 850zł nie zejdzie bo skuter igła 😛

Paci, różnicę w tym co podałes widać na pierwszy rzut oka, aż nie wiedziałem że taką „igłę” można dostać za 900zł, wszystko czyste, nic nie cieknie i pewnie skuterek poszanowany 🙂
    Nachodzi mnie na:
    http://olx.pl/oferta/skuter-romet-CID5-IDatXoh.html#49ca553165
    Już spytałem sprzedawcy czy aktualny i jak będzie aktualny to mógłbym pojechać obejrzeć 😉 Jak myślicie, wart swojej ceny tak „na oko” ? Czy zaproponować niższą?

Przepraszam, ze tak pytam o wszystko ale jak wspomniałem w skuterach/motorach nie siedzę i na prawdę się nie znam za bardzo… :/ Dlatego też dużo dla mnie znaczy, że mi pomagacie bo dobrze przed zakupem się poradzić kogoś z doświadczeniem niż kupować w ciemno , dzięki chłopaki ! 😉

#192630 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Wart 900 można brać jak w miarę chodzi i nie kopci.

#192633 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

Ok, w takim razie już napisane do sprzedawcy, telefonu niestety nie odbiera 🙁 Spróbuję jeszcze później tyrknąć i może akurat coś się na jutro uda oblukać.
    Więc albo romet albo:
    http://olx.pl/oferta/skuter-gilera-stalker-CID5-IDavdzF.html#ebddbe05e2
    Co byście brali ? Bo mogę spokojnie jutro jechać oglądnąć z racji urlopu 🙂
    Jedynie zastanawia mnie kwestia spalania bo w opiniach na necie wyczytałem że ten silnik 2T żre 4,5-7l, troche nie chce mi się wierzyć bo moje auto pije 7l/100 przy spokojnej a co dopiero taki skuterek :O

#192638 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

4,5-7l niestety tyle palą gilery,jak już kupujesz to pamiętaj,dobre odejście i v max to 2t kosztem spalania,gorsze odejście [nie zawsze] ma 4t ale pali połowę.ps ta z linku szału nie robi ja bym nie kupił.

#192639 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

paci właśnie czekałem na Twoją odpowiedź jak najszybciej bo nie wiedziałem czy wsiadać w auto czy pić piwo, ale tym spalaniem to mnie dobiłeś :/
    Jak skuter ma mi palić 7l a ma jechać 80km/h to wolę krecić civica i zapieprzać 2x tyle :O widzę, że nie ma co się grzać i palić tylko czekać spokojnie i próbować dorwać jakiegoś rometa w miarę młodego, nawet dołożyć a kupić coś lepszego. W takim razie będe szukał, sam nawet myślałem że jak to skuter z 2003 to czy nie jest wypieprzony cylinder w środku i szlifa nie trzeba będzie robić, albo tłok zmieniać.

paci wiem że Cie męcze ale mam jeszcze jedno pytanie, mówisz że byś nie kupił tej gilerki, ale ze względu na to że chleje paliwo czy po prostu stara i nie warta swojej ceny czy widzisz na zdjęciach coś co od razu Cie zraża ?

#192640 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Nie chodzi o spalanie to zawsze można jakoś znieść nie piłować i zmieścić się w 5l,ale o to że widze po jej wyglądzie że ujeżdżał ją młody gniewny tjuner i wymęczony jest nie tylko silnik ale i cale reszta,zawiasy,hamulce,itd końca nie widać

#192641 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

No w sumie paci masz rację, to tak jak z samochodami weź teraz kup BMW 3 E36, wypiłowane jak cholera 😛 to samo z hondami, lubią wysokie obroty więc młodziany (sam mam 22 lata więc się do nich zaliczam jako tako :P) piłują do odciny 😀
    Dzięki wielkie za pomoc, jakbyś albo jakbyście mieli kogoś z podkarpacia z pewnym skuterem nawet za 1000zł czy coś bo te 200zł można zawsze dorzucić to proszę, dajcie mi znać na pw czy w tym temacie, ja poczekam na tego rometa i jak kupię to napewno też dam znac 🙂

Dziękuje jeszcze raz za wszystko bo wiem ze troche wymęczyłem 😉

#192643 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Po to jet forum:) i od tego jest wróżbita że odpowie jak ktoś pyta:D

#192881 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

Chłopaki to jeszcze raz ja, dodzwoniłem się wreszcie do sprzedającego.
    Motorek jeszcze stoi sprawny z papierami, sprzedający dostał go w rozliczeniu i mu „zagraca” bo nikt na nim nie jeździ a szkoda żeby stał – tak mi powiedział.
    Ponadto może mi go jutro podwieźć do domu bo mówi, że będzie miał dostawczym kurs do Rzeszowa więc teoretycznie bym nie musiał jechać alee, skuter ma pęknięty pasek napędu (a raczej już paska nie ma i nie ma płynu w przednim układzie hamulcowym bo jak stał to sprzedający go zlał do jakiejś innej maszyny).
    Paska napędowego nie ma ponieważ: „wczoraj byli u niego oglądać rometa jacyś goście, ponoć się przejechali i podczas jazdy pękł pasek, sprzedający zapewnia że po jego wymianie (~40zł taki pasek) skuter będzie chodził jak igła.
    Cena z podwózką to 900zł, może uda mi się max z niego utargować na 850zł ponieważ sprzedający powiedział że jak podwozi to chciałby te 900zł.
    Jeszcze raz link do ogłoszenia Rometa 737: http://olx.pl/oferta/skuter-romet-CID5-IDatXoh.html

Co o nim sądzicie tak ostatecznie ? Brać go czy jakiś podejrzany się Wam wydaje ? W ogóle co o nim sądzicie patrząc na zdjęcia.
    Proszę o poradę i to w miarę pilną ponieważ wieczorem mam do neigo oddzwonić 🙁
    Jakbym mógł to bym z chęcia Wam postawił piwo za to jakby kto był z okolicy, ewentualnie mogę wysłać pocztą 😀
    Dzięki po raz kolejny ! 🙂

#192885 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

Opłacony i w pełni sprawny.
    Ale jednak niesprawny bo tu sie nagle okazuje że pasek jest pęknięty „akurat wczoraj” i że w hamulcach nie ma płynu – bo pan postanowił oszczędzić 3,50zł i zlać te 4 łyżeczki płynu które sie tam mieszczą wykonując magiczne ewolucje z układem hamulcowym.
    A do tego tak sie chce go pozbyć że ci go przywiezie.
    Niech zmieni pasek, zrobi hamulce i wtedy go kupisz. A przynajmniej można go odpalić? Skąd pan wie że pękł pasek – już pościągał pokrywy z napędu i zdiagnozował?
    Skoro goście co go chcieli kupić i go ujeżdżali i p[rzy nich strzelił pasek to czemu go jednak nie kupili targując cene o pasek… poza tym tak go ujeżdżali bez tego przedniego hamulca…
    W rozliczeniu go dostał (to nie są złote łyżeczki) – wiec na kogo jest zarejestrowany i kiedy, co z ubezpieczeniem..itd przecież po przyjęciu „w rozliczeniu” trzeba sie potem nabiegać po urzędach
    Mało zachęcająco to wygląda.

#192892 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2

Święta racja. Nadmar dziwnych zbiegów okoliczności…

#192894 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

odpuść bo się wkopiesz a jak już to max to to jest warte z przywózką a jak nie to niech sobie barszczu ugotuje.

#192899 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi i że szybko zareagowaliście 🙂
    Szczerze, też mi się to wydawało dziwne, że gość mówi że podwiezie i że spuścił płyn z układu i ze zbiornika… to tak jakbym z małego zbiorniczka z samochodu odlewał do skutera i na odwrót, przyznam że było to dziwne ale najbardziej mi się nie podobało to że ten skuter stał od 2 tyg, a ja głupi myślałem „o ale okazja!” a tu dupa 😀 Już i tak patrze na skutery za 1100zł czy coś bo wole dołożyć żeby mieć niż potem dokładać żeby w ogóle to jechało… :/
    Najgorsze jest to, że wiele ofert pojawia się z powrotem tak jak wspomniana na 1-wszej stronie gilera stalker tym razem za 850zł do nego i już nie 70cc a niby seryjna więc jak to się mówi „wał goni wała i co jeden to lepszy” 😀
    Trudno, nie pozostaje nic innego jak być cierpliwym, obserwować i może coś się trafi 🙂 Jakbym miał coś na prawdę wartego uwagi dodam na forum bo Wasza pomoc mi cholernie pomaga, a myślałem że to z kupnem auta jest ciężko ale widzę, że chyba jednak ciężej jest kupić coś na czym się człowiek nie zna 😛
    Dziękówa chłopaki 😉

Btw. Gdyby komuś wpadło coś z podkarpacia ciekawego, proszę o kontakt przez pw albo nawet tu w temacie bo mi sie cierpliwość kończy, że skończy się sezon a ja jak jednoślada nie miałem tak nie będe miał 😛

#192900 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2

Faktem jest, że w motoryzacji rodacy nasi odstawiają dzikie harce, ale budowlanka też daje radę ;-)))

#192902 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0

No… i zbiorowy głos rozsądku zwyciężył… ciemną stronę mocy… 😀

#192904 Reply
    Berg
    Uczestnik
    • 45

Bądź cierpliwy i szukaj. Ty masz pieniądze które możesz wydać na motorek jaki chcesz, a sprzedający ma tylko jeden pojazd który chce i może sprzedać – jesteś więc w lepszej sytuacji: możesz wybrzydzać a sprzedający nie. Nie podoba Ci się coś? Coś śmierdzi aukcja? Odpuść, szkoda kasy którą masz w 100% dobrą (bo chyba nie drukujesz? 😉 ). Za dobre papierki masz dostać dobry towar a nie zły. Pośpiech jest najgorszym doradcą a okazji po prostu… nie ma; nikt nie jest kretynem i nie sprzedaje bo chce mniej zarobić niż by mógł.
    A że sezon się kończy? Co z tego, przed Tobą jeszcze kolejne wiele sezonów. Np. jak kupisz jesienią, to będziesz mieć całą zimę na majstrowanie przy nim (zawsze coś się znajdzie do robienia – choćby wypolerowanie 😉 ) żeby na wiosnę wyprowadzić pięknego rumaka ze stajni.
    1100,- już lepiej, choć za tą cenę nadal będzie ciężko coś fajnego i w dobrym stanie dostać. Te co są dobre mają cenę, złomki są w cenach jakie widzisz w „okazjach”. Ja kupiłem za niecałe dwa patyki, a i tak okazało się że w zimie musiałem przy nim pogrzebać. Przynajmniej się sporo nauczyłem 🙂
    .
    Powodzenia w szukaniu i…. nie śpiesz się.

#192909 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

Haha no w sumie kasy nie drukuję, co jak co ale tak dobrej drukarki to ja nie mam ale dzięki za rady, taka prawda, ja mogę w ogłoszeniach przebierać zaś sprzedawca sprzedaje to co ma i chce na tym jak najwięcej zarobić 🙂 co do końca sezonu to owszem, na tą chwile mam „luznej kasy około 1700zł” ale chciałem trochę zostawić w razie w typu części, większy cylinder, ubezpieczenie czy nawet mam jednego pijaka w garażu, o którego muszę dbać i za coś też trzeba zalać hanie 😛 na szczęście jestem w tej dobrej sytuacji, że z każdym 10 dniem miesiąca przybywa tej kasy więc jak uda mi się kupić teraz, to kupię a jak nie to bliżej końca sezonu spokojnie może uda mi się wyrwać jakąś biegówke 125 więc co jak co ale ostudziliście moje głupie podjaranie, że muszę mieć na już skuter 🙂 w takim razie czekam, obserwuje i może akurat coś się trafi, oby! 🙂

#192917 Reply
    Berg
    Uczestnik
    • 45

Rayze napisał:

…na szczęście jestem w tej dobrej sytuacji, że z każdym 10 dniem miesiąca przybywa tej kasy…

Witam w klubie. Sam szukam samochodu od kwietnia i z każdym miesiącem widzę, że mogę kupić coraz lepszy ;-D .

#192922 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

no, najgorsze że ten stan sie nigdy nie zmieni. zawsze dokładając miesiąc kupisz lepiej.. 🙂
    ja jednak wychodze z założenia że na dziś mam ile mam i kupuje na co mnie stać i ciesze sie zabawka od jutra a nie bede ciułał jeszcze 5 miesięcy a potem będe się martwił o wszystko. Skromnie i z rozsądkiem do tematu podchodzę.

#192933 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

Berg, ale za cholera wie jaką kasę też nie opłąca się pierwszego auta kupować, w sumie najlepiej kupić takie żeby śmigało ale też żebyś miał z niego frajdę 😉 Sam mam auto od 3 lat, w sumie dostałem je od ojca jako totalna seria (honda civic Vg HB) i sam włożyłem około 3000zł w jej tuning mechaniczny i optyczny typu wał, przesunięcie odciny do 7200 czy spojler itp, ale dziś jak wyjadę to nawet na mieście ludzie patrzą za takim autkiem zrobionym na styl JDM 🙂

Ale co do zabawek to mam jak Ty Wombat, jak już się nagrzeje na coś to muszę to mieć nawet większym kosztem a potem grzebaniem w tym >.<
    walcze z tym ale ciągle mnie pokonuje ! 😀 a co dziś powiecie o tym routerku ? 600zł:no i potem na pewno bym nim przechodził na cylinder 75cc bo 50cc to nie polecę tym za dużo :/
    http://olx.pl/oferta/700pilne-sprzedam-router-metro-city-uwaga-lub-zamienie-na-biegowk-CID5-IDa8QKh.html
    Myślałem go oglądnąć w sobote albo jutro 😀
    albo:
    http://olx.pl/oferta/sprzedam-skuter-moto-magnus-pilne-CID5-IDazeur.html#ad1af87b1e
    za 800 myślę, że wyrwę tylko czy warto iść w chinole czy z doświadczenia odradzacie chińczyki i lepiej np dołożyć i wziąć coś markowego ?

#192953 Reply
    Berg
    Uczestnik
    • 45

Wombat napisał:

…ten stan się nigdy nie zmieni … na dziś mam ile mam i kupuje na co mnie stać…

Tu by nie było problemu. Sęk w tym, że nie ma co kupić bo wszędzie wałki i przekręty albo nie ten typ silnika. Jak już, to chcę wybrać żeby się cieszyć a nie kupować żaby potem myśleć „lepiej było poczekać”. Póki co, dwa kółka mi starczają – raz te z silnikiem, innym razem z napędem nożnym. Z komunikacją miejską też już się zaprzyjaźniłem 😉
    .
    Rayze, nie chcę starych wozów, ale nowego też nie kupię. Ciężko znaleźć to czego się szuka w porządnym stanie. Mam czas, nie śpieszy mi się.
    .
    Jak używany, to nigdy nie dowiesz się co z nim było i co Cię czeka po zakupie. Gość coś (700) pisze że „dla tych co lubią palić gumę”, więc licz się z zakatowanym złomem. Jak to ma być Twój 1-wszy motorek, to lepiej żeby się od razu nie psuł bo się zrazisz. Kupno używanego to loteria – czy to chińczyk czy markowy. Ważne od kogo, bo możesz wtedy przewidywać jak był traktowany. Ja kupowałem od starszego pana, skuter był np. garażowany, to i wygląda po 5-ciu latach jakby właśnie z taśmy zjechał.
    .
    Nie podpowiem Ci czy tak czy nie, mam inne zapatrzenie na skuterki – ma być pewny i cieszyć oko. Szybkość i zryw mnie nie kręcą. Ma mnie dowieźć z A do B.

#192990 Reply
    Rayze
    Użytkownik
    • 2

Bergi dzięki za odpowiedź 🙂 Wiesz, katowany może i być, kupuję go na sezon czy dwa, oczywiście i tak zaraz jak go kupię to na drugi dzień zamawiam cylinder tłok i głowicę 80cc, pewnie do tego dojdzie jeszcze moduł więc skuterek dostanie „nowe życie” :)) Więc jak mi się uda to kupię, jeśli nie trudno wtedy poczekam i dozbieram ale jednego mnie nauczyliście. Myślałem, że kupno skutera czy motoru to jak kupno kosiarki „kupujesz i ma chodzić, nie patrzyłem na aspekty co się z nim działo, czy był katowany czy nawet póki plastiki były w miare na skuterku to wydawało mi się, że tam nic nie mogło się psuć” Na szcześćie teraz patrze na wszystko, jak wyglada, czego sprzedający go chce szybko opierniczyć i całą resztę, myślę że dużo mi dało przebywanie na tym forum i natrętne pytania 😀 Jutro jadę oglądnąć tego routera prawdopodobnie, jak będzie w porządku to wezme, jak nie trudno ważne, że próbujemy także trzymajcie kciuki za tego routerka by się nie sypał a ja od siebie mogę życzyć Ci powodzenia Bergi w szukaniu auta, w końcu coś się trafi a ważne by kupować z głową ! 🙂 Pozdro

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Skuter na dojazd do pracy - 1wszy motorek
Twoje informacje:

Back to top button