Skuter na 25 km (dojazdy do biura), kierowca zielony - poradźcie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Skuter na 25 km (dojazdy do biura), kierowca zielony - poradźcie

Ten temat zawiera 87 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 4 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 88 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #303037 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe WuXeS
    WuXeS
    Użytkownik

Cześć,

Jak w temacie. Z jednośladów jeździłem do tej pory na rowerze, na skuterze siedziałem. 😉 Trasa płaska (mazowieckie), dróg wojewódzkich planuję zasadniczo unikać, choć całkiem się to nie uda. Do biura 25 km w jedną stronę. Nie jestem pasjonatem, nie musi to być więc obiekt pożądania i pokazywania, ale musi być solidny i możliwie bezawaryjny. Chciałbym też, żeby miał jakieś podstawowe udogodnienia, choćby możliwość użycia motokoca w chłodne dni.

Budżet – nie wiem nawet na ile się przygotować, ale oczywiście mniej = lepiej.

Chętnie posłucham mądrzejszych i doświadczonych.

#303039 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

25 km, czyli jesteś gdzieś pod miastem, dziennie 50km, częściowo po trasie, częściowo w korku.
    Posiadasz jakieś prawo jazdy? AM, B…? Bo nie wiemy, czy do 50ccm, czy do 125ccm. Motokoc – więc chcesz jeździć i w niższych temp., czyli zakładasz jazdę najdłużej jak się da (oby nie po śniegu). Motokoc nie musi być mocowany do skutera, może być zakładany ^na ciebie^, więc każdy model może go mieć.
    Jakiś budżet jednak musisz określić, bo rozpiętość jest od kilku, do kilkudziesięciu tysięcy…

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #303041 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe WuXeS
    WuXeS
    Użytkownik

Chciałbym się zmieścić w 3k, rozciągalne do 5k, jeśli okaże się, że przy 3k kompromisy są jednak zbyt dotkliwe. Chociaż pewnie między 50 a 125 ccm jest duża różnica cenowa – pytanie czy 50 ccm podoła na dłuższą metę takiej trasie?

Mam kat. B.

#303042 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Masz B ponad 3 lata i możesz legalnie poruszać się motocyklem do 125ccm? No to się nie zastanawiaj. 125, lepsza na dłuższy przelot, nie męczy się tak i daje większe szanse przeżycia (+ sporo frajdy) 🙂
    *
    Skoro jesteś zielony, to by się przydało coś raczej nowego, żeby nie miało awarii związanych już z samym wiekiem/przebiegiem/stanem.
    *
    Jakiś wzrost/waga?
    Wymagania dotyczące przewożenia gratów (różnych, laptop, ubranie na zmianę etc.?).

#303043 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe WuXeS
    WuXeS
    Użytkownik

Niestety mam krócej niż 3 lata. Rozumiem więc, że w grę wchodzi tylko 50?

174 cm, 70 kg.

Laptop tak, ale zakładałem jazdę z plecakiem.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #303044 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Niedobrze. Dużo ci brakuje do 3 latek?
    Bo na takie codzienne dojazdy w różną pogodę, to fajne by było coś większego, nowego, z szybą i bagażnikiem.
    Jazda rozumiem z lapkiem w plecaku, a nie z plecaczkiem (pasażer z tyłu)?
    Gdyby to było 125, to bym strzelał w te okolice:
    http://olx.pl/oferta/skuter-zipp-quantum-r-125cm-nowy-gwarancja-raty-dowoz-CID5-IDf2cbz.html#511d0afeed
    http://olx.pl/oferta/motocykl-romet-125-maxi-pokrowiec-gratis-CID5-IDffsEw.html#511d0afeed;promoted
    *
    Jednak jeśli to MUSI być 50, to za chwilę Druid (nasz forumowy kolega) będzie sprzedawał swojego (używany, ale zadbany, od zrównoważonego psychicznie człowieka). Taki jak ten: http://www.kymco.pl/b-w-b-w-sport-50-2t-2015_p_69.html
    To duży skuter (jak na 50ccm), odblokowany, mocny i chłodzony cieczą (lepszy na dłuższe przeloty).
    Powinien się mieścić w twoim budżecie, a na pewno warto to kupić. Druid ma (miał) dwa skutery, tego kymco i aprilę SR MAX 125, ale niestety miał ostatnio spotkanie z samochodem i aprilka idzie do kasacji (pewnie kupi nową). Bet&Win to fajna maszyna, a tu będziesz miał pewne źródło. Niestety chyba wycofał ogłoszenie (po skasowaniu aprilli) i teraz jeździ znów kymco, ale na dniach będzie do sprzedania.

#303047 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe WuXeS
    WuXeS
    Użytkownik

Niestety jeszcze 1,5 roku, więc sporo. Tak, z lapem w plecaku. 🙂

Ten Kymco od kolegi ma jakiś bagażnik pod tą kanapą? Co to znaczy „odblokowany”?

Odezwę się może bezpośrednio do niego w sprawie kupna. 🙂

Albom ślepy, albo nie ma tu na forum prywatnych wiadomości. Czy są?

#303049 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Wiesz co, są. Tylko działają do PRZYJACIÓŁ. Zaraz cię dodam, to jak potwierdzisz, prześlę ci na PW telefon do Druida.
    Przed chwilą z nim gadałem i B&W jest do sprzedania, bo zadatkował nową Aprilę 🙂

#303054 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe WuXeS
    WuXeS
    Użytkownik

To poproszę. Dodałem Cię. 🙂

#303057 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

OK, wysłane. Miłego kontaktu i udanych zakupów!

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 88 łącznie)
Odpowiedz do: Skuter na 25 km (dojazdy do biura), kierowca zielony - poradźcie
Informacje o Tobie: