Skuter na 25 km (dojazdy do biura), kierowca zielony – poradźcie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Skuter na 25 km (dojazdy do biura), kierowca zielony – poradźcie

Ten temat zawiera 87 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 3 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 88 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe WuXeS
    WuXeS
    Użytkownik

Cześć,

Jak w temacie. Z jednośladów jeździłem do tej pory na rowerze, na skuterze siedziałem. 😉 Trasa płaska (mazowieckie), dróg wojewódzkich planuję zasadniczo unikać, choć całkiem się to nie uda. Do biura 25 km w jedną stronę. Nie jestem pasjonatem, nie musi to być więc obiekt pożądania i pokazywania, ale musi być solidny i możliwie bezawaryjny. Chciałbym też, żeby miał jakieś podstawowe udogodnienia, choćby możliwość użycia motokoca w chłodne dni.

Budżet – nie wiem nawet na ile się przygotować, ale oczywiście mniej = lepiej.

Chętnie posłucham mądrzejszych i doświadczonych.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

25 km, czyli jesteś gdzieś pod miastem, dziennie 50km, częściowo po trasie, częściowo w korku.
    Posiadasz jakieś prawo jazdy? AM, B…? Bo nie wiemy, czy do 50ccm, czy do 125ccm. Motokoc – więc chcesz jeździć i w niższych temp., czyli zakładasz jazdę najdłużej jak się da (oby nie po śniegu). Motokoc nie musi być mocowany do skutera, może być zakładany ^na ciebie^, więc każdy model może go mieć.
    Jakiś budżet jednak musisz określić, bo rozpiętość jest od kilku, do kilkudziesięciu tysięcy…

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe WuXeS
    WuXeS
    Użytkownik

Chciałbym się zmieścić w 3k, rozciągalne do 5k, jeśli okaże się, że przy 3k kompromisy są jednak zbyt dotkliwe. Chociaż pewnie między 50 a 125 ccm jest duża różnica cenowa – pytanie czy 50 ccm podoła na dłuższą metę takiej trasie?

Mam kat. B.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Masz B ponad 3 lata i możesz legalnie poruszać się motocyklem do 125ccm? No to się nie zastanawiaj. 125, lepsza na dłuższy przelot, nie męczy się tak i daje większe szanse przeżycia (+ sporo frajdy) 🙂
    *
    Skoro jesteś zielony, to by się przydało coś raczej nowego, żeby nie miało awarii związanych już z samym wiekiem/przebiegiem/stanem.
    *
    Jakiś wzrost/waga?
    Wymagania dotyczące przewożenia gratów (różnych, laptop, ubranie na zmianę etc.?).

Zdjęcie profilowe WuXeS
    WuXeS
    Użytkownik

Niestety mam krócej niż 3 lata. Rozumiem więc, że w grę wchodzi tylko 50?

174 cm, 70 kg.

Laptop tak, ale zakładałem jazdę z plecakiem.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Niedobrze. Dużo ci brakuje do 3 latek?
    Bo na takie codzienne dojazdy w różną pogodę, to fajne by było coś większego, nowego, z szybą i bagażnikiem.
    Jazda rozumiem z lapkiem w plecaku, a nie z plecaczkiem (pasażer z tyłu)?
    Gdyby to było 125, to bym strzelał w te okolice:
    http://olx.pl/oferta/skuter-zipp-quantum-r-125cm-nowy-gwarancja-raty-dowoz-CID5-IDf2cbz.html#511d0afeed
    http://olx.pl/oferta/motocykl-romet-125-maxi-pokrowiec-gratis-CID5-IDffsEw.html#511d0afeed;promoted
    *
    Jednak jeśli to MUSI być 50, to za chwilę Druid (nasz forumowy kolega) będzie sprzedawał swojego (używany, ale zadbany, od zrównoważonego psychicznie człowieka). Taki jak ten: http://www.kymco.pl/b-w-b-w-sport-50-2t-2015_p_69.html
    To duży skuter (jak na 50ccm), odblokowany, mocny i chłodzony cieczą (lepszy na dłuższe przeloty).
    Powinien się mieścić w twoim budżecie, a na pewno warto to kupić. Druid ma (miał) dwa skutery, tego kymco i aprilę SR MAX 125, ale niestety miał ostatnio spotkanie z samochodem i aprilka idzie do kasacji (pewnie kupi nową). Bet&Win to fajna maszyna, a tu będziesz miał pewne źródło. Niestety chyba wycofał ogłoszenie (po skasowaniu aprilli) i teraz jeździ znów kymco, ale na dniach będzie do sprzedania.

Zdjęcie profilowe WuXeS
    WuXeS
    Użytkownik

Niestety jeszcze 1,5 roku, więc sporo. Tak, z lapem w plecaku. 🙂

Ten Kymco od kolegi ma jakiś bagażnik pod tą kanapą? Co to znaczy „odblokowany”?

Odezwę się może bezpośrednio do niego w sprawie kupna. 🙂

Albom ślepy, albo nie ma tu na forum prywatnych wiadomości. Czy są?

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Wiesz co, są. Tylko działają do PRZYJACIÓŁ. Zaraz cię dodam, to jak potwierdzisz, prześlę ci na PW telefon do Druida.
    Przed chwilą z nim gadałem i B&W jest do sprzedania, bo zadatkował nową Aprilę 🙂

Zdjęcie profilowe WuXeS
    WuXeS
    Użytkownik

To poproszę. Dodałem Cię. 🙂

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

OK, wysłane. Miłego kontaktu i udanych zakupów!

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 88 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie