skuter mulisty /Romet 717/

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery skuter mulisty /Romet 717/

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe sq3llh sq3llh 6 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #157182 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Edward4
  Edward4
  Użytkownik
  • Postów: 12

  Byłem na giełdzie-przedstawiłem mechanikowi sprzedawcy problem /skuter gaśnie,problemy z odpaleniem na starcie mulisty/ mechanik stwierdził że to ssanie a że kosztowało 25 zeta a ca ły gaznik 60 zeta więc nie bawiłem się i kupiłem gaznik.Założyłem i kicha -co prawda nie gaśnie ale muli go wracałem z szybkością około 10-12 km/h,manetkę gazu tylko troszkę odkręcałem bo więcej to mi stawał,skuter ma przejechane około 800 km.Wcześniej byłem u mechanika regulował zawory nie pomogło.CO TRZEBA ZROBIĆ szukam przyjaznej duszy

  Edward44
  #157185 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 661

  założyć to jedno a wyregulowac to drugie.
  Chyba po prostu ktoś bardziej kumaty albo bardziej zainteresowany tym co robi powinienien do niego pozaglądać

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #157187 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Edward4
  Edward4
  Użytkownik
  • Postów: 12

  Witaj!!! wiem śrobka z dolotem powietrza,kręciłem w prawo w lewo żadnych efektów-nic to nie dało.

  Edward44
  #157188 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 661

  prawidłowo działająca śrubka przekręcona chociaż o 1/4 po kilkunastu sekundach powinna jednak dać jakiś efekt.
  Może jest tak wykręcona że dalsze kręcenie nic nie daje
  poczytaj poradnik o regulacji.
  Zobacz świece- jej kolor..itd. No w sumie pełna diagnostyka

  Ale jak to ma 800km to chyba jakaś gwarancja/rękojmia… czemu ty sie masz tym martwić- przyciśnij sprzedawce/mechanika.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #157190 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Edward4
  Edward4
  Użytkownik
  • Postów: 12

  z tymi km to przesadziłem on ma więcej,śróbkę wkręciłem do końca i po trochu odkręcałem,sprawdzałem manetką nic,jeszcze odkręciłem nic,a jeszcze jedno jechałem na starym gazniku było oki tylko gasł mi ale szybkość miał założyłem nowy i znasz efekty nie do jazdy,więc wróciłem do starego gaznika i Ty było to samo,to może to nie w gazniku,świeca i filtr powietrza są nowe-pomóż

  Edward44
   
  Czytaj
  REKLAMA

  KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

  Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

  #157522 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe bmcm
  bmcm
  Użytkownik
  • Postów: 15

  Ja bym przede wszystkim skupił się na zaworach i pojechał z tym do innego mechanika, najlepiej takiego, o którym krąży opinia „złota rączka”.
  Mój skuter też gasł, szczególnie na zimno, z wielkim trudem rozpędzał się do 40 km/h, czasami zaduszał się w czasie jazdy tak, jakby mu coś odcięło paliwo albo powietrze. Na ciepło nie miał mocy ani prędkości, ale nie gasł. Wymieniłem w nim prawie wszystko oprócz silnika… Niepotrzebnie. „Złota rączka” wyregulował tylko i wyłacznie zawory – teraz maszyna nie tylko nie gaśnie w żadnych warunkach, ale i idzie grubo ponad 70 km/h wg wskazań GPS (liczniki pokazują ciut więcej). Az strach tyle gonić po drodze publicznej, bo wiadomo, ustawa ogranicza prędkość do 45 km/h dla tego typu maszyn.

  Druga sprawa – zanim wyregulowałem zawory u super mechanika, to w międzyczasie zmieniłem moduł zapłonowy podejrzewając go o usterkę, która silnikowi moc odebrała. W efekcie skuter nie gasł przez kilka tygodni. Potem wszystko wróciło do normy.
  W każdym razie jeżeli jesteś pewien, że to nie zawory, to spróbuj wymiany modułu zapłonu. To niewielki koszt, można to łatwo zrobić samemu – sprawdź tylko przedtem jaki masz typ złączy.

  Generalnie jednak skoro maszyna ma ledwie 800 km nabite, to przyłączam się do przedmówcy – oddaj ją do naprawy gwarancyjnej. Łaski nie robią, mają doprowadzić sprzęt do stanu używalności na podstawie przepisów prawa, a nie Twojego widzi-mi-się.

  To nie my mamy umysł – to umysł ma nas…
  #157526 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe sq3llh
  sq3llh
  Użytkownik
  • Postów: 283

  nie chce gdybać,lub być złym prorokiem, i mogę sie mylić, ale już słyszałem opinie o przestawiającym się łańcuszku rozrządu . Dla tego że się zwyczajnie rozciągnął. ale to tylko moja teorja

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
Odpowiedz do: skuter mulisty /Romet 717/
Informacje o Tobie: