Skuter muli i gaśnie po rozgrzaniu

Witam mam problem ze skuterem (sachs sx1 09r 70cc) skuter na zimnym silniku chodzi prawidłowo, ma moc, po rozgrzaniu i dodaniu gazu muli i gaśnie, na wolnych chwilę popyrka i gaśnie, gaźnik wyczyszczony, filtr powietrza także, sprawdzane na 2 świecach, świeca czarna okopcona, regulacja nic nie daje, mieszanka 1:50 (mobil extra 2t) tak jak zwykle, nowe uszczelki cylindra i głowicy, cylinder nie ma przetarć, układ paliwowy odrestaurowany (wężyk paliwa, filtr nowy, zmienione węże od podciśnienia,nowy kranik. Mam wrażenie że pierścienie już przepuszczają, tłok ma czarny nalot pod pierścieniami. ktoś ma jakiś pomysł by temu zaradzić? myślałem o zmianie cylindra na inny obecnie jest założony china (jakiś racing bee kupiony za 80zł kilka miesięcy temu zakładany) polecicie jakiś cylinder do 150zł, sworzeń 10mm, może być bez głowicy silnik china 2t horizontal. (wiem, że lepiej dołożyć do czegoś lepszego ale nie chcę za dużo wydawać na chine, i tak idzie na sprzedaż. zastanawiałem się nad racing force 70CC IRON SPORT z jackmotors oraz tunex 70cc z smugi.pl

pomiar kompresji by ci coś powiedział. a tak to zgadywanka czemu go zalewa

niestety nie posiadam manometru, wcześniej skuter jeździł normalnie, ładnie się rozpędzał i miał moc. a co do cylindrów to który będzie lepszym wyborem?