Skuter / Motorower do 3000 zł

Witam. Jestem posiadaczem karty motorowerowej i w przeszłości jeździłem na skuterach znajomych (Kingway Hooligan, Peugeot Vivacity), więc posiadam jako takie doświadczenie :). W związku ze zmianą szkoły nie mam ochoty cisnąć się w miejskich autobusach. Jest czerwiec, wakacje się zaczynają. Skuter będę potrzebował w sierpniu i potem aż do zimy... po zimie znów zacznie się jazda. Myślę, że uda mi się uzbierać 3000 zł na jakąś maszynkę. Tu pojawia się problem. Nie za bardzo wiem co kupić. Fakt, podoba mi się Zipp Quantum (tan najnowszy), Zipp Pro 50, Yamaha Aerox...

Wiem, że na pewno znacie się lepiej ode mnie, więc chciałbym dostać od was jakąś radę. Albo nawet konkretne modele, które można dostać za 3000 zł. Preferuję 4-suw, chociaż jak będzie dobry 2-suw to nie odmówię. Może być nowy jak i używany (tylko używka musi być w dobrym stanie). Wydaje mi się, że 3000 zł to nie jest mała kwota.
Tak więc proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.. ; )

jakiegoś Kymco poszukaj albo Keewaya

Podałbyś jakiś ciekawszy model ?

Dodam też, że mam 186 cm wzrostu i niektóre Keewaye są dla mnie za małe. Po prostu śmiesznie bym na nich wyglądał i byłyby niewygodne.

Skąd jesteś?.
SR będę miał do sprzedania za lekko ponad 3 tysiace .

Wiadomo każdy chwali swoje, ja mam 182cm wzrostu (85kg wagi) i od 6 lat śmigam keeway'em hurrican'em i może konkretnie akurat hurricana nie polecam (bo jednak boli pewna część ciała od jazdy na tych 10 calowych kółkach) :P to jednoznacznie mogę stwierdzić że keewayowskie 2t są całkiem żywotne i dynamiczne.

Kalisz.

Wiecie. Chciałbym skuter, który by mi posłużył jeszcze pewien okres czasu. Obejrzałem filmik i przeczytałem artykuł o Zipp Pro. Myślę czy nie lepiej byłoby dołożyć tysiąc i kupić nówke o ładnym wyglądzie i dość agresywnym charakterze.

Zwykłym skuterem w dobrym stanie również nie pogardzę (liczy się dla mnie, żeby nie był zajeżdżony).

Niedawno byłem w salonie ze skuterami i powiem, że te skuterki z kołami 10 cali były niewygodne.

http://moto.allegro.pl/kymco-super-8-i1652887571.html

Z motorowerów bym zwrócił uwagę na Router WS 50 . Sam bym se go kupił, fajny jest. Poszukaj w WIDEO na skuterowo.com

Mam pytanie co do tego Kymco super 8...
Czy V-max na poziomie 60 km/h nie jest trochę za mała?

Gdybym miał wybierać między Router WS50, a Zipp PRO 50 - wybrałbym Zippa. Router jest bardzo fajny, lecz trochę drogi.

Kup Kymco Super 8 2T - osiągi spoko, niezawodność wzorowa, i jest wystarczająco duży dla wysokich ludzi. Ja mam 190 cm, 100 kg, jeżdżę codziennie do pracy (22,5 km w jedną stronę) bez problemu.

Spróbuj też Kymco Super 9, ma fajniejszy silnik i osiągi bez tuningu, nie wiem tylko czy się zmieścisz.

Masz Kymco Super 8 2t i ile ci wyciąga max? Jest tez zrywny? Pod górkę daje radę?

Pewnie że daje w końcu to 2t :D A wyciąga jakieś 75 licznikowe (czyli realne 65)

Przerabiałeś coś?
Czy tylko zdjęte blokady?

ja nie mam s8 ale mam vitality z niemal identycznym silnikiem, bez blokad.

a co powiecie o skuterach marki CPI ?

odświeżam

jak bys miał 4200zł to zipp pro 50 ja mam go wymieniłem filt powietrza na storzkowy i idzie mi 90km/h a seryjny 80km/h jest kilka niedorubek jak masz 3000zł to router za 2500zł biegówka i dodaki mało pali 75km idzie albo zipp vapor ten nowy lub romet 727 albo jakiegos torossa pare dni temu wyszedł najnowszy toros biegówka jak na tą cene to fajny dizajn

CPI tp złomy

ZippPRO50 napisał:

jak bys miał 4200zł to zipp pro 50 ja mam go wymieniłem filt powietrza na storzkowy i idzie mi 90km/h a seryjny 80km/h jest kilka niedorubek jak masz 3000zł to router za 2500zł biegówka i dodaki mało pali 75km idzie albo zipp vapor ten nowy lub romet 727 albo jakiegos torossa pare dni temu wyszedł najnowszy toros biegówka jak na tą cene to fajny dizajn

Ładnie koleś kręcisz. Nie tak całkiem dawno pisałeś że masz w tym Zipku wsadzony silnik Yamahy a teraz piszesz że stożek masz... pozatym stożek do serii - pozdrowienia. Z Twoich postów widzę że jesteś takim cwaniaczkiem który uważa że nikt nie ma lepszego sprzętu od Ciebie i nikt Cię nie weźmie bo masz taką szybką rakietę. Typowy dzieciak neostrady.

Do autora tematu - wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie jakiejś używki np. Kymco bo to naprawdę dobre sprzęty za stosunkowo małe pieniądze.

Kup Ince Street :D