Skuter mocno kopci

Siema.. mam problem .. Dzisiaj jeździłem sb na skuterze i patrze a tam koledzy na skuterach więc postanowiłem się pochwalić swoją zdobyczą, od razu dawaj jedziemy gdzieś więc się zgodziłem no i oczywiście V-max.. oni jadą po 70 ale ja mam blokady więc 55 max.. zawsze lubię powolną jazdę z 40-45km/h i nic się nie działo dzisiaj postanowiłem jechać v-maxem by nie wyjść że mam jakieś gówno które ledwo co jedzie i wtedy zaczął mi się problem.. po przejechaniu 1km maxymalną prędkością skuter zaczął mocno kopcić na biało, oni mają 4t i im nie kopcił ale zaczeli się śmieć że mi tak mocno kopci, nie wiem czy to normalka czy też nie bo pierwszy raz mam pojazd 2t i nie wiem jak to tam jest. Miałem nie dawno quada 110ccm -4t oczywiście i po 3 latach zaczął mi kopcić również zaczeli się śmiać ale mniejsza o to, pamiętam gdy ten quad zaczął mi kopcić na biało podjechałem do mechanika a on że silnik jest dobity i mi krótko potrzyma więc go sprzedałem a teraz znowu mam ten sam problem tylko różnica jest taka że quad był 4t a mam skuter 2t.. POMOCY !

Skutera kupiłem w czwartek, tydz. temu. Skuter miał:
-Przejechane 3396km
-Miał blokady

Skuter wyglądał jak nowy więc go wziąłem, cała reszta u góry