Skuter małe obroty max.

Mój skuter chiński na stopkach ma tylko 9000 obrotów i jak zwiększyć mu te obroty. Jak zbytnio nie pomogłem to w sobotę zobaczę jakie obroty ma w trasie a predkosc max to 60 licznikowe.

chcesz podnieść obroty czy prędkość?
bo jak ci zależy na samych obrotach to na odblokowanym module i lekkich rolkach to go zakręcisz do 12000 - aż się rozleci.
Tylko że będziesz wtedy jechał 30 na godzinę.
Jeżeli chcesz podnieść obroty TAK ŻEBY TO MIAŁO SENS musisz mieć cylinder który jest efektywny przy wyższych obrotach, dopasowany do tego wydech i odblokowany moduł. No i najlepiej wał który takie obroty wytrzyma - ale to już jakby widze nie jest czymś co cie martwi.

ja w swoim motorku aktualnie 72ccm boje się dłużej jechać na manetce odkęconej do końca co daje mi około 9/9.5tys na 4-tym biegu a ty chcesz mieć ponad 9tys na skuterze 50 , do tego chińczyku ?

kwestia przygotowanie silnika. można kręcić jak jest po co i jest czym

troche poczytałem to obroty mogą byc ale zyby predkosc była większa bo z miejsca zrywny a potem go muli.

nie którzy w skuterach na stopkach dają powyzej 10 tys

no i co z tego?

jak mam moduł na 5 kabli to odblokowany czy nie

to nie zależy od ilości kabli tylko tego co jest w środku

a jak zwiekszyc mu to prędkość bo z miejsca to rwie a potem to muli sie i do 55 i dalej nic licznikowe

możesz podregulować wariator, wymiana rolek na inne (cięższe lub lżejsze - tu niestety trzeba doświadczalnie) może pomóc. Zobaczyć czy nie masz jakichś blokad.
A najlepszym sposobem na większą prędkość jest podniesienie mocy + regulacja napędu.