Skuter Magnus Veniro 2t POMOCY !!

Witam niedawno zatarłem silnik podczas jazdy z duzą predkoscia silnik mial kolo 12 tys przebiegu powód : pompka olejowa nawalila i jadac z górki tlok cały popękał wszysko wleciało do korbowodu lecz wał nie byl uszkodzony , podczas tego zatarcia byl taki charakterystyczny odglos zatarcia cos nagle BUM TSZUM itp.. nie wiem jak to opisa , ale raczej wiecie o co mi chodzi
Skuter wrócil do zycia po miesiacu tlok cylinder został wymieniony na pojemonosc 72cm3 nie kupowalem sobie nowej pompy sam robilem mieszanke z oleju mineralnego na 5l benzyny miałem wlewac 100ml oleju oczywiscie wlewałem odrobinke wiecej przejechalem w 2 dni kolo 50-60 km raczej jezdziłem pomalutku nie wiecej niz 40-50 km/h i staralem i robilem przerwy
Pewnego dnia mialem jechac do apteki , uciesozny tym ze moge pojedzic skuterem po miesięcznej przerwie jechalem oczywiscie nie wiecej niz 45/50 kmh oczywiscie bawiąc sie manetką przyspieszajac zwalniajac do apteki mialem kolo 3-4 km zadnych wzniesiec prosta fajna droga temperatura powietrza byla niska kolo 6-8 stopni pisze to , bo moze byc wazne w moim problemie
Wychodzac z apteki postanowilem wrócic do domciu nie chcąc skutera zamulić podczas jazdy postanowilem ze przełamie próg 50 km/h i chcialem aby mym oczom na liczniku ukazalo sie 60 km h i wtedy stalo sie cos ... byl IDENTYCZNY odgłos kiedy zatarłem silnik załamałęm sie ... nie wiedzialem co robic do omu mialem okolo 4km odczekałem 20 minut myslalem ze moze sie przegrzał po tym czasie spróbowalem go odpalic odpalił lecz odglos jest mega dziwny nie wiem jak to opisac naprawde , skuter srednio stoi z niskimi obrotami gansnie po kilkunastu sekundach i totalnie nie ma siły[ lecz kolo sie kreci po dodaniu troche wiecej gazu niz zwykle W POWIETRZU] wraz ze mną nie chcial ruszyc po dodaniu 50 % gazu wiec nie meczylem go mysląc ze to koniec poprowadzilem do omu wraz z ojcem postanowilismy rozebrac cylinder naszym oczom nie ukazaly sie oznaki zatarcia tloka ani cylindra sa tylko takie malutkie ryski niezbyt widoczne gołym okiem dopiero pod lupą oczywiscie NIEWYMACALNE dla palca wiec to CHYBA nie zatarcie macie jakieś pomysly ? prosze pomózcie mi mam dosc autobusow i czekania na nich w drodze do szkoly
Dodam ze skuter sie lekko zalał po owym incydencie w filtrze powietrza bylo paliwo
POZDRAWIAM

A tylko zmieniłeś górę silnika czy rozbierałeś też dół?

doł też , wszysko zostalo DOKŁADNIE wyczyszczone

Cholerka... A zestaw jakiej marki kupiłes? Może za bardzo go oszczedzałeś. Ja nigdy na dotarciu nie bawię się w jazdę 50 km/h. Tylkoprzez pierwsze kilometry ewentualnie.

nie wiem jaki zestaw bylo to dawno temu wiem ze za tlok cylinder zaplacilem 200 zl , nie jezdzilem 20km/h jak bylo napisane w instrukcji pozatym tlok i cylinder naprawde wyglądaja okej nie ma duzych rys

Komplet raczej z tych tańszych ale to sprawa drugorzędna. Wydaje mi się, że za delikatnie go traktowałeś ale pewnosci nie mam, Co do oleju - mogłeś dać półsyntetyk ale przy tak małych obrotach nie ma to znaczenia.

hmm mialem na nowym cylku przejechane mniej wiecej 50 km , ile mialem po tym czasie jechac V maxem ? :P,pozatym nawet jezeli delikatnie bym go traktowal to co sie stalo ? bo silnik nie wyglada na zatarty

Zobacz czy pod wałem nie znajdują sie jakieś opyłki metalu czy cos sprawdź też łożysko igiełkowe ( tak gdzie sworzeń tłoka zakłada się na wał) mogło ci się coś wysypać jeśli w silniku nic nie ma to uszczelnij i zobacz jeśli nadal dzieje sie to samo to szukaj przyczyny w napędzie wariator rolki nie wiem gdzieś tam

Nie wiem, jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. Może tłok puchnie? Te ślady są tylko z jednej strony cylindra czy z każdej?

to sa naprawde mikroskopijne ryski na kazdej , ale tłok moze puchac po przejechaniu 4 km ;oo ? wczesniej jechalem do szkoly 8 w 1 strone z wielka górką po drodze a nic sie nie stalo , ja bedziej myslalem ze cos z napedem wariator/rolki tyle ze jak mowilem na tym sie nie znam wiec prosze Was o pomoc

to sa naprawde mikroskopijne ryski na kazdej , ale tłok moze puchac po przejechaniu 4 km ;oo ? wczesniej jechalem do szkoly 8 w 1 strone z wielka górką po drodze a nic sie nie stalo , ja bedziej myslalem ze cos z napedem wariator/rolki tyle ze jak mowilem na tym sie nie znam wiec prosze Was o pomoc