Skuter kręci lecz nie odpala.. ;/

Witam posiadam skuter Wilga 50 4T i jest problem z odpaleniem gdyż kręci ale nie odpala. Problem mógł wsiąść się stąd że zabrakło pewnego razu paliwa i podejrzewam ze zaciągało syf gdy nalałem paliwa odpaliłem lecz po kilku metrach zaczął tracić moc i prędkość i jak juz zgasiłem go do tej pory go nie odpaliłem, cały gaźnik sprawdziłem i nic . Co może być przyczyna ?

witam kolego sprawdż iskrę na świecy jak nie ma iskry to do wymiany cewka wysokiego napięcia

VAJPER07 napisał:

witam kolego sprawdż iskrę na świecy jak nie ma iskry to do wymiany cewka wysokiego napięcia

Witam również ;D Iskrę sprawdzałem i jest ładna.

mój kolega nie dawno miał iskre na świecy i nie odpalał wymienił cewkę i odpalił za pierwszym razem

Rozumiem. A objawy miał podobne do moich?

U mnie skuter też kręcił, nie odpalał. Zmieniłem cewke i wszystko chodzi. Kiedyś też zabrakło mi paliwa, skuter stracił moc i zgasł. Dolałem paliwa do baku pokręciłem i chodził.

elastyna napisał:

U mnie skuter też kręcił, nie odpalał. Zmieniłem cewke i wszystko chodzi. Kiedyś też zabrakło mi paliwa, skuter stracił moc i zgasł. Dolałem paliwa do baku pokręciłem i chodził.

Ok rozumiem . Ale przed zepsuciem cewki zabrakło ci paliwo czy po ? A zaworów nie trzeba regulować ? A jest jakiś sposób żeby w 100% sprawdzić że to zepsuta cewka?

Cewka mi się zepsuła jak jechałem w deszcz( nie wiem czy to się przyczyniło) paliwo było. Poprostu się zepsuła. Musisz mieć miernik i musisz wszystko posprawdzać innego sposobu nie ma.

A możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób się mierzy?

cewki się nie da zmierzyć miernikiem próbowałem swoją zmierzyć zawsze będzie pokazywać to samo

To jest jakiś sposób żeby stwierdzić ze jest zepsuta na 100 %% ?

nie ma sposobu musisz zaryzykować i kupić cewkę to koszt 20 zł zawsze ci się przyda ja mam 2 cewki kupione na zapas bo pojedziesz gdzieś w trasę i nie odpalisz skuterka.

ahaaa..rozumiem .

cewki się bardzo psują świece trzeba mieć w zapasie i kabel do cewki

A cewkę trudno się wymienia ?

Z 20 minut roboty ze wszystkim.

ja bym jeszcze wyczyścił gaźnik.

Siema mam problem ze swoim skuterem Zipp Tops 4t z 2016 roku od pewnego czasu nie chce odpalić.
Opis sytuacji:
Gdy miałem wjechać na skrzyszowianie zatrzymałem się i włączyłem prawy kierunkowskaz i zgasł od tamtego czasu nie mogę go odpalić ani ze startera ani z kopniaka wymieniłem w nim świece zapłonową pasek napędowy olej i akumulator naładowałem i nic nie wiem dlaczego nie chce zapalić czy wiecie co może by przyczyną że nie chce odpalić.

ale kręci i nie zapala? nie kręci?
ciepły? zimny?
zawory regulowałes? kompresje mierzyłes?
swiece zalewa i nie zapala czy świeca sucha?