Skuter kopci na biało

Witam. Posiadam skuter bassa 50 4t 2016rok. Po rozgrzaniu silnika jak się jedzie dłuższy dystans mniej więcej 5 km z prędkością 50km/h i po nagłym puszczeniu gazu skuter dymi na bialo mocno i gaśnie. Później odpala normalnie tyleże dymi ale jak odpali to przez parę sekund dymi i przestaje. Co może być przyczyną? Skuter ma dopiero 4k km

spala olej - jezeli dym jest gesty i dłuzej utrzymujacy sie. ma tez swoj zapach. wiec go bierze albo przez pierścienie albo przez prowadnice zaworów

Coś poważnego bardzo? :/

a bierze ci olej?
a masz właściwy olej w silniku?

Ty nie zauważyłem aby ubywalo. W serwisie mi zmieniali

Moc wszystko ma taką samą. Odpala normalnie bez problemu. Na wolnych obrotach nie kopci

a jaki to jest dym? pachnie olejem?

Taki biały. Nie czuć bardziej spaliny .później odpalam i podymi troszkę i koniec

jeżeli jest biały , długo się utrzymuje to olej. to już jak napisałem
a jeżei jest bardziej niebieskawy i ulotny przechodzący w czarny kiedy idziesz pełnym ogniem to może nadmiar paliwa i go sobie jadąc pełnym ogniem zalewasz... on słabnie czy zaczyna przerywać?

To wszystko się dzieje kiedy puszcze gaz

Jak jadę wszystko elegancko

Jak jadę wszystko elegancko

A jak już puszcze to musze gazowac ale dalej dymi i wtedy wejdzie na obroty i nie dymi

Wombat napisał:

jeżeli jest biały , długo się utrzymuje to olej. to już jak napisałem
a jeżei jest bardziej niebieskawy i ulotny przechodzący w czarny kiedy idziesz pełnym ogniem to może nadmiar paliwa i go sobie jadąc pełnym ogniem zalewasz... on słabnie czy zaczyna przerywać?

Jest to coś poważnego? :(

słońce od tego nie zgaśnie.
trzeba zobaczyć jak wygląda świeca i ew skorygować skład mieszanki - o ile to to.

Czyli jest czym się martwić ze ustanie w trasie? :/

skoro ci gaśnie w trakcie jazdy to na pewno jest się czym martwić.