Skuter Kingway Coliber nie chce palić

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #191868
  Ducati500
  Użytkownik
  • Postów: 26

  Skuter Kingway Coliber Classic nie pali tak jak powinien. Odpala dopiero po długim przytrzymaniu na rozruszniku. W filtrze paliwa wgl nie ma benzyny. To trzeba rurką od ssania samemu dmuchać. Potem jak sie filtr napełni to odpali , ale tak jak pisze po długim kręceniu rozrusznikiem. Więc co to może byc? Pomocy…

  #191876
  Deep_Nothingness
  Użytkownik
  • Postów: 538

  Możliwe, że padł kranik paliwa. Jest to małe ustrojstwo, które działa na zasadzie podciśnienia. Jest podłączone do gaźnika, a kiedy ten zaczyna zaciągać podciśnienie podczas pracy, to membrana w owym kraniku otwiera spust i paliwo leci. Ewentualnie masz syf czy to w baku czy w filtrze paliwa i benzyna, która spływa dzięki sile grawitacji nie ma siły dostać się do gaźnika.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #191915
  Ducati500
  Użytkownik
  • Postów: 26

  Kranik był wymieniony. To raczej trzeba wyczyscic filtr powietrza i bak?

  #191989
  Deep_Nothingness
  Użytkownik
  • Postów: 538

  Pytanie kiedy był wymieniany ten kranik. Poza tym, nie zapominaj, że to chińskie części. Nowy kranik nie koniecznie będzie sprawnym kranikiem. Najlepiej, odczep wężyk paliwowy oraz podciśnieniowy idący do gaźnika i zaciągnij z niego powietrze. Jeżeli benzyna zacznie lecieć ciurkiem, to ok. Jeżeli jednak będzie ledwo spływać lub w ogóle, to do wymiany. Jeżeli chodzi o filtr i bak, to ten pierwszy wymieniasz, najlepiej z przewodami. Bak wystarczy przepłukać porządnie o ile ma syf w środku.

  #192013
  Ducati500
  Użytkownik
  • Postów: 26

  Nie wiem co się stało ale już jest dobrze. Ledwo odpaliłem i z kolega jeździłem ile wlezie. Może samo się przepchało jak syf jakiś był. 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button