Skuter Kingway Coliber nie chce palić

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Ducati500
    Użytkownik
    • 5
    • 26Postów:

Skuter Kingway Coliber Classic nie pali tak jak powinien. Odpala dopiero po długim przytrzymaniu na rozruszniku. W filtrze paliwa wgl nie ma benzyny. To trzeba rurką od ssania samemu dmuchać. Potem jak sie filtr napełni to odpali , ale tak jak pisze po długim kręceniu rozrusznikiem. Więc co to może byc? Pomocy…

Deep_Nothingness
    Użytkownik
    • 9
    • 538Postów:

Możliwe, że padł kranik paliwa. Jest to małe ustrojstwo, które działa na zasadzie podciśnienia. Jest podłączone do gaźnika, a kiedy ten zaczyna zaciągać podciśnienie podczas pracy, to membrana w owym kraniku otwiera spust i paliwo leci. Ewentualnie masz syf czy to w baku czy w filtrze paliwa i benzyna, która spływa dzięki sile grawitacji nie ma siły dostać się do gaźnika.

Ducati500
    Użytkownik
    • 5
    • 26Postów:

Kranik był wymieniony. To raczej trzeba wyczyscic filtr powietrza i bak?

Deep_Nothingness
    Użytkownik
    • 9
    • 538Postów:

Pytanie kiedy był wymieniany ten kranik. Poza tym, nie zapominaj, że to chińskie części. Nowy kranik nie koniecznie będzie sprawnym kranikiem. Najlepiej, odczep wężyk paliwowy oraz podciśnieniowy idący do gaźnika i zaciągnij z niego powietrze. Jeżeli benzyna zacznie lecieć ciurkiem, to ok. Jeżeli jednak będzie ledwo spływać lub w ogóle, to do wymiany. Jeżeli chodzi o filtr i bak, to ten pierwszy wymieniasz, najlepiej z przewodami. Bak wystarczy przepłukać porządnie o ile ma syf w środku.

Ducati500
    Użytkownik
    • 5
    • 26Postów:

Nie wiem co się stało ale już jest dobrze. Ledwo odpaliłem i z kolega jeździłem ile wlezie. Może samo się przepchało jak syf jakiś był. 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button