Skuter keeway hurricane Za duże obroty

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Skuter keeway hurricane Za duże obroty

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe koperxsiedem koperxsiedem 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe koperxsiedem
    koperxsiedem
    Użytkownik

skuter ma straszne wysokie obroty z których nie chce zejść, a iglica jest dosyć wysoko i wydaje mi się że dostaje zbyt dużo powietrza. proszę o pomoc

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

masz przecież regulacje wolnych obrotów przekręc troche tą śrubke i ustaw tak jak ci pasuje

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Nie jak Ci pasuje tylko 1800 +/- 200 obr/min. Jeśli będą zbyt niskie silnik nie będzie miał wystarczającego chłodzenia na skutek zbyt małego obiegu powietrza pod obudową cylindra, a w chłodne dni może nie trzymać temperatury.

Lukario
    Użytkownik

ja mam ustawione na 1000 – 1200 , zatkany wentylator bo zima jest i silnik sie nie grzeje tak bardzo choć powinien bo przecież powietrze na zatkanym wlocie nie przejdzie, a tymczasem wszystko działa jak należy. tobie pewnie chodzi o to że obroty silnika są uzależnione od wentylatora bo on chłodzi silnik? tylko że nie wszystkie silniki mają wentylator i ludzie je gazują na postoju
    4T nie mogą mieć za niskich obrotów bo ciśnienie oleju będzie za małe i smarowanie słabsze. 2t ten problem nie dotyczy

Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe MarSen
    MarSen
    Użytkownik

Zainteresowaliście mnie tymi obrotami… Wiem, że poprawne (mam motorower) to właśnie 1000-1200, ale mam ustawione +/-2000. Dlatego, że gdy startuję pod świateł muszę powoluuuutku odkręcać manetkę inaczej się dusi, a na około 2000 jest o wiele lepiej (najlepiej byłoby przy 2300-2500). Może to dlatego, że jest zima? Co o tym sądzicie? Dodam, że dzieje się tak na rozgrzanym już silniku, bo na zimnym jeśli dodałbym gazu to od razu się dusi. Muszę czekać 5-10 min. aż się nagrzeje, bo się nie wkręci na obroty. Jedynie na ssaniu.

——————————–
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Lukario, tylko nie przegrzej. Myślałem, że większość ma wentylatory. Jeśli posiadają to wtedy trzeba to uwzględnić. A poza tym serwisówka skutera powinna podawać jaki zakres wolnych obrotów powinien zostać użyty.

Lukario
    Użytkownik

lubię poszaleć i po kilkunastu kilometrach przy zasłoniętym wentylatorze właśnie nic złego się nie działo. w razie jak by coś mi sie poważnie uszkodziło w co wątpie to zabieram się za tuning 😀
    a ta zasłona jest tylko po co że jak za oknem jest – 10 a akurat musze gdzieś pojechać to żeby nie tracić czasu na rozgrzewanie to już odrazu po odpaleniu zaczynam jechać powoli i dzięki temu silnik po chwili nabiera odpowiedniej temperatury. a temperatura silnika jest dla mnie ważna bo zimny potrafi nieźle dokazywać tzn dławi się lub straszenie warczy jak piła 😀

Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe koperxsiedem
    koperxsiedem
    Użytkownik

Macie rację ale jam te pytanie dałem temu że gdy kręcę tą śrubką od wolnych obrotów to nic nie daje skuter nie reaguje ciągle ma prawie max obroty

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie