Skuter keeway f-act evo 50, zwiększenie osiągów

Witam, mam na posiadaniu skuter keeway f act evo 50 2t. Skuter ma około 4 lat, 9 tys km na liczniku. Skuter przez pierwsze 3 lata byl na posiadaniu brata, jezdze na nim od roku. V-max tego skutera to 75km/h. Podejrzewam ze wszystkie blokady sa odblokowane. Ogolnie to chcialbym mu zwiekszyc osiagi, zeby przynajmniej zamykac licznik dobijając 80km/h. Nie znam sie najlepiej na tuningu, prosiłbym o pomoc/ jakies rady Was. Co zmienic/dodac do tego skutera by zyskał na przyspieszeniu. Prosilbym jeszcze o linki do poszczegolnych czesci do skutera, nie za zdrogie.

jak bedą nie za drogie to sobie pojeździsz 3 tygodnie i bedzie po zabawie.
Musisz z tego silnika wykrzesać około 6,5KM na kole żeby pojechać 80km/h - a to oznacza jakieś 9KM na silniku.
Potrzebujesz:
- cylindra generującego około 10KM (450-800zł)
- wału który to wytrzyma (250-400zł)
- łożysk które ten wał utrzymają (10-60zł)
- wydechu na którym ten cylinder rozwinie skrzydła (300-450zł)
- wariatora (200-350zł)
- paska (40-80zł)
- sprzęgła (140zł-300zł)
- dzwonu sprzęgła który się nie przegrzeje (150-250zł)
- gaźnika 17-19mm który to zasili (150-400zł)
- do tego większego wentylatora i większej obudowy (50zł)
razem około 2000zł plus robota.

jest szansa że ładnie ci pojedzie na rolkach z zestawu z wariatorem - ale jeżeli nie to dolicz ze 150-200zł na elementy regulacyjne.
.
jest też opcja że założysz chiński cylinder 70cm za 80zł, większą dysze do gaźnika za 4zł i bedziesz po dotarciu pociskał ile wlezie. Ale po mojemu wtedy jeszcze przed październikiem ten zestaw szlag trafi.

nie da rady, zeby jednej rzeczy wymienic lub dwóch by zyskac tylko te 5km/h wiecej ? :/ np. wariator, pasek i wentylator ?

cylinder i dysze - napisałem ci.