skuter keeway 2T stożkowy filtr powietrza

Witam, mam problem kumpel kupił filtr powietrza stożkowy, założyłem mu wszystko ok ale strasznie teraz pierdzi ( nie z tłumnka, dźwięk wydobywa się z filtra powietrza) odpala normalnie za 1 razem lecz gdy dam mu pół gazu idzie normalnie gdy dam cały dochodzi do 10k obrotów i go dusi, włożyłem tekturke do środka filtra i mniej się dzieje lecz jedzie max 40 a wczesniej na normalnym po 60 spokojnie.

Założenie filtra stożkowego to nie takie hop siup. Trzeba dobrać odpowiednią dyszę i ustawienie iglicy.

Iglice próbowałem w każdej pozycji (najniżej, najwyżej, każda możliwą ) a o dyszy nie pomyślałem, doradzisz na jaką zmienić?

W swoim skuterkue 4t romet router city line 50 zmieniłem filtr powietrza i wszystko jest dobrze nic sie nie dzieje normalnie chodzi a jego muli .. :/

Ja bym celował o 10-15 większą od oryginału. Dokładnie się nie da określić.

Mój brat ma zipp parco 50 wyjął rurkę z filtra powietrza tą w środku i mu lepiej szedł , ja u siebie w huraganie zrobiłem tak samo i jak kolega wyżej dusił się , albo "chciałem" wstawić stożek i również to samo

to pierdzenie z tłumika nazywa sie szmerami ssania choć to potworny ryk. Właśnie obudowa filtra powietrza im zapobiega (to tzw. tłumik szmerów ssania)

Przestań tuningować silnik tekturką bo nałapie oleju i wilgoci, straci sztywność, zrobi się szmata mokra, silnik to zassa i bedę kolejne problemy.

jak sie poprawia dolot powietrza to trzeba też poprawić dolot paliwa.Nie tylko pokręcić śrubką ale też wymienić dyszę a skrajnych przypadkach wymienić gaźniki dobrać dysze.Na jaką? Na taką na jakiej da się wyregulować.

Silnik obecnie pracuje na ubogiej mieszance ponieważ stosunek masy powietrza do paliwa jest zaburzony co powoduje że nie ma mocy bo ma mało paliw w stosunku do ogromnej ilości powietrza czyli musisz albo zamontować z powrotem air box wogle co chciałeś tym osiągnąć bo o dźwięk ci nie chodzi zwiększyłeś ilość powietrza a teraz zmniejszasz przepustnicą szybciej jak 65 i tak ci nie pojedzie ( taki gadget ) posłuchaj wombata dobrze ci radzi. air box odpowiada także za tłumienie dzięków np jeżeli w samochodzie założysz stożek będzie on głośniejszy albo np duże sportowe 2T zniknęły między innymi bo nie dało rady wyciszyć ich na dolocie. poza tym strzeliłeś niezłą głupotę z ta tektura może ci to uszkodzić silnik.