Skuter Juunak 104 50cc

Nie dawno kupiłem skuter Junak i jest słaby Dusi się przy ruszaniu i jedzie tylko 20km/h Proszę o pilną odpowiedz

odpowiadam!

Kolejny wielkoseryjny chinol. No i co w związku z tym... ?
^
Masz już jakiegoś dobrego manuala serwisowego do danego typu silnika swojego popylacza?

Ja mało sie znam a raczej Mechanikiem nie zostanę jakimś wybitnym :P Dlatego zwracam się o pomoc Może wy będziecie mieli jakieś przypuszczenia co wymienić ? co zrobić ?

gaznik wyczyść i wyrególuj[maz na yt jak to zrobić]

Ważyłem ostatno moje roli i Jedna rolka waży10g na jakie je zmienić żeby był szybki i miał kopa :D

na takie na jakich ci w testach wyjdzie że jest szybki i ma kopa.
Obniżaj mase co 0,5g, testuj. Jak przesadzisz to zwiększaj wage 0,1 czy 0,2g.
Trzeba niestety mieć sporo czasu i sporo rolek testowych

Zdecydowałem
sie na rolki 4.5 g

miałeś 10g rolki i tak z czapy postanowiłeś wsadzić 4,5g?
no to nie chce cie martwić ale to bardzo zły wybór.

masz jakiś lepszy wybór co zrobić

a tego posta co napisałem wyżej widziałeś?

Tak widziałem ALe ten te rolki 10g nie są fabryczne :P

mogą być nawet z kosmosu - to nie ma znaczenia. Zasada doboru rolek jest zawsze taka sama

A co moge oprucz tego zrobić żeby był lepszy

wymienić kartery, wał, łożyska, króciec, sprzęgło rozrusznika, sprzęgło, dzwon sprzęgła, pasek, cylinder, krócieć i gaźnik oraz wydech. A nawet zapłon i opony.
Wszystko możesz zrobić.

A filter powietrza bo mam fabryczny filter ktury ma pekniecie otwarte tak około 10 cm

filtr a nie filter
który a nie ktury
też sobie możesz wymienić - na taki co nie jest pęknięty.
A na lepszy jak zmienisz cylinder na taki co potrzebuje dużo więcej powietrza.

.
.
A skoro filtr ma otwarte pęknięcie to nie wpadłeś na to że tą dziurą zasysa nadmiar powietrza? i nie da się tego poprawnie wyregulować. I dlatego tak jeździ?
5 dzień tu bijesz piane że słabo jedzie, o wydechach głowę zawracasz i teraz taki szczególik serwujesz że masz połamaną obudowę filtra powietrza?

Wymieniłem FIltr powietrza na nowy jest lepiej co dalej mam zrobić ?

Szymon215 napisał:

Ważyłem ostatno moje roli i Jedna rolka waży10g na jakie je zmienić żeby był szybki i miał kopa :D

to pozdro jak u mnie w skuterku takim samym Junaku 104 są rolki 6g (fabryczne) to u cb 10g no to nieźle. A że ci skuter jedzie 20 to ty coś spie*doliłeś