Skuter jest słaby.

Witam. Mam problem ze skuterem marki Goes G55R 2T. Mianowicie kupiłem go z przbiegiem około 3789 km. Obecnie mam 4291 km. Od jakiegoś czasu zauważyłem że jest słabszy niż gdy go kupiłem. Na nóżkach rozpędza sie tak do około 30 km/h później ma "przerwe" i dopiero po jakiejś sekundzie do dwóch rozpędza sie dalej. Przerzuca sie to na jazde. Gdy jade pod góre to leci 20 km/h a kiedyś jechałem pod nią 35 km/h. Moduł był tylko zmieniany. Nie wiem co jest nie tak. Regulowałem gaźnik nie raz i nic nie pomaga. Proszę o pomoc

kapresja?

Hymm, nawet nie pomyślałem. Kurde ale nie mam jak sprawdzić czy jest dobra.

DooOminO napisał:

kapresja?

o jakieś nowe słowo:) pierwsze słyszę:)

A gdyby coś było nie tak z kompresją to co ?

kompresję sprawdzisz manometrem wkręcanym w gwint głowicy. Może te problemy zaczęły się po zmianie modułu ? Gaźnik na pewno dobrze wyregulowany ?

Nie. Moduł jest ok. Nawet sam pomyślałem o tym i założyłem stary (zablokowany) i jest identycznie jak było tyle że blokuje mi obroty i jedzie max 50 ... Gaźnik regulowałem z 5 razy i dalej nic.

to faktycznie możesz mieć kompresję do kitu. Najlepiej jak byś podjechał do mecha, żeby sprawdził manometrem jaką masz kompresję. Jak będzie za mała to cylek do wymiany

Ehh. No to jaja. Zadzwonie do wujka, który jest mechanikiem, najwyżej pojade i sprawdze.

Wg. mnie jest to wina gaźnika, gdyż mówisz, że przy ok 30 ma przerwę, może zbyt duża dawka i nie przepala?

Małe pytanko, zmieniałeś dyszę? wymieniałeś filtr powietrza?
Jeżeli nie, to spróbuj rozebrać cały gaźnik i go wyczyścić, to samo z filtrem powietrza. Jeżeli nie pomoże, to jedź do mechanika i sprawdź kompresje.

Dyszy nie zmieniałem, ani filtra, jedynie jakby łapał lewe powietrze. No spróbuje przeczyścić gaźnik zobaczymy czy coś pomoże.

Jeżeli masz oryginalny filtr powietrza, to może ta przedłużka gumowa, która idzie do gaźnika ma gdzieś przebicie wczoraj rozbierałem mojego starego chińczyka, bo miałem podobny problem, ok 3cm od gaźnika na tej rurce jest taki kawałek rurki ok 2cm zaślepiony i zaciśnięty opaską, być może ta zaślepka Ci wypadła no i łapie powietrze, jeżeli nie to sprawdź cały ten plastik od filtra, czy nie ma gdzieś jakiegoś pęknięcia, czy coś.