Skuter jedzie prawie 30km/h mniej

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Witam. Ostatnio mam ze skuterem taki problem, ze jedzie mi tylko 45km/h (wczesniej bylo max 75 z gorki) Stalo się to tak po prostu, nic z nim nie kombinowalem. Wymieniłem juz pasek, rolki, przy okazji sprezynki, nowy filtr powietrza, wyczyscilem i wyregulowalem gaźnik. Jesli wiecie co jest przyczyna tego problemu to bardzo proszę o pomoc.

Anonim
    Gość

a dokładniej kiedy to nastąpiło? po jakiej czynności ?? napisz dokładnie !!

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Gość

To się stalo tak ze przez jakieś 2-3 tygodnie skuter stopniowo jezdzil coraz wolniej i mial mniej mocy. Niczego innego oprocz zwyklej jazdy nie bylo. Po wymianie tych części i regulacji ma więcej mocy ale jeszcze nie jest tak jak bylo przedtem

Anonim
    Gość

A ile przebiegu masz w tym sqterku?

Anonim
    Gość

Okolo 7 tys. km

Anonim
    Gość

Może to wina benzyny? Onejrzyj czy wężyk się nie zapchał. Tankowałeś przed usterką ?

Anonim
    Gość

To odpada bo jak czyscilem gaźnik to nawet doszedlem do filtra paliwa. Wszystko bylo ok.

Anonim
    Gość

Ja tak miałem jak za dużo oleju dostawał

Anonim
    Gość

sprawdź kompresje bo to wygląda na zacieranie się!!

Anonim
    Gość

A jest jeszcze jakby jedna sprawa. Bo u mnie od filtra idzie jeden gruby przewod go gaźnika i drugi cienszy który gdzieś w innym miejscu takze wchodzi do gaźnika. Z tego co zauwazylem to jak ten przewod jest bardzo blisko wlotu powietrza do gaźnika (juz bez filtra) to skuter lepiej chodzi i ma jakby więcej mocy leczy to tylko sprawdzalem bez jazdy… 😐 Czy ten przewodzik cos daje? Co z nim trzeba zrobić? Bo kupiłem filtr stozkowy i nie wiem czy cos z tym przewodem muszę zrobić.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy to ze skuter wolniej chodzi moze byc spowodowane tym ze dostaje zbyt duzo oleju?

Anonim
    Gość

zbyt dużo oleju może go torchę przymulić

OT: a po co ci stożek przy seriiż?

Anonim
    Gość

Bo oryginalny filtr widzialem za minimum 140zl a stozek za 30 🙂 Wlasnie sprawdzalem z olejem i w ogóle go odcialem tylko wlalem trochę oleju do paliwa. I niestety to samo :-/ Jeszcze zauwazylem ze jak odlacze taki wezyk od wydechu to skuter jezdzi szybciej i ma szybsze przyspieszenie. Czy to wina tłumikaż Co można z tym zrobić? Wydaje mi się ze jakby cos bylo zapchane czy cos ale nie to tylko moje przypuszczenia.

Anonim
    Gość

Coś ty za stożek kupił? Z allegro, taki w siateczkę?

Anonim
    Gość

te rurki o których mówiłeś (jedna co idzie od filtra powietrza i po wymianie filtra nie wiesz co z nią zrobić oraz ta druga co idzie od wydechu) to one obie idą do dopalacza spalin, ale nie wiem czy przez odłączanie ich zmienisz cos w osiągach (nie wiem na jakiej zasadzie działa dopalacz spalin) ale wiem że jak się je odłączy od filtra i tłumika to dużo głośniej skut chodzi, więc raczej bym ich nie odłączał jeżeli nie ma potrzeby

Anonim
    Gość

Problem juz prawie rozwiazalem. Jak wyjme te wezyki to skuter chodzi dobrze tylko ze glosniej. I mam jeszcze jedno pytanie. Czy u was ten wezyk co idzie od tłumika to zasysa powietrze czy wydmuchuje?

Anonim
    Gość

a wężyki odpiąłeś tam ze środka skuteraż tuż za kołem? (tam są podpięte te 2 wężyki) i zaślepiłeś dziurkiż Czy odpiąłeś z tłumika i filtra powietrza a rurki zostawiłeś?

u mnie oba wężyki zasysają powietrze

Anonim
    Gość

Odpialem z tłumika i filtra. I właśnie nie wiem czy maja byc zaslepione czy nie? To wychodzi na to ze muszę naprawic ten dopalacz spalin zeby w ogóle spalal i bylo wszystko ok?

Anonim
    Gość

to „coś” na tłumiku to zawirowiwacz spalin (lub jakoś tak się nazywa) to ma na celu aby skuter był ekologiczny więc spaliny z wydechu idą przez filtr do gażnika i są ponownie spalane. Jest to na Wikipedii tylko nie pamiętam nazwy. Ten zawirowywacz ucinasz przy samym tłumiku, zaspawujesz oraz usuwasz wężyk z filtra i zalepiasz dziurę pozostałą po kablu.

To chyba o to chodziło co nie?? 😛

Anonim
    Gość

nie to nie o to chodziło, w jet forcie oprócz zawirowywacza spalin jest dopalacz spalin, ten zawirowywacz to wiadomo że się ucina a później łata dziurę, ale tutaj pozostaje jeszcze druga rurka która idzie od wydechu do dopalacza.

przemo1993, a jak odpiąłeś te rurki od filtra i wydechu to rzeczywiście lepiej chodzić a jak je zatkasz to jak wtedy jestą

Anonim
    Gość

Z tym wezykiem od filtra to jest tak ze w sumie nie ma roznicy. Ale jak wyjme ten wezyk z wydechu to mi jedzie normalnie tak jak kiedys jechal. Czyli jest znaczna poprawa. Jedyna wada jest to ze glosno chodzi 😐

Anonim
    Gość

to możesz spróbować zatkać tę rurkę która idzie do wydechu, czyli odpiąć i jakoś zakorkować. Jak na zakorkowanej będzie gorzej niż na otwartej to znaczy że tam w tłumiku to wyjście na tą rurkę prawdopodobnie ci się mogło czymś zatkać. Ja własnie nie wiem czy jakbym odpiął tą rurke to ją zatykać czy nie 😛 bo na tłumku po odpięciu trzeba zatkać.

Anonim
    Gość

Mam jeszcze pytanie. Czy wie ktos albo moglby sprawdzić czy u was przy filtrze ten wezyk ciagnie czy wydmuch uje? I tak samo przy tłumiku czy ciagnie czy wydmuch uje? Bo wydaje mi się ze z tym mogę cos mieć nie tak…

Mały edit.

Anonim
    Gość

WioR napisał:

u mnie oba wężyki zasysają powietrze

napisz jak zachowuje się skuter gdy odepniesz te rurki od filtra i od tłumika i je zatkasz.

Anonim
    Gość

Od filtra teraz mam jakby na stale wyjete i zatkane bo nie mam oryginalnego filtra. Ale w tym nie widzialem roznicy. Jak odepne i zatkam wezyk od tłumika skuter chodzi o wiele lepiej. A jak zatkam rurke wychodzaca od tłumika to juz trochę gorzej.

A ja mam właśnie cos inaczej bo mi ten wezyk przy tłumiku nie ciagnie tylko dmucha… :-/

Anonim
    Gość

wypierdol ten wężyk co idzie od tłumika do filtra i wszystko co odstaje na rurce od wydechu poupierdalaj i pozaslepiaj te dziury. a ten wężyk ma dmuchać bo to jest katalizator jak juz ktoś mówił spaliny ida tamtędy do filtra powietrza potem do gaźnika i i dalej sa spalane… i gdzieś slyszalem ze to blokada taka o_O.

Anonim
    Gość

Ja teraz mam zatkane oba wezyki od tego dopalacza czy co to tam w koncu jest. A przy tłumiku normalnie odkryte jest. I tak chodzi dobrze tylko glosno. Czy cos da się zrobić zeby nie bylo tak glosno? Albo w ogóle cos muszę zrobić jeszcze?

Anonim
    Gość

sory za wprowadzenie w błąd!! dzisiaj wieczorem odpiąłem tą rurkę jeszcze raz i ta przy tłumiku też mi dmucha 😀 żebyśmy się dobrze zrozumieli: chodzi mi o tą rurkę z gumy (z niej dmucha), a nie o tą co wystaje taki kawałek z tłumika (w sumie z niej chyba też dmucha po odpięciu). Kiedyś ją odpinałem i jakoś pamiętałem że obie zasysają no ale jednak jest inaczej, myślę że tą gumową rurkę co idzie do tłumika można odpiąć i zostawić niezaślepioną żeby mogla swobodnie wypuszczać powietrze a ta co jest przy filtrze powinna też swobodnie powietrze zasysać ale z jakiegoś czystego miejsca. Można podobno całe to wymontować (to gdzie dochodzą te dwie rurki przy silniku) tak słyszałem, no to wtedy można tez usunąć rurki 😛 ale nie wiem czy mi się chce to wszystko rozkręcać 😛 słyszałem też że nic to nie daje.

przemo1993 napisał:

A jak zatkam rurke wychodzaca od tłumika to juz trochę gorzej.

czyli na to wychodzi że jak zatkasz tą dziurę w tłumiku która pozostała po rurce to gorzej jestą No to masz chyba coś wydech zapchany 😛 Głośniej jest bo spaliny nie idą przez tłumik tylko od razu za kolankiem przez dziurę 😀 raczej tak nie powinno być, możesz spróbować odkręcić tą samą końcówkę wydechu i sprawdźić jak tam sprawa wewnątrz wygląda, bo to tak jakby ci wydech blokował wychodzące powietrze.

Anonim
    Gość

jeśli to 2T to nie procsiej wszystko upierdzielić i zostawic sam tłumik, filtr itp.???

Anonim
    Gość

Sprawdzilem tłumik i się okazalo ze byl zapchany. Teraz zrobilem tak ze ten wezyk od filtra mam odetkany a ten od tłumika normalnie tak jak powinien byc i jest wszystko ok. Wielkie dzieki za pomoc 🙂

Anonim
    Gość

tylko ten wężyk od filtra musisz dać w takie miejsce żeby zasysał czyste powietrze a nie gdzieś przy kole.

Wszystko ok, więc zamykam. Jacob555

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button