skuter jaki olej

mam problem kupiłem skuter ROMET 757 2T i nie wiem jaki olej lać do mieszanki?

do skuterow 2t mi zostało jeszcze 200ml valvoline durablend 2t polecam mało dymi i nie zaciera jak narazie miałem go w 2 skuterach w rometcie 700 i teraz zongshen i jest dobrze.
Nawet taki z orlenu do 2t może być za 17 zł/1l bo on ma tylko smarować tak tak będzie spalany więc niema co dużo wydawać na olej,
A dużo osób pisze że uzywa Castrola najlepszego oleju a tak naprawdę leją mixola już u kilku się spotkałem przed kupnem zongshena prosiłem o otwarcie garażu i bum butelki po mixolu

oleju na ile starcza baków paliwa

adasiek05 napisał:

1l oleju na ile starcza baków paliwa

jeżeli chodzi o orlenowski to lej minimum Platinum 2T za jakieś 26zł.
Z tańszymi nie świruj - nie warto.
Jak już słusznie zauważył martin ten olej ma smarować a nie tylko być i dać sie spalić.

adasiek nie ma powiedziane na ile bakow tylko na ile km bo każdy skuter ma inny bak , 1l oleju ma starczyć na przejechanie 700-1000km

a potem nie chce odpalić... :)

większość skuterów ma litrowy dozownik na litrową puszkę oleju.
A na ile kilometrów wystarczy oleju to zależy od proporcji mieszanki.
Przy mieszance 1:50 teoretycznie 1 litr oleju zużyjesz z 50 litrami paliwa.
Skoro skuter pali ci 4 litry na 100km to 50L/4=12,5 setek czyli 1250km na litr oliwy
Jeżeli mieszanka to 1:30 a pali 4 litry na 100km to na każde 30L paliwa zużyjesz 1L oleju. 30L/4=7,5 setki czyli 750km na litr oliwy
Tyle teorii. W praktyce raczej będzie to koło 1/4 mniej.
I zupełnie inne bedą przebiegi skutera co pali 3.2 litra a zupełne inne takiego co pali 4,7

Dla spalania 4,7/100 i mieszanki 1:50 (dla 50 litrów liczymy bo prościej).
50L / 4,7 na setke to 10,6x100km czyli 1060km

Dla spalania 3,2 i 1:50 to
50L /3,2 na setke to 15,6x100km czyli 1560km

A dla spalania 4,7 i mieszanki 1:33
33L /4,7 to 702km

To zależy od mieszanki, stylu jazdy.

Dlaczego Castrol niby jest najlepszy? Bo ktoś powiedział tak, wszyscy powtarzają i z tego powodu ma się stać to prawdą? A dlaczego to mówię? Oleje Castrola leje się w proporcji 1:50. Oleje np. Valvoline (i nie tylko) w proporcji 1:100. Połowa ilości wystarcza na takie samo działanie. I jak - dalej Castrol jest najlepszy? Jak dotąd moja Inca lepiej sprawowała się np. na Elfie.

Z powodu takiego, że oleje Valvoline leje się w proporcji 1:100 trzeba przeregulować dozownik lub wybić sobie ich zakup z głowy.

W zwykłym, seryjnym skuterze wystarczy olej półsyntetyczny.

Oleje typu Orlen semisynthetic lub czerwony Lotos są naprawdę do bani. Stosowałem to wiem. Nagar w kanale wydechowym, głośniejsza i niestabilna praca, przegrzewanie się... Jesli butelka oleju jest tańsza o 10 zł, a zużywam miesięcznie półtorej to znaczy zwiększenie kosztów o 15 zł miesięcznie. Jeśli ktoś jeździ 500 km miesięcznie to jest 5 zł czyli równowartosć jednego dużego piwa. Zastanówmy się ile miesięccznie wydajemy na przyjemności a potem ustalajmy kwote zaporową dla litra oleju.