Skuter jak jest zimny ma mniej mocy i muła . Co to może być ?

Witajcie wszyscy miłośnicy 2 kółek :). Jestem tu nowy dlatego proszę o wyrozumiałość :). A teraz do rzeczy . Otóż mam skuter z popularnym silnikiem 139qma i mój problem polega na tym , że gdy moja maszyna jest zimna to tak jakby ma mniej mocy i muła . Jak się rozgrzeje to wszystko jest świetnie , trzyma moc i w ogóle a na zimnym nic mu się nie chce :slight_smile: . Co to może oznaczać ?Pomóżcie :slight_smile:

zasadniczo to na zimno ma prawo być słabszy. ale jeżeli jest mocno słabszy to jest kwestia regulowania ssania - jest albo zalewany paliwem na ssaniu albo ma go zbyt mało.
Oczywiście jeżeli jesteś pewien co do stanu cylindra, prawidłowych luzów zaworowych…itd

Jaki masz olej zalany? Może jak się nie rozgrzeje jest zbyt gęsty i opory się zwiększają ^^ Ja mam 10 w 40 btw

Teraz mam jeszcze większy problem​:sleepy: skutr wcale nie chce palić. Co prawda miał z ty problemy wcześniej ale teraz to masakra. Kręci , słychać że ma ochotę zapalić i na tym się kończy . Dodam że dziś wymieniłem świece a problem jak był tak jest :sob:

drugi post w tym wątku.

Tak wiem :slight_smile: 2 razy się wysłało :slight_smile:

nie. przeczytaj drugi post w tym wątku.

Już chyba znalazłem przyczynę . Chyba elektro zawór nie działa i muszę wyczyścić gaznik . Nie wiem czy ten elaktro zawór da się naprawić w każdym bądz razie dzięki za pomoc :wink:

da się wymienić - jeżeli o zaworze ssania myślisz. jest tani jak barszcz

Cena nie przekracza 20 zł więc to nie duży problem :smiling_face: Dzięki za pomoc :wink:

Cena nie przekracza 20 zł więc to nie duży problem :smiling_face: Dzięki za pomoc :wink: