Skuter i wilgoć

Witam! Mam pytanie.
Ponieważ trzymam skuter w takiej jakby wiacie, przykryty jest prześcieradłem i kocem. Zaczęła się wilgoć, deszcz leje i gdy wyszedłem to był trochę mokry, tak samo jak koc, wiec chwilowo przykryłem go foliowym pokrowcem. Czy jeśli długo będzie osadzać się na nim wilgoć moze sie coś stać?

Najlepiej jakby był przykryty czymś co pozwala wilgoci odparować. Stać się może tyle, że podrdzewieje trochę :)

Wiem, jak koc wyschnie to nim przykryję. Które elementy najczęściej rdzewieją? To nowy skuter więc możliwe, że wgl nie będzie na początku rdzewieć ?

Tłumik może korozja złapać. Nie wywróżę Ci czy coś będzie rdzewieć, nie wiem jak wygląda Twoje zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi. U siebie zauważyłem, że tłumik trochę przez zimę podrdzewiał.

Ja skuter mam przykryty prześcieradłem i kocem, pod nim ułożyłem deski bo podobno odciągają wilgoć

Kup sobie pokrowiec i będziesz miał spokój.
Na przykład taki:
http://moto.allegro.pl/pokrowiec-plandeka-na-motor-skuter-oxford-m-wys-0-i2934969319.html

Jak wiadomo nie od dziś nic nie znosi wilgoci . Proponuję zainwestować w porządny pokrowiec . Na tym nie ma co oszczędzać .

Postanowiłem, że skuter będę okrywał foliowym pokrowcem (też na motor, ale nie przepuszcza powietrza) tylko na noc i gdy będzie padać. Na ładną pogodę będę go odkrywał lub przykrywał prześcieradłem i kocem podczas śniegu. Jak myślicie, czy ot dobre rozwiązanie? Nie mogę zbytnio wydać kasy na pokrowiec.

Myślę ,że jak co jakiś czas do niego zajrzysz i przetrzesz do sucha to będzie ok .