! Forum Co Wybrać? Skuter i firma

Tagi: ,

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe wustyle wustyle 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #120106 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe wustyle
    wustyle
    Użytkownik

Czesc. Wiem, ze watkow tego typu jest sporo. Niestety nie mam czasu na szukanie (naprawde). Chce zakupic nowy skuter na firme (do 3 tys zl). Czytalem, ze mozna odliczyc od niego caly vat, oraz vat z faktur za paliwo. Czy to prawda? To bedzie moj pierwszy jednoslad. Myslalem o 50cc. Mam 189 cm i waze 80 kg. Czy ta pojemnosc nie bedzie za mala? Podobaja mi sie skutery o klasycznych ksztaltach, przypominajacych raczej te z lat 70. Kompletnie nie wiem czym sie kierowac przy zakupie. W gre wchodzi takze skuter uzywany. Bede wdzieczny za pomoc.

#120110 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

http://www.telegraf.biz/podatki/article,zakup_skutera_na_firme_to_oszczednosc_czasu_paliwa_i_na_poda,6603,1,1,1.html

Najlepiej zapytać księgowej jak to jest w tym roku, zauważ, że artykuł pochodzi z 2012 r.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #120111 Odpowiedź
    wustyle
    Użytkownik

Wlasnie ten artykul czytalem wczesniej i to on niejako zainspirowal mnie do kupna jednosladu – teraz pytanie: co mam kupic?

#120113 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

No kolego, przy takim wzroście to musisz chyba przede wszystkim kierować się gabarytami samego skuterka.
    Jeśli chodzi o chińczyki to specjalnie nie ma znaczenia co kupisz, wszystkie one są takie same. Proponuję w 4T.
    Z używek proponuję coś z Kymco lub Sym Fiddle II.
    Musisz sobie coś poszukać i na tej podstawie możemy weryfikować dalej.

#120114 Odpowiedź
    wustyle
    Użytkownik

Z tego, co doczytalem, aby mozna bylo odliczyc pelen vat od skutera, oraz faktury za paliwo, nie moze on przekroczyc pojemnosci 50cc. Czy kazdy skuter o takiej pojemnosci jest malutki?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #120115 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja mam np. taki http://www.motogen.pl/Kymco-Like-50,8972.html.
    Zależy jaki pojazd chcesz nowy chiński czy lepszy kilkuletni tajwański czy już wiekowy z najwyższej półki japoński/włoski…

#120116 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A ja obawiam się, że nie masz racji z tym odliczeniem, bo znam mnóstwo osób które brały większe pojemnościowo skutery/motocykle w leasing. Nie wiem jak to rozliczają, ale na pewno im się opłaca.
    Nie każda 50-tka jest malutka.
    Np Quantum, Kymco Agility City, Sym Fiddle, Kymco Bet&Win, Kymco Like, i mnóstwo innych.

#120118 Odpowiedź
    wustyle
    Użytkownik

lucek71 napisał:

Ja mam np. taki http://www.motogen.pl/Kymco-Like-50,8972.html.
    Zależy jaki pojazd chcesz nowy chiński czy lepszy kilkuletni tajwański czy już wiekowy z najwyższej półki japoński/włoski…

ten skuter bardzo mi sie podoba – poczytam o nim, ile kosztuje nowy?

#120119 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

nowy kosztuje sporo, bo 6500 zł, ale ja 2 letniego, a przez rok używanego, z przebiegiem 2 tys. km kupiłem za niecałe 4000 zł. Ze stylu Retro to jeszcze poszukaj sobie Syma Fiddle II, Rometa Retro, Aprilie Habane.

#120121 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Like na prawdę jest duży jak na 50-tkę i firma solidna. Do tego kuferek w standardzie i ten wygląd 🙂
    Ale używki szybko nie znajdziesz 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
Odpowiedz do: Skuter i firma
Informacje o Tobie: