Skuter hybrydowy :D

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Mystek
    Użytkownik
    • 11
    • 191Postów:
    Patrykk
    Użytkownik
    • 12
    • 2 026Postów:

Proste, że nie !.
    Przecież to jest zwykły chińczyk .
    Ta cała „hybryda” działa do 25km/h, rowerem szybciej się pojedzie :P.
    O ile działa, bo z tym to nigdy nic nie wiadomo .
    „Renomowana marka w Finlnadii ” hahaha ..

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Najlepszy sposób na tanią jazdę skuterem, jest gaz LPG. Można kupić oryginał z silnikiem 4T i fabryczną instalacją gazową, butla w kufrze. Był kiedyś opisany taki skuter na łamach pisma „świat motocykli”

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Nie wiem czy się opłaca, ale ja bym nie kupił ;p

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

qazwsxedc napisał:

Nie wiem czy się opłaca, ale ja bym nie kupił ;p

hybrydy, czy skutera z LPG?

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Hybrydy. Nad LPG byłbym nawet skłonny się pochylić.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Podobno w Azji, dużo skuterów jeździ na gazie propan-butan 🙂

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

U nas, póki co, na propanie-butanie chyba najwięcej jeździ wózków widłowych 😉

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Raczej samochodów.. Jesteśmy na 3 miejscu po Korei i Turcji 😉

Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

Hehe jak to musi wyglądać. Podjeżdżasz pod dystrybutor z gazem i mówisz do pełna proszę 😀 haha.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Kapuchon napisał:

Hehe jak to musi wyglądać. Podjeżdżasz pod dystrybutor z gazem i mówisz do pełna proszę 😀 haha.

hehe, to cytat ze świata motocykli 😉

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Pietro napisał:

Raczej samochodów.. Jesteśmy na 3 miejscu po Korei i Turcji 😉

temat samochodów pominąłem celowo;p tymbardziej, że jak znam życie, to punkty montujące instalacje gazowe w samochodach przeżywają oblężenie totalne.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

dziwisz się? litr Pb95 już ponad 5zł! a to bardzo dużo na polskie realia.. np w USA gdzie zarobki są kilka krotnie większe, zrobił się ogromny szum gdy paliwo podrożało w przeliczeniu z 1.50zł na 1.80zł, tam benzynka tańsza od litra mleka, a mleko też mają tanio… 🙁

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Ani troche! Sam o tym myślałem, bo jednak tyś. km. i więcej się autem robi w miesiąc, ale z drugiej strony w sezonie samochód stoi w garażu, no chyba że są jakieś dłuższe wypady. A na spalanie skutera nie mogę narzekać.

Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

Pietro napisał:

dziwisz się? litr Pb95 już ponad 5zł! a to bardzo dużo na polskie realia.. np w USA gdzie zarobki są kilka krotnie większe, zrobił się ogromny szum gdy paliwo podrożało w przeliczeniu z 1.50zł na 1.80zł, tam benzynka tańsza od litra mleka, a mleko też mają tanio… 🙁

Ale tam jest inna sytuacja. Przede wszystkim samochody mają silniki 2,5L i w górę. Silnik 3,2 nikogo nie dziwi i jest standardem w autach klasy średniej. Po drugie z racji że w stanach nie istnieje problem blokowisk to ludzie są rozsiani na bardzo dużym obszarze i standardowy amerykanin jeździ do pracy kilkadziesiąt kilometrów. Po trzecie dwa, trzy auta w rodzinie to też norma więc jak tak podliczyć miesięczne wydatki na paliwo statystycznej rodziny to nie są to takie grosze.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Powiedzmy że skuter pali 3l,
    100km=15zł
    1000km=150zł
    10.000km=1500zł.

Na gazie możnaby więcej jeździć, bez dziury w budżecie, lub zaoszczędzoną kasę zainwestować w markowe ciuchy na sqt lub akcesoria 😉

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Suawek napisał:

Pietro napisał:

Ale tam jest inna sytuacja. Przede wszystkim samochody mają silniki 2,5L i w górę. Silnik 3,2 nikogo nie dziwi i jest standardem w autach klasy średniej. Po drugie z racji że w stanach nie istnieje problem blokowisk to ludzie są rozsiani na bardzo dużym obszarze i standardowy amerykanin jeździ do pracy kilkadziesiąt kilometrów. Po trzecie dwa, trzy auta w rodzinie to też norma więc jak tak podliczyć miesięczne wydatki na paliwo statystycznej rodziny to nie są to takie grosze.

może tak, a może nie, bo małe auta z europy i azji też jeżdżą po USA, nie każdy jeździ Camaro czy Corvette z silnikiem 5700ccm…a gdyby nawet, to kierowca busa wożącego niepełnosprawne dzieci zarabia 6000USD, więc ta benzyna mogłaby u nich kosztować 7zł za litr, jak w Norwegii i nie mieli by szkody…

KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

ciekawe jakby wyglądała instalacja LPG do sqta???

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

Na YouTube są filmiki z LPG w skuterze 🙂

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

KrzysiekP napisał:

ciekawe jakby wyglądała instalacja LPG do sqta???

tylko, że to musi być skuter z silnikiem 4T 😉

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Załóżmy, że pali 3 litry benzyny więc:

3×5,10=15,30

lub 4 litry gazu:

4×2,50=10,00

Więc oszczędność na 100 km wynosi jakieś 5 zł. Koszt instalacji około 1000 zł:

1000/5=200.

200×100 km=20000 km

Zakładając, że wszystko będzie działać bezawaryjnie, nie będziemy wymieniać uszczelki pod głowicą ani planować głowicy (raczej nierealne przez 20000 km na gazie skuterem), nie będziemy lać w ogóle benzyny (nie polecam) ani zmieniać przewodów ani świecy (raczej ciężko by było) to instalacja zwróci się po 20000 km (czyli u mnie po jakichś trzech latach).

W wypadku skutera trzeba sobie to przekalkulować.

Chciałbym jeszcze dodać, że po założeniu instalacji gaz jest tak zawsze ustawiany, że pali nawet 15 procent więcej. Przy ustawieniu oszczędniejszym zatarłby się silnik. Dopiero po tysiącu km czy nawet więcej ustawiają normalnie. To również trzeba wziąć pod uwagę.

A poza tym 4T jeszcze zamulony gazem… Rower ma już lepszy start.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Kisiu1981 napisał:

Załóżmy, że pali 3 litry benzyny więc:
    3×5,10=15,30
    lub 4 litry gazu:
    4×2,50=10,00
    Więc oszczędność na 100 km wynosi jakieś 5 zł. Koszt instalacji około 1000 zł:
    1000/5=200.
    200×100 km=20000 km
    W wypadku skutera trzeba sobie to przekalkulować.
    Chciałbym jeszcze dodać, że po założeniu instalacji gaz jest tak zawsze ustawiany, że pali nawet 15 procent więcej. Przy ustawieniu oszczędniejszym zatarłby się silnik. Dopiero po tysiącu km czy nawet więcej ustawiają normalnie. To również trzeba wziąć pod uwagę.
    A poza tym 4T jeszcze zamulony gazem… Rower ma już lepszy start.

Można kupić skuter 125ccm z fabryczną instalacją gazową za ok. 6tyś.zł
    Co do „zamulenia Gazem”.. akurat na gazie silnik wykazuje większą elastyczność niż na benzynie i raczej nie ma mowy o „zamulaniu”.
    20tyś km, dobry skuterowiec zrobi w dwa sezony, a cena montażu instalacji do skutera, podejrzewam że nie kosztuje 1000zł i montaż można przeprowadzić samemu 😉
    Silnik skutera 4T nie może się zatrzeć na gazie, bo smarowany jest olejem silnikowym z miski olejowej, podawany jest tylko inny rodzaj paliwa, smarowanie zostaje nie zmienione.

Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

Gaz ma wyższą temperaturę spalania co przy AC ma duże znaczenie.
    W związku z powyższym w marnych chińskich konstrukcjach gdzie zawory robi się z gównolitu, bardzo łatwo zafundować sobie remont bo złe ustawienie luzów i remont nieunikniony.

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Montaż można zrobić samemu ale nie będzie wtedy homologacji. Jeździmy więc na gazie nielegalnie.

Gaz opłaca się tym, którzy dużo jeżdżą i mają jednocześnie czas na ciągłe grzebanie i regulacje.

Co do podejrzewania ceny to ja podejrzewałem dziś, że na Shell-u na Sokratesa benzyna jest po 5,09, a była po 5,22 🙁

NA gazie silnik jest bardziej elastyczny ale ma wyczuwalnie mniej mocy. A poza tym instalacje LPG montuje się w LC, bo jak inaczej odparować ciekły gaz? No chyba żeby wziąć butlę między nogi i sobie wpuszczać do gaźnika. Słyszałem, że tak ktoś w maluchu zrobił. Wiem, że pomysłowość ludzka nie zna granic.

Zresztą: kto nie ryzykuje ten nie wie.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Dziwne rzeczy wypisujecie, ponieważ w Azji prawie każdy skuter 4T 125ccm, chłodzony powietrzem z zaworami z „gównolitu” śmiga na gazie. Dla przykładu,taki skuter opisywany był w „Świat Motocykli”.
    Kisiu1981, większy moment obrotowy, daje poczucie większej mocy, miarą elestyczności silnika jest moment obrotowy.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

krzysiek114
    Użytkownik
    • 0
    • 1Postów:

Kupiłem ten skuter i jestem bardzo zadowolony także proszę nie wypowiadajcie się jak się nie znacie albo czegoś nie przetestowaliście. Mystek jakość plastików jest na wysokim poziomie, na elektrycznym oczywiscie wyciaga 45 km/h w trybie elektrycznym zablokowany. No i oczywiście te g*wna z supermarketów się chowają. Ja osobiście polecam jeżeli jeszcze gdzieś znajdziesz takie skutery ponieważ tamta osoba z tego co wiem już nie ma.

Patrykk napisał:

Proste, że nie !.
    Przecież to jest zwykły chińczyk .
    Ta cała „hybryda” działa do 25km/h, rowerem szybciej się pojedzie :P.
    O ile działa, bo z tym to nigdy nic nie wiadomo .
    „Renomowana marka w Finlnadii ” hahaha ..

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button