Skuter głośno chodzi – chłodzenie.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #148430
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Witam mam 3 pytania.

    Czy to normalne ze po przejechaniu ok. 5-10 km skuter jest 2x glosniejszy na wolnych obrotach, niz po odpaleniu i grzania sie silnika? Bo jak odpale skuter to on cicho chodzi na wolnych obrotach, a po jezdzcie jak stoi to bardzo glosne ma te obroty.

    2 pytanie.

    Bo jak jest zimniej to skuter jest mocniejszy, Jakbym mu zalozyl lepszy, sportowy wentylator to bylby zrywniejszy?

    setup: airsal 80cc 4t , malossi multivar.

    I czy normalne jest to ze skuter jedzie 75km\\h GPS na tych czesciach?

    Skuter to TOROS FRESCO 4T – wazy 110kg gotowy do jazdy + moja waga ok. 70kg
    Przebieg cylka: 750km

    #148434
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Jeszcze jedno: Czy to normalne ze jak skuter jest zimny to jest mocniejszy, A sie nagrzeje to jest troszke słabszy?

    U mnie zauwazylem ze jak jest zimny to przyspiesza zajebscie i vmax 75. A jak sie nagrzeje to przyspiesza minimalnie słabiej, Ale vmax rowniez 75 😛

    #148437
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Wiatrak naraku 40-50zł i chwytak powietrza ok 25zł.Po tych zmianach na pewno będzie ci go ciężej ugotować i co zatym idzie mniejsza temperatura = lepsza dynamika.A te obroty jak pojeździsz to na ciepłym wyregulój. Mój zawsze gdy ciepły ma większe obroty niż zimny.Ten vmax przy dość dużej wadze skutera wydaje mi się normalny.
    Ps. Sory za ewentualne błedy ortograficzne.

    #148438
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    A są jakieś lepsze wiatraki ? Takie do 100zł? O co chodzi z tym chwytakiem ? 😀

    np Jak on mi sie zagrzeje podczas jazdy i jest troche slabszy, to chyba nie wplywa na zywotnosc, wyniszczanie sie cylindra? W sumie to nicasil ameliniowy, Ale nie wiem.

    #148439
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:
    #148442
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    To jest ten wiatrak naraku z innym położeniem łopatek. A chwytak montuje się do obudowy tam gdzie ten wiatrak jest i on łapie powietrze.

    #148443
    kargulec12
    Użytkownik
    • 59
    • 495Postów:

    Szczerze to w boską wydajność tego wentyla wątpię, chwytak jak najbardziej sporo da.

    #148444
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    aha xd

    #148446
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:
    #148448
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Aha rozumiem. A ten chwytak jest konieczny do tego wentylatora?

    A nie szkodzi to cylindrowi ze on mi sie grzeje troche grzeje podczas jazdy i jest minimalnie słabszy?

    2 pytania:

    Czy sam chwytak jak bym kupil wystarczal by?
    Czy musze kupic wyntylator z chwytakiem?

    #148449
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Nie trzeba razem a chwytak można samemu zrobić jest dużo poradników

    #148451
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Czyli ten chwytak dziala na takiej zasadzie ze podczas jazdy to potwietrze łapie i ma lepsze chlodzenie tak? Jakbym kupil sam chwytak to ten wentylator nie jest mi potrzebny?

    #148452
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Tak zasysa powietrze do wiatraka.Ja odczułem ,że po zamontowaniu nie czuć takiego spadku mocy.

    #148455
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    A jaki ty masz skuter? U mnie we fresco ta oslona boczna nwm czy by tego nie przykrywala. Wiesz o co mi chodzi xdd

    #148458
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Router bassa tylko u mnie ten plastik co są nogi trochę zasłania.Masz foty to by się oceniło
    Ps. jaki to rocznik?

    #148467
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    U mnie ten łapacz będzie bezużyteczny. Nie da rady powietrza zassac, Bo
    Oslona boczna niestety to uniemożliwia. Lepiej zainwestować w wiatrak turbinowy.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button