Skuter gaśnie na wys. obrotach - pomocy.

Witam Was bardzo serdecznie!

Mam Yamahe Neos (2T) z cylindrem chińskim 70cc (problem występował również na innym cylindrze), gaźnik sportowy 17,5 sportowy wydech.

W skuterze gdy tylko go kupiłem z drugiej ręki był problem. Przy jeździe max 40 km/h nic się nie dzieje, skuter jedzie prawidłowo długie odległości (10km). Za to przy jeździe na całym gazie (skuter wtedy jedzie około 65-70 km/h) pojawia się problem. Po przejechaniu pewnej odległości (około 2 km) skuter nagle gaśnie. Zanim zgaśnie przez około 1 sekundę zdecydowanie traci moc i po prostu już wiem, że zaraz zgaśnie. Przed zgaśnięciem słychać charakterystyczny dźwięk, przypomina on dźwięk pracującego rozrusznika. Po tym jak motor zgaśnie, nie mogę go odpalić z kopnika nie dodając gazu (normalnie pali elegancko bez dodawania gazu). Muszę dodać odrobinę gazu i skuter momentalnie pali. (cylider nie puchnie, bo od razu zapala, ale muszę dodać gazu, nie wiem dlaczego). Po odpaleniu i starcie skuter prawie w ogóle nie ma mocy, ciężko rusza i strasznie mocno dymi. Wszystko normuje się po przejechaniu kilkuset metrów powoli (dymienie ustaje, nabiera mocy).

Początkowo myślałem, że podczas jazdy uruchamia się rozrusznik i dlatego skuter gaśnie. Jednak to nie jest to, bo wyciągnąłem rozrusznik i nadal problem występuje. Kiedyś miałem założony inny cylinder i problem był dokładnie taki sam. Ostatnio kupiłem również nowy kranik podciśnieniowy-to też nie to.

Jak myślicie, czego to jest wina? Co muszę naprawić? Cylinder odpada na pewno, bo motorek odpala od razu i jedzie dalej. Mam już dosyć zużyty wariator, czy jest możliwość, żeby coś z napędem było nie tak? A może coś z gaśnikiem?

Bardzo Was proszę o porady, z góry bardzo dziękuję! :)

wiesz kiedyś miałem u klienta podobny problem skuter gasł po przejechaniu kilku kilometrów odpalał na wolnych po dodaniu gazu gasł po odczekaniu dłuższej chwili znów jechał w nim akurat był problem z gaźnikiem ale jak ten twój traci moc i gaśnie tłok pracuje normalnie niema oporów ?

motosklepzaw... napisał:

wiesz kiedyś miałem u klienta podobny problem skuter gasł po przejechaniu kilku kilometrów odpalał na wolnych po dodaniu gazu gasł po odczekaniu dłuższej chwili znów jechał w nim akurat był problem z gaźnikiem ale jak ten twój traci moc i gaśnie tłok pracuje normalnie niema oporów ?

Dziękuje za odpowiedź, tłok pracuje raczej normalnie, co prawda skuter wtedy sie zatrzymuje, ale to chyba normalne, że silnikiem hamuje, prawda?

tak to normalne to że kopci później to raczej też normalne bo gdy gaśnie nagromadza się mieszanka i później ją wypala ja miałem trzy takie ciężkie przypadki w jednym gaźnik w drugim moduł zapłonowy a w trzecim cewka przy cewce strzelał w wydech na wysokich obrotach i tracił moc ale nie gasł

motosklepzaw... napisał:

tak to normalne to że kopci później to raczej też normalne bo gdy gaśnie nagromadza się mieszanka i później ją wypala ja miałem trzy takie ciężkie przypadki w jednym gaźnik w drugim moduł zapłonowy a w trzecim cewka przy cewce strzelał w wydech na wysokich obrotach i tracił moc ale nie gasł

Znów pięknie dziękuję za odpowiedź! Ale mam teraz jedno pytanie. Cewka odpada, bo wymieniałem ją na nową ostatnio. A jak mogę sprawdzić która rzecz jest niesprawna? Bo zapewne jest to albo moduł, albo gaźnik. Dodam, że raczej nie mam opcji pożyczenia takiej części i zamontowania u siebie niestety :(

jeżeli gaśnie i po chwili odpala kopci to raczej zalewa świecę gdy zgaśnie wykręć świecę jeżeli będzie mokra to znak że nie jest to gaźnik tylko coś z iskrą jeżeli nie cewka i gaźnik zostaje moduł

motosklepzaw... napisał:

jeżeli gaśnie i po chwili odpala kopci to raczej zalewa świecę gdy zgaśnie wykręć świecę jeżeli będzie mokra to znak że nie jest to gaźnik tylko coś z iskrą jeżeli nie cewka i gaźnik zostaje moduł

Kolego, widzę, że masz serwis ;) Czy mógłbyś podać mi do siebie nr telefonu? Jak wykryje usterkę to chciałbym zadzwonić, jeśli pozwolisz. Mieszkam w Bieszczadach i tutaj niezbyt mam możliwość naprawy dobrej, a może coś pomożesz :) Z góry dzięki!

Miałem podobny przypadek skuter jechał 40 km jak dodawałem gazu to gaz i musiałem odczekać chwilkę żeby go znowu odpalić przyczyna tego była zły moduł ,wymieniłem na prawidłowy i wszystko jest ok skuter jedzie nawet 70 km