Skuter gaśnie, dławi się traci moc

Witam, skuter ma przejechane okolo 800km nowy silnik bo poprzedni zatarty. Problem polega na tym ze na stopce centralnej po odpaleniu pochodzi normalnie przez 15sec reaguje normalnie na gaz a poxniej nagle traci moc, reakcja na manetke jest żadna i skuter gaśnie. Po chwili kopania w kopke i krecenia rozrusznikiem odpala i znowu jest to samo. Gaźnik nowy i na starym tez bylo to samo co może być przyczyną?

moze regulacja tego gaznika, jaka jest kompresja?

Jutro go jeszcze wyreguluje i pobawię sie iglica. Kompresji nie mierzyłem bo nie mam czym ale najwyżej pożyczę od kogoś miernik do kompresj. Jutro dam znac jak bedzie bo wyregulowaniu gaznika. W sumie moge dac filmik co sie dzieje dokladnie. https://www.youtube.com/watch?v=Ry-CGffMNMA tak to wyglada. i poźniej w ogole nie moze sie wkrecić na obroty tylko spadają odrazu. A przez pierwsze 15sec po odpaleniu normalnie wchodzi na maks obroty

On się ewidentnie przegrzewa

Wlaśnie wczoraj pobawilem sie gaźnikiem i odpalil normalnie lekko na zimnym sie dusił, a poxniej jak się rozgrzal normlanie chodził. Ostudzil się i na zimnym znowu go mulił a rozgrzany spoko. Na początku bylo gorzej bo stał rok czasu nie odpalany to muliło go tak ze gasł. A teraz tak jak pisze na zimnym dusi go a jak sie rozgrzeje to juz lepiej jest. Może być przez to ze filtr paliwa jest lekko brudny i filrt powietrza tez?

Ludzie, róbcie co trzeba a nie to co wam sie wydaje bo to przypomina gmeranie szczoteczką do zębów w kranie bo woda nie leci…

co to znaczy “pobawiłem sie gaźnikiem”? co KONKRETNIE zrobiłeś?
sprawdziłeś ssanie? regulowałes go jak trzeba? jak? co z ta kompresją?

Nikt, nie naprawi Ci skutera przez internet. Podstawą diagnostyki jest pomiar kompresji, z którym masz problem. Mogło Ci się zdarzyć wszystko od nieszczelnych zaworów na zimnym silniku przez zapchany wydech aż po gaźnik, który nie jest wyregulowany. My możemy doradzić ale główny wkład w diagnozę i naprawę musi być z twojej strony. My posiadamy wiedzę techniczną, której Ty nie posiadasz ale musisz nam dać “narzędzia” do próby rozwiązania twojego problemu. “Jakaś kompresja jest” czy “Dłubałem przy gaźniku trochę” takimi narzędziami nie są.