SKuter gaśnie

Wyświetlanie 15 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
      lop16
      Użytkownik

Witam mam problem gdyż dziś sobie jadę skuterem i naglę z 60km/h ostro zwalnia do 50 i gaśnie coś w stylu blokowania silnika ponieważ jak już zgaśnie to aż pasek zapiszczy lecz tłok się porusza w cylindrze. Wcześniej również miałem ten problem gdy dolewałem 50ml i 25ml oleju dodatkowo do baku to się wydech przy ostrej jeździe zatykał i to powodowało te blokowanie. Czy teraz może być ten sam powód? Dodam że wczoraj wlałem z 5ml oleju do baku (z 3l było benz) i jeździłem nawet w 2 osoby na full czasami przez chwile i nic nie bloczyło, tylko dziś. Co może być problemem?

TERMIT_PL
      Uczestnik

A może tłumik jest już na tyle zapchany nagarem,że wypadałoby go zregenerować ?

lop16
      Użytkownik

A znasz jakis sposób?

madi
      Uczestnik

rozciąć na pół, zalać roztworem NaOH jakieś 20% zostawić na noc potem zlać to wyczyścić szczotką drucianą i zespawać.

lop16
      Użytkownik

A bez tego rozcinania jest jakis sposób i czy to tłumik może coś takiego robić?

Kapuchon
      Użytkownik

Słyszałem od sporej ilości ludzi że b.dobrym sposobem jest zdjęcie wydechu i szczelne zatkanie jednej strony. Następnie wsypać do środka trochę Kreta ( środek do przeczyszczania rur) i zalać wrzątkiem i po odczekaniu aż przestanie się bulgotać wylać wszystko. Niektórzy zalecają zrobić tak ze 2 razy aby sporo tego wyleciało. Natomiast nie powiem Ci czy jest to b.dobry sposób bo jeszcze nie próbowałem. Ale myślę że w razie potrzeby właśnie spróbuje tego sposobu. Ważne jest też aby jedna końcówka była szczelna a druga nie zatkana żeby się ciśnienie w środku nie robiło.

madi
      Uczestnik

Kret właśnie zawiera wodorotlenek sodu o którym pisałem 😉

Kapuchon
      Użytkownik

Z chemii jestem cienki a podejrzewam że autor tematu też nie wiedział jaki środek kupić :p A Kreta kupi w 1 lepszym sklepie z takimi rzeczami.

lop16
      Użytkownik

Kapuchon heh bym nie wiedział 🙂 Dziękuję. Przetestuje ten sposób.

Kapuchon
      Użytkownik

Tylko rób to ostrożnie i jak zalejesz wrzątkiem to najlepiej się odsuń bo wszystko zacznie się gotować w środku.

TERMIT_PL
      Uczestnik

Taa najlepiej tłumik gdzieś postawić solidnie by się nie ruszał,zalać i odejść.Bo bulgocząc może coś tam wyprysnąć z rurki i jak w oko się dostanie to może być źle 🙂

lop16
      Użytkownik

Używałem tego środka i jest troszkę niebezpieczny 🙂 Dziękuję o troskę 🙂 Pozdrawiam. 🙂

Kapuchon
      Użytkownik

A i jak nie chcesz żeby Ci wypaliło to rób to z daleka od trawnika :p

lop16
      Użytkownik

Kret powinien w wojsku być stosowany xD

Kapuchon
      Użytkownik

Jak to zrobisz to napisz czy coś pomogło.

lop16
      Użytkownik

OK, jutro święto więc nie będę zaczynać. Chodzi dobrze teraz. Hmm.. tamtego dnia ponoć samochód nawet dla sąsiada gasł więc może powietrze było nie takie ;/

Wyświetlanie 15 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button