Skuter dusi sie przy ruszaniu.

Witam po uporaniu się z kilkoma problemami w moim bzyku, pojawił się kolejny aczkolwiek przy ruszaniu po postoju na wolnych obrotach dłuższych niż 30 sek skuter dusi się przez 2-3 sek i potem rusza normalnie, jeśli puszcze gaz podczas tego duszenia się skuter gaśnie i ciężko odpala dodam ze skuter normalnie chodzi, pali od tyku, równiutko pracuje. Co może być przyczyną? Jest to chiński 4t.

Zakłądam się że to toros i w moim jest to samo :(

Dobra weś przekręć z 1/2 obroty w prawo srubką regulacyjną od gaźnika :) i Będzie dobrze

Posiadam tagze to rosa f 16 i mam ten sam problem uruchomie normalnie dodam gazu taki przytłumiony dzwienk i nie rusza dopiero pozniej rusza jak puszcze gaz to gasnie ja mysle ze tu jest inny problem paliwo jagby niedochodziło z baku do gaznika ale pjade do serwisu i zobacza

Możliwe że gdzieś złapał nieszczelność i dostaje troszkę lewego powietrza; na tyle mało że normalna jazda jest ok, ale na tyle dużo że masz problem z ruszaniem i wolnymi obrotami. Możesz albo lekko i na wyczucie dokręcić śr.skł.mieszanki wzbogacając ją, albo szukać tej nieszczelności. W najgorszym wypadku zaczną Ci się chwiać wolne obroty i będziesz mieć problem z wyregulowaniem (ja to właśnie mam po zdjęciu gaźnika i założeniu; walczę z tym parę dni).