Skuter do 6000zł? Nowy, używany?

Hej,

Szukam swojego pierwszego skutera do 6000zł, ale zupełnie się na tym nie znam i zależy mi na tym żebyście mi coś doradzili.
Opłaca się wogóle kupować skutery używane?
Potrzebuję czegoś na czym będę mógł jeździć 3-5 razy w tygodniu po około 40km dziennie, raczej dla jednej osoby. Chciałbym żeby dało się jechać 70km/h. Mam 183 cm i ważę 80kg więc fajnie by było gdyby nie był za mały:D. Wyglądem zbytnio się nie przejmuję.

Bartek

Hmmm. Moje propozycje:
Yamaha Neo's
Piaggio Fly (starszy rocznik, np. 2010)
Kymco Super 8
Kymco Bet&Win

Jak coś jeszcze sobie przypomne to napisze.
W tych pieniądzach nie szukałbym używanego skutera.

Może Yamaha Aerox? Albo firmowa uzywana biegówka, np. Yamaha TZR, Peugeot XR7, Rieju GPR.

http://otomoto.pl/kymco-super-9-a-c-mototrend-lubliniec-M3031720.html

Kymco jest całkiem fajne, ale wydaje mi się że nie warto wydawać 6,6 tyś na standardowy skuter.Dwie tarcze? Nieźle :P.

No ale nie lepiej może by było kupić jakiegoś tańszego Zippa lub Keewaya? Są to dwie renomowane marki, a skutery rzadko się psują. Wiem bo sam mam Keewaya. Przejechane 7,5 tyś km, ale nic sie nie zepsuło, poza linką od prędkościomierza. Kolega ma Zippa Simply - duży, ładny, skuter 2t. Nie narzeka. Skuter się nie psuje, całkiem szybko się zbiera tylko troche dymi. Mniej oleju i byłoby ok :).

nie psuja sie do 10-12tys a tym przezjedzie 20-30 i z tego mozna wycisnac 15koni;)

Sporo :D. Jakie tam silniczki montują?

nie mam pojecia trzeba troche poczytac :D ale fabrycznie chyba 6konii

Najbardziej skłaniał bym się chyba do zakupu tego Kymco 9ac albo Yahamy Neos. One mają jakąś blokadę prędkości? Jak wygląda spalanie tych skuterów?

Jeśli S9 do miasta to raczej chłodzony cieczą - to naprawdę dużo daje i nawet długa jazda w korkach nie męczy silnika. Ja osobiście polecam ten skuterek, aczkolwiek ma jedną dużą wadę - zbędny schowek na dole u podstawy stóp, który czasami przeszkadza jak się chce coś przewieźć podwieszone na haczyku.

Bartq napisał:

Najbardziej skłaniał bym się chyba do zakupu tego Kymco 9ac albo Yahamy Neos. One mają jakąś blokadę prędkości? Jak wygląda spalanie tych skuterów?

Mój Neos (odblokowany) pali 3l/100km.

Bartq napisał:

Najbardziej skłaniał bym się chyba do zakupu tego Kymco 9ac albo Yahamy Neos. One mają jakąś blokadę prędkości? Jak wygląda spalanie tych skuterów?

W innym wątku pisałem o użytkowanym przeze mnie S9:
http://www.skuterowo.com/forums/topic/kymco-super-9-lc-czy-oplaca-mi-sie-kupic-pilne#post-66862

Ja mam fajny Kymco do sprzedania:) http://tablica.pl/oferta/kymco-super-8-90-50-zamianansr-cbr-tzr-tuning-90ccm-zarejestrowany-na-50cc-IDXCKz.html

ee AraS mam pytanie do ciebie,te rolki 9.5g naprawdę zwiększają v-max bo słyszałem ze im cięższe tym większy v-max ale nie wiem czy to prawda

Źle słyszałeś, to nie zależy vmax od ciężkości. Ja dałem ciężkie rolki, bo silnik ma dużo mocy i chciałem, aby pasek odrazu wchodził wysoko - lepsze przyspieszenie i dobry vmax.
To bujda, co słyszałeś, że: cięższe lepszy v-max....

Ciężkość oczywiście też ma znaczenie na vmax, bo gdy za lekkie to wariator nie ma siły się wysunąć, co powoduje, ze pasek nie wchodzi na sam koniec talerza.

a jakie bys polecił na agility rs 50 2t?

Jak masz serie, to zostaw takie jakie masz. Nikt jasnowidzem nie jest, każdy skuter inaczej reaguje na rolki.

Ale zostawmy temat, bo trzeba kolesiowi pomóc w wyborze skutera :)

Może peugeot speedfight 2 ?