Skuter do 3000zł

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Skuter do 3000zł

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe LTMek LTMek 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #121699 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe LTMek
    LTMek
    Użytkownik

Witam,
    Poszukuję skutera do 3000zł, skuter będzie głównie służył do pracy dorywczej tzn do rozwożenia listów, musi być więc stabilny i niewywrotny (kilkaset listów trzeba przewieźć), preferowany dwuosobowy, nowy.
    Papierów żadnych nie posiadam, więc pojemność do 50cm3.
    Zależy mi na nówce głównie z powodu gwarancji.
    Jestem totalnym żółtodziobem jeśli chodzi o temat skuterów, zależy mi tylko na w/w rzeczach, o reszcie raczej nie mam większego pojęcia i zamierzam zagłębiać swą wiedzę wraz z eksploatowaniem zakupionego sprzętu.
    Przeczytałem masę artykułów, jednak niewiele mi one mówią i nie wyczerpują tematu, dlatego zwracam się z prośbą o konkretne propozycje skuterów spełniające wymienione przeze mnie warunki i w miarę możliwości krótkie uzasadnienie dlaczego akurat ten skuter powinienem wybrać.
    Droga do przebycia w miesiącu to ok. 600 km

#121708 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe monek100
    monek100
    Użytkownik

Zipp quantum. mam i jestem zadowolony. duży wygodny i oszczędny skuter

______________________________________________________________________________________
    Komar 2352 – 1979r
    Peugeot XR6 2007r
    Simson S51 – 1988r

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #121711 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Quantumek
    Quantumek
    Użytkownik

Zipp quantum 4t – Zasłaby rowerem szybciej jadę. Jak 2t to bierz.

Peugeot SpeedFight 2
    – 2008 Rok
    – 6700 Km (Ciągle rośnie)
    – Wydech Tecnigas (Reszta seria)
    – Spalanie 4.5l/100km
    – Vmax 85km/h
    #121716 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe monek100
    monek100
    Użytkownik

Co racja to racja. Muł bagienny, ale do miasta wystarczy.

______________________________________________________________________________________
    Komar 2352 – 1979r
    Peugeot XR6 2007r
    Simson S51 – 1988r
    #121717 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Widzę że kolega po fachu. 🙂 Ja akurat jeżdżę motorowerem Zipp Salmo. Też czasem sporo listów muszę załadować i rozwiązałem to w ten sposób że zamontowałem z tyłu duży 50 litrowy kufer, jeżeli się nie mieści to dodatkowo resztę zapinam na miejscu pasażera siatką bagażową i w ekstremalnych przypadkach jeszcze reszta do plecaka. Pokonuję w miesiącu do 800km tak więc sprzęt spokojnie wytrzyma. Za motorowerem z silnikiem 139FMB przemawia niebywała oszczędność – spalanie w mieście poniżej 2 litrów na setkę nie jest niczym niezwykłym. Chociaż to też zależy od specyfiki rejonu. Ja mam wszystko w jednym miejscu tak więc dojeżdżam, i potem sprzęt sobie prowadzę. Jeżeli masz rozległy rejon gdzie musisz podjeżdżać do każdej posesji kawałek, wtedy skuter okaże się lepszy – ponieważ silnik nawet na postoju ma chłodzenie z wiatraka, oraz nie wachlujesz co chwila dźwignią zmiany biegów. Musisz mieć duży skuter – coś w stylu Zippa Quantum R. Co prawda jest droższy od zakładanej kwoty, lecz używany z niewielkim przebiegiem – jeszcze na gwarancji znajdziesz za 3000zł. Po założeniu kufra z tyłu zapakujesz naprawdę dużo.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #121718 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe LTMek
    LTMek
    Użytkownik

Ok, a jak w/w modele prezentują się cenowo?
    Mowa oczywiście jak już wspomniałem o nówkach.
    Transport nie jest dla mnie problemem, mieszkam w Krakowie, dobrych salonów ze skuterami tu nie kojarzę.

#121719 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe LTMek
    LTMek
    Użytkownik

Budżet oczywiście można rozszerzyć, w miarę rozsądku 😛

#121722 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe LTMek
    LTMek
    Użytkownik

Co do osiągów -> liczy się stosunek cena/jakość/osiągi, a nie osiągi>cena. Oczywiście lepiej byłoby posiadać coś z lepszym „kopem”, ale nie jest to priorytetem, głównie chodzi o pracę + ew. możliwość czasem zabrania gdzieś kogoś, nic poza tym. Opcję z kufrem naturalnie w ciemno założyłem, inaczej się raczej nie da :p

#121729 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Ja osobiście proponował bym Ci nowego Vapora, Superaya i Parco. Oba są już dopracowane i mają to co chcesz, mieszczą się w Twoim budżecie. Znalazłem już takie w Krakowie:
    http://otomoto.pl/zipp-inny-nowy-modelparco-M3555179.html
    http://otomoto.pl/zipp-vapor-4t-transport-gratis-krakow-M3398256.html
    http://otomoto.pl/zipp-inny-superray-M3557114.html

Poszukaj tylko wersji z silnikiem 2T, są mocniejsze choć mniej ekonomiczne a oprócz benzyny trzeba lać olej.
    Zipp powinien mieć dobry serwis w Krakowie i nie powinno być kłopotu z naprawami i awariami.

Wszystkie trzy są na najmniejszej ramie wśród Chińczyków ale Parco i Superray powinny mieć ciut większe kanapy.

No i schowek z przodu (niestety nie zamykany) raczej Ci się przyda, w tym budżecie można by tylko poszukać jakiś spokojnych, miejskich Piaggio i Peugeotów ale niestety będą to maszyny używane ale z dużo mniejszą (lub zerową) skłonnością do awarii.

#121730 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe grzesiekmj
    grzesiekmj
    Użytkownik

Ja ci polecam Romet 700 2T. Nowe stoją w salonie po 2800,koła 12 cali
    link: http://otomoto.pl/romet-inny-700-kola-12-mocny-2t-led-M3636800.html

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
Odpowiedz do: Skuter do 3000zł
Informacje o Tobie: