Skuter do 2500 zł 2t

Witam szukam pierwszego skutera dla siebie nie wiem co wybrać coś markowego czy chinola bardziej skłaniam się za markowym
mam 175 wzrostu i waga 85kg interesuje mnie silnik 2t doświadczenia z jednośladami mam takie ze posiadam Romet Komar :) znalazłem coś takiego u mnie w okolicy :
http://olx.pl/oferta/piaggio-nrg-power-nieaprilia-sr-yamaha-aeroxgaznik-okazja-CID5-ID9Ydvt.html
tylko coś mi ten przebieg jest mało wiarogodny ale sprzedawca twierdzi ze jego wujek sprowadził w 2008 roku i kurzył się w garażu a on dostał go w prezencie i przejechał 500km

M_Bambo napisał:

...interesuje mnie silnik 2t doświadczenia z jednośladami mam takie ze posiadam Romet Komar...

Nie bój się czterosuwów. Jak się go pozna, to jest tak samo prosty w budowie. A do tego mniej pali :-)

Nie bój się czterosuwów. Jak się go pozna, to jest tak samo prosty w budowie. A do tego mniej pali :-)

nie boje się ale jakoś wole 2t a jak oceniacie tego Piaggio ?

?

Motorek sam w sobie, jest dobrą konstrukcją. Co do tego konkretnego ogłoszenia, to trzeba zobaczyć na żywo. Na zdjęciach, to co drugi jest jeżdżącą okazją, która okazjonalnie wisi na ogłoszeniach po pół roku a nawet i dłużej. Co do małego przebiegu, to wydaje się być prawdziwy. Piździk ma zadbane plastiki, a te padają najszybciej. Blokady niezdjęte, a u nas to mało kto z nimi wytrzymuję i zdejmuje je po dotarciu, jak nie wcześniej. Jeżeli był sprowadzany, to właściciel oprócz dowodu rejestracyjnego musi posiadać kartę pojazdu. Czerwoną książeczkę wyglądającą jak paszport. Ma ją każdy sprowadzony z zagranicy pojazd. Jeżeli będziesz jechać go obejrzeć, to najlepiej weź z sobą kogoś, kto choć trochę zna się na rzeczy.
-
Berg z tym wyborem silnika, to też się chłopakowi nie dziwię. Wprawdzie 2T zużywa więcej paliwa, ale za to ma mniej mechanizmów do regulacji i serwisu. Ja również obecnie mam 2T, celowo wybrałem taki silnik, żeby mieć spokój z wymianą oleju, regulacją zaworów itp. Wiem, że są to czynności, które wykonuję się co jakiś czas i są one proste, ale ja jestem wygodnym człowiekiem i kosztem paliwa zapewniłem sobie spokój. Poza tym, to lubię dźwięk pracy 2T, kojarzy mi się ze starymi dobrymi czasami, kiedy za dzieciaka na drogach często widziało się Komarki, Ogary i WS'ki.

Dzięki Deep_Nothingness za odpowiedz
faktycznie to ze ma blokado maga świadczyć ze ma taki przebieg

Rok temu kupowałem synowi skuter, wydaje mi się że najodpowiedniejsze na początek są zipp albo routery na avans.pl można sobie pooglądać, skuter skuterem ale fajne teraz są imitacje ścigaczy też w wersji 50tek, prezentują się na prawdę ciekawie, albo cross, jak łebek 14 letni podjechał takim to myślałem że to ma większa pojemność a to zwykła 50tka.

Agatka Janur... napisał:

skuter skuterem ale fajne teraz są imitacje ścigaczy też w wersji 50tek, prezentują się na prawdę ciekawie, albo cross, jak łebek 14 letni podjechał takim to myślałem że to ma większa pojemność a to zwykła 50tka.

ja mam taki wiek ze takie niby ścigacze nie dla mnie ale nad crossem się zastanawiałem ale sa głośne,tez nad motorowerem myślałem ale do jazdy w mieście chyba by mnie denerwowała ta zmiana biegów co chwile