Skuter do 2300zł

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter do 2300zł

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe VacoSQ VacoSQ 3 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe VacoSQ
    VacoSQ
    Użytkownik

Witam. Poszukuję używanego skutera 50ccm do kwoty podanej w temacie czyli 2300 zł. Skuter nie jest dla mnie tylko dla kogoś z rodziny. Kwota jest umowna, ale bardziej chodzi mi o skutery bezawaryjne i dobre jakościowo typu Yamaha Aerox. Mianowicie chodzi mi o wypowiedź kogoś kto zna bardzo dobrze ten temat, modele skuterów i może mi je tutaj wypisać, abym mógł przeczesać ogłoszenia i ukierunkować się na dane modele pomijając całą masę chińskiego syfu. Rocznik nie gra roli, ale raczej szukam czegoś co dobrze wygląda zaczynając od 2000r wzwyż.
    Warunki:
    1) Żadnych chińskich marek, producentów.
    2) Najlepiej coś typu aerox, aprilia z silnikiem minarelli (może być coś innego równie dobrego)
    3) Rocznik 2000+ lub pierwsze wypusty np aerox 1998r itd.

To by było na tyle. Proszę o pomoc i podawanie swoich typów.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

bezawaryjne i dobre to te przykładowe „aeroxy” które kupisz za 2000zł to były ale 19 lat temu. Teraz już każdego z nich posiadało 5 młodych gniewnych nie śmierdzących kasą i każdy już ma 7 cylinder albo 3 szlif (i to najczęściej „po taniości”). A jeżeli tak nie jest to nie kosztuje 2000zł. Błędnie zakładasz że czas nie płynie i że „rocznik nie ma znaczenia”. Zasadniczo ważny jest stan ale i rocznik świadczy o zestarzeniu sie.
    Ogólnie celujesz dobrze małe hondy, yamahy (aerox, jog), malaguti, mbk, niektóre TGB, starsze peugeoty (elystar, eluseo), vespy kymco S8, bet&Win, aprilla sr.. itd tylko nie nastawiaj sie na bezawaryjność w 20 letnim skuterze kupionym za minimum po jakim chodzą.
    Wiec jak ma i dobrze wyglądać i jeszcze być w stanie fabrycznym i jeszcze nie zajechane – to bedzie bardzo ciężko.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe VacoSQ
    VacoSQ
    Użytkownik

Nie zgodzę się z Tobą. Miałem swojego aeroxa z 1998r przez 7 lat zanim go sprzedałem rok temu. Zawsze odpalał, zawsze jeździł i nigdy nie było z nim problemów chodź naprawdę możesz mi wierzyć przeżywał ze mną katusze. Tak jak wspomniałeś byłem jednym z takich młodych gniewnych i aerox wytrzymał wszystko. Gdy zdjąłem cylinder przy wymianie na nowy i tylko dlatego, że podczas jazdy trafiłem na dużą i głęboką dziurę czego wynikiem było zahaczenie kolanka wydechu o tą dziurę i wyrwanie całego kolanka + śruby mocującej w cylindrze to powiem Ci, że cylinder oryginalny z 1998 był w świetnym stanie.
    Do tego co jakiś czas wymiana rolek na nowe i to było wszystko co robiłem w nim przez 7 lat. Jedynie co się rozpadło w aeroxie przez ten czas to plastiki. Aerox przeżył pierwszego właściciela za granicą, drugiego w Polsce, trzeciego mnie i jest teraz w nowych rękach u czwartego właściciela, który po kilku miesiącach się do mnie odezwał i mówił, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dlatego mogę stwierdzić, że aerox, a przynajmniej silnik minarelli w porównaniu do chińskich wynalazków to cud techniki i wzór bezawaryjności 🙂 Czemu jestem taki pewny? Wujek dla którego szukam skutera i w dodatku mieszka obok mnie miał tzw 2 chinole. Zippa, a potem 50ccm z biegami już nawet nie pamiętam nazwy. Oba były kupione nowe. Zipp wytrzymał 2,5 roku, kolejny 3. Oba poszły na złom bo z biegiem czasu i szybkiej utraty wartości nie opłacało się ich już naprawiać. Wujek 64 lata, niestety nie posiada prawa jazdy kat. B i nie muszę tutaj pisać jaki miał styl jazdy przez te lata użytkowania chińskich skuterów. Powiem tylko tyle, powoli do przodu 🙂 Dlatego szukam nawet pierwszych wypustów dobrych markowych 50ccm z racji tego, że umiem rozpoznać modowany skuter, a na miejscu przy kupnie można bardzo dużo zweryfikować i ocenić stan skutera. Uważam, że aerox za 2000 zł to po prostu aerox posiadający już swoje lata i po prostu w fabrycznej modyfikacji bez zmienionego wydechu, sprzęgła, wariatora, cylindra itd i mówię tutaj o przedlifcie. Aerox to mój pierwszy wybór lecz nie mogę znaleźć roxa w okolicy, a niestety mój wujek nie może sobie pozwolić na podróż pół Polski po skutera bo nie ma jak i czym. Stąd to pytanie o inne modele. Dzięki za pomoc tak czy siak Wombat.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no dobrze. to teraz za ile sprzedałeś aeroxa ze zmienionym cylindrem rok temu i JAKI cylinder wsadziłeś podczas tej wymiany? oryginał yamahy czy zamiennik?

czy kiedykolwiek sprawdziłeś stan oleju w lagach i jakość ich tłumienia czy też wyszedłeś z załozenia że 15 letni olej w lagach (jak jeszcze jest) na pewno daje rade bo przeciez sie uginają?

Zdjęcie profilowe VacoSQ
    VacoSQ
    Użytkownik

Cylinder TEC HQ 50ccm + wydech Tecnigas next-r. Wariator polini high-speed 12 rule, 12 rolkowy praktycznie niedostępny już wariator włożony jakieś 10 lat temu przez drugiego właściciela od którego kupiłem roxa. Do tego odświeżone plastiki ponownie pomalowane + nowe boczki z aso yamahy. Nowa tylna lampa, przedni błotnik, oczywiście te same nowe naklejone naklejki ponownie na owiewki + nowe rolki polini na zamówienie. Pasek polini nie zmieniony bo był nadal w bardzo dobrym stanie. Do tego nowa tylna opona Michelin. Cena wyjściowa 4100 zł, sprzedałem za 3900zł. Olej Castrol Power Racing 2T dolewany od pierwszego właściciela czyli od nowości. Przez 7 lat nie miałem zastrzeżeń co do przednich lagów, tłumiły nierówności bardzo dobrze więc nic nie ruszałem.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

i teraz chcesz równie zadbany kupić za 2300?

Zdjęcie profilowe VacoSQ
    VacoSQ
    Użytkownik

Właśnie w tym rzecz, nie potrzebuję kupić równie zadbanego i modowanego w jakikolwiek sposób skutera bo nie jest on dla mnie. Chcę kupić serię z oznakami eksploatacji oczywiście nie przesadnej byleby był bezawaryjny i dlatego podałem przykład aeroxa i silnika 2T minarelli. O wygląd chodziło mi bardziej w kontekście prezencji ogólnej typu właśnie aprilia czy aerox, po prostu żeby nie był brzydki, a nie prezencji w kontekście pedantycznego zadbania bez jakiejkolwiek ryski. Pewien jestem, że w tej cenie i bez przesadnych wymagań znajdę coś równie dobrego w okolicy, ale brakuje mi wiedzy na temat innych skuterów i ich silników stąd ten temat.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

szukaj sprzętów które nie sa wzwiedziopytne dla małolatów. wieksza szansa że kupisz stary bo stary ale po prostu jeżdżony a nie tuningowany.

btw, a co to są „rolki na zamówienie” ?

Zdjęcie profilowe VacoSQ
    VacoSQ
    Użytkownik

No nic, dzięki za pomoc. Postaram się ukierunkować na coś z minarelli, ale i tak nie ominie mnie czytanie przestarzałych postów i opinii na mielochu lub innych forach odnośnie innych modeli, które nie wydają się być chińskie. Niestety nic w okolicy nawet na filtrze w obrębie +100 km nie ma ani malaguti, ani mbk/yamahy ani aprili w cenie zawyżonej i tak do 2500 zł natomiast dalej lub na drugim końcu polski niestety już są. Co do cudzysłowia Wombat to użyłem takiego sformułowania odnośnie do rolek z racji tego iż musiałem się napocić, żeby znaleźć odpowiedni sklep, który ma takie rolki nadal na magazynie 🙂

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 miesiące, 2 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe VacoSQ VacoSQ.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 miesiące, 2 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe VacoSQ VacoSQ.
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie