Skuter dla STAREGO DZIADA

Witam! Tak się złożyło że potrzebuję skuter, niestety na dowód osobisty (nie mam prawa jazdy). Przeglądałem ofertę ale kompletnie się nie znam na markach. Chciał bym by skuter spełniał takie warunki.

  1. Koniecznie duże koła 14" - 16"
  2. Wtrysk paliwa
  3. Miska olejowa
  4. silnik chłodzony płynem (jeśli tego jednego nie będzie spełniał jakoś przeżyję)
  5. Automatyczna skrzynia/sprzęgło
  6. Zasięg przynajmniej 100 km na jednym tankowaniu

Cóż nie spodziewam się że taki skuter będzie tani ani że będzie jeździł z zawrotną szybkością.
Mogę na niego przeznaczyć ok 12 tyś zł
Może frajer ze mnie ale przyznam się że bladego pojęcia nie mam o motoryzacji nigdy do tej pory nie był mi potrzebny indywidualny środek transportu tak więc. Miejcie litość i nabijajcie się z starszego pan. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

ale nie masz nawet prawa jazdy B żeby jeździć 125? bo to by było lepsze i wybor wiekszy.
A tak to na placu boju zostaje Peugeot Tweet, Kymco Agilty 50, Sym Symphony 50, Kymco People S 50, Kymco Nexxon i kilka konstrukcji klasy “bardziej chińczyk”… o których mając taki budżet nawet bym nie myślał.
Tweeta w tej kasie kupisz nowego i ma coś na kształt wtrysku.
Niestety tak ogolnie chodzenie cieczą i wtrysk to bedzie raczej ciezko… natomiast nie ma co tu bać gaźnika.

Ale skoro masz naście koła na to to warto kupić któryś z wymienionych za około 3,5-5,5tys i nawet władowac w niego kolejne 2 tysie w megaprzegląd i nawet naprawe głowną i potem cieszyć się bezawaryjną eksploatacją.

No niestety nie mam prawa jazdy.
Co do zakupu maszyny do remontu to w serwisie zrobią mnie jak chcą. Może raczej coś z salonu?
Może Piaggio Liberty 50? Tak tylko rzucam bo polecano mi taka maszynę

no to liberty i tweet 50 zostają.

Dzięki bardzo mi pomogłeś