Skuter dla ojca (do 2000 PLN)

Witam wszystkich,

Jeśli powinienem się przywitać, albo zrobić coś innego przed napisaniem pierwszego postu to przepraszam, ale nie znalazłem regulaminu forum (może przez to, że przeglądam forum przez telefon).

Sam jeżdżę motocyklem, ale o skuterach nie mam za bardzo pojęcia. Szukam czegoś na pierwszy sprzęt dla mojego ojca. Poza jazda na tzw. ‘komarkach’ nie miał do czynienia z niczym innym.

Nie chciałbym wydać więcej niż 2000, gdyż nie jestem pewien czy przygoda z 2 kółkami mu się spodoba. Jeśli to polubi to za sezon/dwa będę myślał o kupnie czegoś lepszego.
Za tą cenę będzie ciężko znaleźć coś w dobrym stanie konkretnej marki, ale może podpowiedzielisbyscie jakich marek szukać (żebym nie miał problemu z klamotami), a czego unikać.

Wielki dzięki

za taką kase to bedzie jakiś chińczyk i to z tych klasy 50cm. tu marka nie ma aż takiego znaczenia bo to wszystko w zsadzie identyczne konstrukcje.
Możesz zaryzykować coś z wyższej półki ale to bedą okolice rocznika 2000 wiec już swoje na karku mają - a to się może okazać skarbonką.
Wiec odpalasz allegro, olx i szukasz.

Czyli rozumiem, ze za ta kase nie dostane 125tki? Od jakiej kowty w takim razie dostane cos sensownego?

gdzieś 2700-3000 wyrwiesz jakies kymco z tych prostszych, chłodzonych powietrzem lub może japończyka młodszego niż 2004. Taniej to albo jakiś archaik albo trzeba zainwestować. Zresztą i tak trzeba być przygotowanym jakiś pakiet startowy.

Najlepsza opcja to zakup “chińskiego” sprzęta - czterolatka na przykład. Utrata wartości kosmiczna, nawet przy niewielkim przebiegu.