skuter dla dziewczyny

Cześć. Rozważan zakup skutera, który ma służyć głównie jako środek transportu do pracy, chociaż nie wykluczam jakichś dalszych wycieczek. Skuter ma być nowy, lub prawie nowy i nie chiński o pojemności 50 ccm, najlepiej 2t. Budżet: około 5000 zł.
Jestem dość wysoką dziewczyną i szukam raczej czegoś większego, strasznie nnie podobają mi się wąskie skutery, oraz stylizowane na super wsciekłe, żarówiasto zielone pseudo-sportowe maszyny, które ledwo pierdzą. Mój ideał to piaggio liberty, ale nowy niestety przekracza mój budżet. Macie jakieś pomysły?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Mam od dwóch lat, nowe Benelli Pepe LX, też chciałem nowy do 5 tys. i od razu wpadł mi w oko.Duże koła, dobra jakość, kufer, i takie nowoczesne retro styl. polecam

Ogłądałam, nie podoba mi się niestety.

Już prędzej Kymco Like, ale to też nie jest do końca to...

Kymco Vitality, Yamaha Neos, Piaggio Liberty, Piaggio zip, Honda Vision, Yamaha Jog, Peugeot Kissbee, coś w tym stylu. Ja proponuję Yamaha Neos ;) Ja bym ci proponował 4t bo spala max 2-2,5l.

Polecam Kymco Vitality,razem z moją kobietą jeździmy na takich od 3 lat bezawaryjnie. Nowy około 5tyś. Niżej nasze zdjęcie właśnie przy tych skuterkach.

Kymco Like, nie Life, jest Vespopodobne. Kopią Liberty jest Keeway Goccia. Ewentualnie podobne jest jeszcze Kymco Agility City.

Dziękuję! :)
lucek71 - najbardziej trafiłeś w mój gust, pewnie wybiorę pomiędzy tymi dwoma. Kymco znam, wiem że to dobre i raczej niezawodne skutery. Czy można to samo powiedzieć o Keeway? Nigdy nie miałam do czynienia z tymi skuterami.

Sam się zastanawiałem nad Goccią, podobają mi się takie skuterki. Co do marki Keeway to ma opinie najlepszego z chińskich producentów. Kymoc zaś pozycjonuje się wyżej, jednak część produkcji (budżetowe modele) również przenieśli do Chin. Ja używam Kymco Like oraz Vitality i muszę powiedzieć, że jakoś specjalnie mnie nie zawiodły, jestem zadowolony.

super, dziękuję za pomoc :) Pooglądam sobie, poprzymierzam i na pewno wybiorę jeden z tych dwóch. Dużym plusem jest to, że obydwa są na 16-calowych kołach, jednak Keeway ma strasznie wąziutkie oponki. Czy to czuć podczas jazdy?

wąskie czyli masz więcej mocy, silnik ma lepiej :)

Polecam Yamaha neos, aerox czy jet force, dobrze wygląda :D

Węższe opony to mniejsze opory toczenia, ale zarazem mniejsza powierzchnia styku opony z nawierzchnią drogi.

Dzięki Panowie za pomoc w podjęciu decyzji :) Jak już kupię to pochwalę się co wybrałam.

Wczoraj oglądałam kilka skuterów i przyznam, że największe wrażenie zrobiła na mnie Aprilia Habana. To dokładnie taki skuter jakiego szukam, a ta szeroka kierownica robi ogromne wrażenie.
http://www.piaggio.com.pl/aprilia/pl_PL/Model/12000/MOJITO+50/Overview.aspx.php

Mam tylko pytanie. Czy jest duża różnica pomiędzy odblokowaną 50 a 125? Mam do wyboru albo nowszy model (2008-11) ale 50 ccm, albo starszą 125 (2003 - zarejestrowana na 50).

Jakaś różnica na pewno jest, ale są dwa aspekty działające na niekorzyść 125 w tym wypadku, mianowicie:

* jest znacznie starsza
* w razie wypadku i dojścia, że Twoja Habana nie jest motorowerem, jak masz w dowodzie rejestracyjnym(gdyż ma większy silnik), wszelkie koszta spadają na Ciebie.

Na Twoim miejscu wziąłbym 50tkę jeśli nie masz uprawnień.

Też się skłaniam ku 50, raczej nie będę ryzykować :)

Yamaha Slider?

Cześć!
Strasznie długo to trwało, zima ciągneła się w nieskończoność, ale w końcu się udało :) Na początku przyszłego tygodnia odbieram swoją piękną Aprilkę Habanę 50 2012r i oficjalnie dołączam do skuterowej braci :) Jakieś wskazówki dla początkującej koleżanki?

A koleżanka słyszała może o Malaguti F15? Włoski o świetnym silniku i dość agresywny osobiście miałem takiego i nie narzekam.
http://lodz.olx.pl/piekny-skuter-malaguti-ducati-xerox-jak-nowy-iid-380496203

No chyba nie :D. Miał nie być stylizowany sportowo, to nie wygląda dobrze.
Co do Twojego wyboru, dakomi - będziesz zadowolona ;) To nówka, czy używany?