Skuter dla dziadka

Witam!
Szukam skutera dla dziadka, cena wynosi do 2000 zł. Przejrzałem kilka tematów i stwierdziłem że dla odpowiedniejsze będą dla niego skutery marki Kymco (czy to prawda że są takie dobre, bo Tajwańskie pochodzenie to raczej nie jest gwarancja jakości, choć mogę się mylić). Widziałem też jakieś tańsze Peugeot typy V-click. Może mi coś polecić? Podstawowe kryterium to bezawaryjność i jakiś wygląd - chodzi mi o to aby skuter był zabudowany, wiadomo wygoda dla dziadka.

Pozdro!

http://tablica.pl/oferta/zipp-quantum-2011r-CID5-ID3hFZl.html#8f1d2b9906

Sry, ale nie chce żadnego Chińczyka, bo jak pisałem nie chce żeby się szybko popsuł dziadkowi.

Może ten słynny i owiany legendą i kultem kymco nexxon? A jeśli nie to agility 4t?
Duże ten Twój dziadek jest?

Nexxon będzie zbyt skomplikowany w obsłudze dla dziadka - to jest motorower a nie skuter.
Kup mu duży wygodny skuter. Odkręca manetkę i jedzie - zero filozofii - im prostszy tym lepszy. Maszyna ma być wygodna a nie dynamiczna i szybka.

Myślisz, że nie poradzi sobie z taką skrzynią?
Ale w takiej sytuacji też był bym za jakimś fajnym skuterem.
W tej kasie jakiegoś quantuma, lub szukać w marketach po sezonie. Bodajże 2 lata temu w realu zimą widziałem coś większego od colibra, z tarczą z przodu i wgl za 1300, a torosa fresco za 1600. Jak ja wtedy żałowałem, że mam f16... Inaczej nawet bym się nie zastanawiał

Przecież autor tematu wyraźnie zaznaczył, że chińskie wyroby nie wchodzą w grę - w sumie ma rację. Zbyt często spotyka się ludzi pchających na poboczu swe pojazdy made in ChRL - dziadek mógłby tego nie wytrzymać :-)
Proponuję przed sfinalizowaniem zakupu, skuter oddać na oględziny i ocenę w jakimś autoryzowanym serwisie - taka usługa nie będzie więcej kosztować niż 50zł. Zyskacie wówczas pewność, że zakupiona maszyna jest w dobrym stanie technicznym. Bo chyba o to chodzi w tym wypadku, prawda? Niezawodna bezawaryjna jazda - wygląd i osiągi są sprawą drugorzędną.

Dzięki bardzo za odpowiedzi, bo muszę przyznać że sam jestem raczej zielony w tematyce skuterów. Ktoś pytał o "wymiary dziadka" - jest on średniego wzrostu (175), raczej niezbyt gruby. Co do chinoli to mówię że one nie wchodzą w grę. Chciałem się jeszcze upewnić - Kymco to rzeczywiście dobra marka? Proszę o konkretne odpowiedzi.

http://allegro.pl/kymco-agility-50-4t-2006r-malopolska-i3408917754.html
Myślicie że taki bd ok? Chodzi mi o bezawaryjność przedewszystkim

Pozdro :)

To agility coś tanie, a wygląda ładnie :)
Ale jeżeli chodzi o sam model to jak najbardziej okey :)
Zastanawiałem się, czy nie potrzeba czegoś większego, ale takie kymco powinno starczyć;]