skuter daje tylko jedna iskrę toros f16

witam! mam problem z skuterem toros f16 od 3 dni walczę z iskra, która raz jest raz nie ma pierwsze co wymieniłem cewka pochodził dwa dni po czym znów brak iskry sprawdziłem cała instalacje cewki magneta czujnik położenia wału wszystko jest okej na papierze jedyne czego nie mogłem sprawdzić to moduł, który podmieniłem od innej sprawnej maszyny iskra pojawiła się niestety tylko"przy pierwszym obrocie" potem silnik kreci bez iskry nie mam pojęcia co mogło się stać i skończyły mi się już pomysły jest ktoś w stanie pomóc?

Ja bym spróbował zacząć od wymiany modułu.

Łącznik stopki bocznej? :slight_smile: * Układ bywa… zwierny lub rozwierny. Eliminować to wypada mechanicznie (trwałe przecięcie lub… polutowanie danego obwodu na stałe), bo często występują tutaj tzw. stany pośrednie. Wilgoć swoje robi, moduł CDI głupieje, a iskra słabnie lub całkowicie zanika. Banał, prawda? :wink:

znalazłem przyczynę problemu okazało się, że padł czujnik położenia wału, który według miernika posiadał dobra rezystancje mianowicie 140ohm niestety rezystancja to nie wszystko jak i coś w nim po prostu nie grało dziękuję bardzo za odpowiedzi myślę, że temat do zamknięcia
pozdrawiam!

A tak przy okazji to zwróć uwagę na odległość między czujnikiem położenia wału(impulsatorem) od magneta.Wszystko dobrze wytłumaczone jest na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=EbSQWGLC4nM

moduł ustawiałem na 0.5mm szczelinomierzem wiec raczej będzie śmigać