Skuter czy Motorower?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Skuter czy Motorower?

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leemango
    Leemango
    Użytkownik

Co według was jest lepsze? Skuter, czy motorower ?
    W przyszłym sezonie mam zamiar zakupić skuter lub motorower. W skuterze według mnie najbardziej zaletą jest automatyczna skrzynia biegów, a w motorowerze przede wszystkim wygląd. I tu problem – Może być trudno dla początkującego w zmianie biegów? Jakie wy macie doświadczenia? Jak słyszę o biegach to już się zniechęcam ale może tak nie być, pomożecie ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

skuter to rodzaj nadwozia a motorower to sprawa pojemności
    skutery do 50cm to też motorowery.
    dzieli sie toto na tzw biegówki i automaty (najczęściej bezstopniowe). Są też motorowery z półautomatami w których masz 2-3 biegi ale zmieniasz je bez sprzęgła.
    Dla każdego coś miłego. A lepsze bedzie to z czym się lepiej będziesz czuł.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Akurat w skuterze ten pseudo automat to największa wada pojazdu. Pękające paski napędowe, kwadratowe rolki, przebarwione dzwony i piszczące sprzęgła to chleb powszedni. W dodatku są trudne w regulacjach, naprawie i zawodne – nawet po zmianie paska na taki sam wymiarowo mogą wystąpić problemy. Poza tym są strasznie nudne – obroty ciągle takie same i na takiej przekładni są ogromne straty energii. To będzie miało przyszłość jak zrobią z tego skrzynię z wirtualnymi biegami tak jak to: https://www.youtube.com/watch?v=M1aKGEpTjH0
    Z biegami jest inaczej – możesz regulować długość biegów dobierając odpowiednie zębatki, a zmiana biegów to bułka z masłem – ogarniesz w 15 minut. Dodatkowo możesz wybrać sobie styl jazdy, albo jedziesz spokojnie i ekonomicznie szybko wrzucając kolejne biegi, albo możesz dynamicznie dokręcając silnik do wysokich obrotów.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Uogólnijmy i mówmy że skuter to ten z bezstopniową skrzynią, a motorower biegi – będzie nam łatwiej opisywać.
    .
    Zaletą skutera jest na pewno łatwość poruszania się po mieście – odpada sprawa mieszania biegami. Dodajesz gazu i rozpędzasz się. Jak umiesz jechać rowerem i go zatrzymać, to skuterem też będziesz umiał i robisz to samo: oba hamulce masz w kierownicy. Minusem jest właściwie całkowity brak możliwości jazdy ekonomicznej jako takiej – nie pojeździsz na niskich obrotach jak motorowerem.
    Motorowerem możesz się wyżyć czując się jak na motocyklu: biegi są biegami i to od Ciebie zależy jak będziesz jechał. Przebieranie biegami, sprzęgłem i obsługa hamulców ręką i nogą to niezła frajda (czego w skuterze jesteś już pozbawiony). Daje Ci to możliwość samodzielnego decydowania jak ma się pojazd zachowywać itp. Możesz jechać bardzo ekonomicznie (choć nie zawsze to jest dobre dla silnika).
    Ogólnie: jak chcesz się tylko przemieszczać z A do B i nie kręci Cię nic więcej – to skuter. Jak wolisz czuć się jak na motocyklu i poznać jak się takie coś prowadzi – motorowerek będzie odpowiedniejszy.
    .
    PS: Ja zawsze mówiłem, że tylko motorower a nie żaden skuter. Ostatecznie kupiłem… skuter i też jestem zadowolony choć brakuje mi zabaw ze skrzynią 🙂

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Kup oba:D

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Leemango
    Użytkownik

Ja w sumie też jestem za motorowerem, a mam na myśli Yamahę TZR 50 i właśnie czytałem jak jest u niej ze zmianą biegów, może załapie ale boję się najbardziej jazdy np. po mieście będę musiał skupić się na biegach a nie na jeździe… Może to tylko moje chore przemyślenia, ale szczerze mówiąc jeszcze na motorowerze nie siedziałem i stąd te obawy.

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Niepotrzebnie się boisz, pojeździsz 2-3 dni na początku po spokojniejszych drogach, i później zmiana biegów nie będzie wcale zawracała Ci głowy. Będziesz to robił automatycznie. Ja od kilku lat jeżdżę motorowerem i nawet jeżdżąc po Warszawie nie zwracam wcale uwagi na biegi, po prostu tak do nich przywykłem że kompletnie mi nie przeszkadza w jeździe ich obsługa. W dodatku dzięki nim silnik pracuje na spokojnych obrotach i spala 2 razy mniej od skutera.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    Leemango
    Użytkownik

No to dobra. Kwestię wyboru i biegów mamy omówioną. Teraz mam chyba ostatnie pytanie. Yamaha TZR 50 czy Aprilla RS 50? Lub inny motorower w formie ścigacza do 6k?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie siedziałeś na żadnym z nich. o zmianie biegów i redukowaniu pojęcie masz żadne. Najpierw sie przymierz, przejedź a potem decyduj.
    Tu nie ma lepsze/gorsze bo tak. Lepsze jest to co ci do tyłka lepiej podpasuje, na czym cie plecy nie rozbolą i nie złapią skurcze
    Ten wygląd…super. tylko pomyśl że kiedyś to odpalisz i ruszysz i czar pryśnie bo to bzyczące 50cm na chudych oponkach.
    Skoro to „na przyszły sezon” to masz jeszcze dużo czasu na decyzje.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Szczerze mówiąc, to im bardziej taka 50-tka z wyglądu stara się przypominać ścigacza, tym śmieszniej się na niej wygląda. Nie lekceważ skuterów. Ich celem jest szybsze, lub wolniejsze, ale w miarę wygodne przejechanie z punktu A do B. Zastanów się do czego Ty potrzebujesz pojazdu… bo dźwiękiem 50-tki publiczności nie powalisz…

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie