Skuter czy biegówka a jak tak to jaki [OPIS MOJEJ SYTUACJI W ŚRODKU]

Dzień dobry. Świadomy jestem, że takie tematy pojawiły się już 134456345346345 razy, ale jako że wydaje mi się, że dla każdego pasować będzie coś lekko innego, to postanowiłem zapytać.

Potrzebuję jednośladu na kategorię A1 prawa jazdy (125ccm, 15KM/11kW, 0,1 kg/kW). Pojazd ma zasadniczo służyć do poruszania się po mieście, oraz dojazdów 2-3 razy w tygodniu na odległość do 50km od miasta (a jeśli to możliwe to nawet okazjonalnych 2-3 razy w rok wypadów na odległość do 100km od miasta). Chcę przy tym dodać, że to ma być środek transportu, na który upchnę się ja z lekkim ładunkiem w rodzaju książek do szkoły, a nie zabaweczka. Nie zależy mi na jakichś wyjątkowych parametrach sportowych, nie kręci mnie jazda a’la “dawca organów” i należę raczej do osób statecznych. Niestety, jestem dość niski i gruby - 160cm przy ok 100kg. I mam pytanie - motor czy maxiskuter, a jak tak,to jaki. Jeżeli już motor, to coś o takim ładnym, klasycznym wyglądzie, a nie w stylu ścigacza. Martwi mnie też kwestia radzenia sobie motoru w warunkach miejskich - biegi, oraz kwestia stroju - bo raczej nie zamierzam latać cały dzień w kombinezonie, czy buty “glany”, rękawice, kask no i ochraniacze na łokcie, kolana wystarczą?. Więc teraz pytanie - motor czy maxiskuter a jak tak to jaki?

Serdecznie dziękuję za odpowiedź

Miałem podobny dylemat jak TY też szukałem dużego i klasycznego skutera o mocy 15KM

Może taki skuterek dla Ciebie: http://www.jednoslad.pl/forums/topic/sprzedam-maxiskuter-15km-na-kat-b-kymco-people-gt-125i/

Do miasta idealny, duży ale mały do przeciskania idealny, szybki i zwinny. Ma moc i odejście, sam ważę 115 km i daje rade.

Niestety muszę Cię zmartwić ale strój dla motocyklisty to obowiązek bez tego nie ma jazdy to bardzo niebezpieczne, temat wiele razy wałkowany taki maxiskuter rozpędza się do 110 na prostej to jak myślisz jak będzie wyglądać Twoja skóra po przejechaniu na asfalcie w zwykłych ciuchach? Na całe szczęście w dzisiejszych czasach jest dużo fajnych ciuchów motocyklowych które wyglądają jak cywilne.

Skuter ze względu na warunki użytkowania.

Dziękuję za wszystkie propozycje :slight_smile: Ale pytanie czy maxiskuter zniesie np. wyjazd raz w tygodniu np. do Niepołomic do których jest jakieś 40km z mojego C.K miasta Krakowa, ewentualnie podróż na 100km za miasto do rodziny? Przypominam, że jestem znaaaacznie niższy niż średnia - wzrost jak z podstawówki :smiley: A co do ciuchów, czy mógłbym poczytać gdzieś jakieś poradniki?

prawda jest taka że poradników i porad to masz cały internet (żw o portalu jednoslad.pl nie wspomnę) a to i tak jest indywidualna kwestia.
Każdy ma inne potrzeby, inne odczucia. Ktos się uprze że strój na moto jest ważny. I ja się z tym zgadzam ale strój moto odstawiam w kątk jak się tylko zrobi na tyle ciepło że się w nim pocę. JAkbym ruszał w długą podróż i przez 95% czasy bym sobie zapewnił “owiew” to może bym to i lato na siebie wciągał.
A tak jak większość normalnych ludzi wale na południowca w klapkach i tshircie wtedy kiedy jest gorąco. I ciuchach “moto” kiedy są na nie warunki.
Sam sprzęt… jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki. Weź ten bo “jest lepszy”… lepszy w czym? lepszy dla kogo? Znam panne niecałe 160cm wzrostu, waga z 50kg i bryka 250kg burgmanem 650 i ani myśli zmieniać na lżejszy lub mniejszy.
Mi na motorach wieje, nic ta nie idzie zapakować a z kolei mój kolega na skuterze czuje się “nietutejszy” i to po nim widać.
Musisz mieć własne preferencje i tyle. Albo pierwszy zakup nie będzie tym i będziesz kombinował żeby zmieniać