Skuter - co kilka dni psuje się cewka zapłonowa

Witam jakis czas temu kupilem uzywany skuter Pegout v-click 50cc przerobiony na 80 .
Po dwoch tygodniach zapsula sie fajka na kablu tzn byla luzna kupilem nowy caly kabel z cewka i po tygodniu sytuacja ta sama tyle ze kabel normalnie twardo siedzial bez luzow dwa dni temu kupilem nowy kabel i dzisiaj znowu to samo co moze być przyczyna , według strony na której zamiawialem kabel jest do tego modelu i tego rocznika po wymianie pali na dotyk , dzownilem dzisiaj do pegout zapytac o orginalny kabel ale cena to 140 i mozliwe ze beda musieli go sciagnac z francji a nie bede tyle placil jesli przyczyna moze byc inna.

jakos takk mało zrozumiałem co sie zepsuło z drugim a co za trzecim razem bo piszesz ze znowu to samo ale co innego i inaczej. w tytule masz o cewce, potem piszesz o fajce, potem o kabu… o co kaman?

Nie znam sie za bardzo , chodzi o ten kabel co idzie do świecy i na koncu jest fajka nie wiem czy zepsulo sie to czy to wiec pisze razem , za kazdym razem wymieniam calosc , na stronie ma to nazwe cewko-fajka.
Iskra jest ale bardzo mala.

Kabel ktory zamawialem to np to Link w opisie pisze ze pasuje do mojego skutera rozcznik tez sie zgadza 2009