Skuter "chybocze się" na boki.

Mam taki dziwny w problem w Kymco Vitality. Zauważyłem, że czasem skuter trochę "chybocze się na boki". Co ciekawe, zauważyłem to tylko po jakimś postoju kilkuminutowym, gdy ruszałem, to tak głównie w okolicy 40 km/h skuter przez chwilę miał właśnie takie dziwne objawy. Jak jechałem szybciej to już nie. Nieraz też ruszałem i nic takiego nie zaobserwowałem.

Łożyska w kołach bez luzu, brak luzów także na łożysku kierownicy, przebieg ~ 18,5 tys. Z przodu opona jeszcze w bdb stanie, z tyłu już dość mocno zużyta, niedługo do wymiany. Koła nie mają bicia. Tuleje (silentblocki) silnika zmieniłem jakieś pół roku temu na nowe.

Co to może być ?

Sprawdź hamulec tarczowy - u mnie jest tak że kręcę kołem które luźno się obraca. W jednym punkcie ma lekki opór i później znów lekko. Cyba przez to mam podobną przypadłość przy ok. 40km/h - przez ten hamulec czasem kierownica potrafi wpaść w wibracje.

u mnie po przejechaniu bodajże 400 km. tak samo zaczął dziwnie na boki latać - co się okazało tuleje stalowo gumowe na wahaczu - wymieniłem na łożyska i spokój do dziś.

Mario1 napisał:

u mnie po przejechaniu bodajże 400 km. tak samo zaczął dziwnie na boki latać - co się okazało tuleje stalowo gumowe na wahaczu - wymieniłem na łożyska i spokój do dziś.

proponuje tez sprawdzic tuleje czasami nowe sa do tylka

4T FOREVER

u mnie jeszcze jak łożysko w przekładni poszło to tylne też huśtało - nawet biło przy pewnej szybkości

Ok, na razie posprawdzam te elementy. Łożysko koła jest na pewno ok, niedawno wymieniałem to łożysko jak i w przekładni.