Skuter chłodzony powietrzem.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #665643
  Bartek
  Uczestnik
  • Postów: 14

  Witam, jutro jadę po skuter peugeot speedfight 4.Jest on chłodzony powietrzem i mam co do tego parę pytań:
  1.mam do przejechania nim 200 km, co ile robić przerwy i na jak długo?
  2.jakie są objawy przegrania silnika?
  3.Jakie są konsekwancje przegrzania silnika?
  Proszę o odpowiedź,z góry dziękuję.
  Pozdrawiam.

  #665646
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 036

  1. Przyjmując optymistyczne założenia że ma wciąż oryginalny cylinder oraz że jest prawidłowo wyregulowany to w zasadzie nie jadąc pełnym ogniem powinienneś ta trase zrobić przy jednym podejściu. Ale to i tak minimum 4h jazdy wiec co najmniej po dwu bym sam dla siebie zrobił przerwę. Jeżeli nie ma już oryginalnego cylindra lub jest coś nie tak z regulacją to wtedy całe pytanie jest do wróżki. Możesz robić przerwy co 20km i równie dobrze co 30 lub co 15km. To wszystko zależy od stylu jazdy i jakości regulacji. Tylko sobie policz czy nie lepiej zapłacić 150zł i nich ci go ktos przywiezie bo i siebie zamęczysz i sprzet.
  2. Słabnie a potem staje. Albo od razu staje. Ale jeżeli zaczyna słabnąć to w zasadzie już po ptakach – to juz sa objawy puchnię ia tłoka czyli zmian w materiale.
  3. Wymiana cylindra minimum. Czasem też wału i łożysk z uszczelniaczami. Zalezy ile masz pecha.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button