Skuter chińczyk nie odpala paliwo jest iskra jest kompresja jest

Kupiłem skuter od gościa . Przyjechał odpalonym skuterem, zgasiłem go załadowaliśmy na przyczepkę i pojechaliśmy do mojego miasta. Zdjeliśmy go z przyczepki a tu nic nie odpala gościu już pojechał w pizdu i musiałem go pchać . Stwierdziłem że nie ma kompresji wymieniłem cylinder ,tłok,głowicę wszystkie uszczelki ,olej,kopkę,świecę i pokrywę kopki,filtr powietrz,filtr paliwa,króciec. Gaźnik został wyczyszczony,paliwo z gaźnika tryska jak nie wiem iskra trochę słaba ale jest kompresja jest jak w nowym rozrząd ustawiony, koniki ustawione. Wszystko pięknie ładnie ale nie odpala POMOŻECIE MI ?

rozrząd o 180 stopni przestawiony?
zawory w głowicy docierałes?
kompresje mierzyłęs na tym nowym zestawie, ile ma?

Rozrząd jest perfekcyjnie ustawiony
Zaworów nie odbierałem.
Nie mam sprzętu do mierzenia kompresji
Dodam jeszcze że jak próbuje odpalać to co jakiś czas odbija kopkę

to powiem ci co mi sie wydaje bo sprzetu na oczy nie wiedziałem.
Jeżeli wszystko jest tak jak piszesz - to powinno odpalić bez problemu. Ale skoro nie odpala to jednak coś nie jest tak “perfekcyjnie” jak ci się wydaje.
Gdyby taki skuter trafił do mnie i wysłuchał bym twoich deklaracji to bym kompletnie olał to co mówisz i sprawdzał po kolei wszystko od początku, odpowiednimi przyrządami.
Tobie też radze tak do tematu podejść.
Sprawdził bym czy ten rozrząd nie jest przestawiony o 1 pełny obrót wału w stosunku do wałka rozrządu (bardzo powszechny błąd) i jednak zmierzył kompresje. I jakby tu się okazało wszystko ok to bym wciągał mniej powszechne usterki typu klin na wale i takie tam…

Mogę zdjęcia powysyłać
A sprzęt do pomiaru kompresji ma mój znajomy to mogę zmierzyć
A i możliwe żeby wydech był zatkany ?

wszystko jest możliwe. to trochę pytania do wróżki.
to ty masz dostęp do sprzętu i pełną informacje o nim. my tu zgadujemy na podstawie kilku zdań opisu który wrzuciłeś i niejako “statystyki” usterek.
Co nie oznacza że u ciebie jest wszystko OK co zrobiłeś ale np kabelek masy ci w międzyczasie przegnił i coś nie styka i przyczyna tego że nie odpala leży zupełnie gdzie indziej

Skoro odbija kopka co jakiś czas to oznacza źle ustawiony rozrząd bo zapłon mieszanki następuje nie w tym suwie co potrzeba. Pozdrawiam

albo tylko co jakiś czas zawory się szczelnie domykają i wtedy sa jakies resztki kompresji i próby zapłonu. tutaj cały czas jest dużo możliwości i przyczyn.

Odpalił
Tylko trochę głośno pracuje i przykopca na niebiesko

Jak kopci na niebiesko to spala olej, coś źle złożyłeś lub nie dotarłeś zaworów i te mają przecieki

Jak się dociera zawory ?
Jak się rozgrzał to przestał kopcić
Ale na zimnym znowu kopci

Następnym razem jeżeli skuter przestaje odpalać po odjeździe sprzedającego możesz żądać zwrotu kasy ze względu na ukryte usterki, o których sprzedający nie poinformował.

https://www.youtube.com/watch?v=ukisjANZ_UA pierwszy z brzegu. Możliwe że nie ma już czego docierać. Dobrze założyłeś pierścien olejowy na tłoku ?

Nie docierałem bo kupiłem nową głowicę z zaworami co się może stać jeśli będę jeździł na nie dotartych zaworach ?
Pierścień olejowy dobrze załorzyłem

Stracą szczelność i prowadnice będą źle dotarte co skutkować będzie tym, że jak zawór źle się ułoży w prowadnicy to się nie domknie

Ja jak zmieniałem u siebie głowice i cylinder w 4T, to zaworów nie docierałem, skręciłem wszystko jak BÓG przykazał i już przejechane prawie 13tyś, podczas docierania dolewałem dwa korki oleju na bak.

Do silnika 4 taktowego dolewałeś olej do paliwa ? Po co ? Tam silnik, sworzeń wału smarowane są olejem silnikowym. -