Skuter bierze olej i dymi

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter bierze olej i dymi

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Deal3r Deal3r 1 lat, 5 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #655855 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe marci
  marci
  Użytkownik
  • Postów: 10

  Od pewnego czasu mój skuter zaczął brać olej. Kiedy sprawdzałem poziom na miarce nic nie pokazywało. Ostatnio kupiłem nowy olej i postanowiłem dolać. Po odpaleniu skutera zaczął dymić tak na niebiesko/biało. Czytałem , że mogą to być zużyte pierścienie lub uszczelniacze zaworowe. Tylko sęk w tym , że na wakacjach robiłem remont silnika i wymieniałem uszczelniacze i ogólnie cały cylinder tłok ,itp.Nie jest odczuwalne , że skuterek stracił na mocy, ale kompresja jest trochę słabsza niż wcześniej. Może pierścienie jakiejś złej jakości ?. Liczę na odpowiedź pozdrawiam.

  marcelhalwa
  #655856 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 140

  skoro kompresja jest złej jakości to już sam sobie odpowiedziałeś. Argument że w wakacje robiłeś remont to marny argument. Nie wiadomo jak dokładnie i dobrze to zrobiłeś, jak dobre cześci kupiłes, jak docierałeś…itd
  Wiec skoro bierze olej i dymi na niebiesko i mówisz że kompresja słabsza – no to albo zaworki nie trzymają kompresji i/lub olej sie leje ich uszczelniaczami albo pierścienie (cylinder) się poddały.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #655952 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe paci
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 807

  lub za dużo oleju nalał i uszczelniacze.

  #655959 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Deal3r
  Deal3r
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Jaka jest ta kompresja? Jak nie stracil na mocy to wedlug mnie uszczelniacze zaworowe.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Skuter bierze olej i dymi
Informacje o Tobie: