Skuter będzie 3 lata stał

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    marcelinio
    Uczestnik

Cześć, mam 15 lat i skuter 2t po bracie, będzie on stał 3 lata nie uruchamiany (nie mogę go odpalić, bo ciężko odpala i ma zabrudzony olej). Jak go zakonserwować, aby przez te 3 lata nie zepsuł się całkiem?

Wombat
    Moderator

a w jakich warunkach bedzie stał?

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

marcelinio
    Uczestnik

będzie stał tylko pod dachem, bez ścian

Wombat
    Moderator

to weź ściereczke, namoczą ją w oliwie i przetrzyj wszystkie metalowe elementy do których masz dostęp żeby je cienką warstwą oliwy pokryć. Na całość nałóż przewiewny pokrowiec.
    Paliwo ze zbiornika i gaźnika spuść, olej ze zbiorniczka też – płyny nie bedą się rozwarstwiac i wytrącac z nich osady
    W lato pokrowiec trzeba co 3-4 tygodnie ściągać bo niestety pod tymi pokrowcami kumuluje się wilgoć i pojawi się pleśń.
    A za 3 lata takiego stanie i tak bedziesz szukać następnego skutera bo mu takie stanie w zasadzie pod gołym niebem na zdrowie nie wyjdzie.
    Wiem jak wyglądał mój po 11 miesiącach stania pod plandeką. Do używania jeszcze by był ale też do bardzo gruntownego umycia.

damian240
    Zablokowany

Nie radzę spuszczać paliwa ze zbiornika, bo wtedy może pojawić się niechciany gość, czyli rudy 😛

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button