Skuter bardzo osłabł

Witam posiadam skuter marki boatian skuter normalnie jeździł 72km/h postanowiłem wymienić wariator sprzęgło i dzwon na sportowy aby skuter był bardziej zrywny gdy juz to załozyłem skuter jechał tyle samo ale na start stał się trochę słabszy ale pomyślałem ze musi się tam coś ułożyć więc jezdzilem ale vmax z upływem kilometrów był coraz mniejszy teraz wynośi 45 km i nwm co mu jest zawory są wyregulowane i gaznik jest zalozony nowy i zadnej róznicy to nie dało z góry dziękuje za pomoc

po takich wymianach trzeba wyregulować wariator (rolki, sprezyna centralna) i gaźnik

Zmieniałem rolki na 7 gram na 5 gram i nic skuter slabnie z każdym przejazdem więc to chyba nie wina rolek teraz nie przekracza 40km/h

to może zamiast 7gr załóż 8 gramowe. przecież jakiś powód jest.
on się wkręca ale nie jedzie czy się wcale nie wkręca bo nie ma siły silnik…itd. Trudno tak zgadywać ja nie podajesz żadnych informacji

Po wymianie sprzęgła dzwonu wario paska skuter na początku jechal 72km/h na 7 gramowych rolkach po jakiś 50 km nie mógł wkręcic się na obroty i jechal tylko 60 a potem bylo coraz gorzej osiągi spadalyz jazdy na jazdę teraz ma problem zeby jechac 40 km/h więc chyba to nie przez rolki skuter nie wkręca się na obroty nawet na stopkach

Dzis rano odpalilem go to przez jakieś 100m skuter nie mógł przekroczyc 25km/h a potem ledwo 40km/h

Musisz rozebrać napęd i sprawdzić dokładnie co mu jest; może coś siadło?
Ew. pozakładaj z powrotem stare elementy i zobacz co się dzieje. Jeśli będzie tak jak było przed zmianami, to zacznij wymieniać po jednym elemencie i sprawdzaj jak się całość zachowuje a nie wszystko naraz. W końcu znajdziesz słaby punkt.

Włozylem wszystko tak jak bylo całą serię i to nic nie dalo zadnej różnicy a nawet gorzej myslę ze to nie w napędzie jest rzecz

Kupilem modul odblokowany i nic zadnej róznicy jak myślicie co mam zribic czy to morze byc problem z elektryką ?

problem może być z czymkolwiek co ma wpływ na moc lub jej transfer na koło.
Tu nie ma co zgadywać tylko trzeba sprawdzać. Kompresja, stan i luz zaworów, podciśnienia i szczelność dolotu, luzy n wale, regulacja gaźnika, drożność układu paliwowego, opory na łożyskach, stan wariatora…
Jakaś przyczyna jest tyko trzeba ją znaleźć a nie wymyślić przez internet. I nie "wydaje mi się że gaźnik jest ok bo jest nowy " tylko trzeba to sprawdzić

Postaram się to szybko sprawdzic i dam wam odpowiedź

Witam to znów ja sprawdziłem to co polecaliście mi sprawdzic i gaznik jest ok zawory tez napęd ok łozyska i cylinder tez ale cos mnie podkusiło sprawdzić czy £ańcuszek rozrządu jest ok i nie jest zapomnialem nap xe jakies 900km zmnienialen cylinder i glowice i wszystko bylo idealnie a teraz jak te koło zębate odstaje na jeden ząbek czy to możliwe ze przeskoczył ?

Witam to znowu ja wszystko co kolega wyzej pisal sprawdzilem cylinder lozyska napęd no wszystko ale cos musibyc przyczyną jakies 900 km temu zmienialem cylinder i głowice wszystko bylo ustawione idealnie napewno a teraz jak dziś sprawdzilem to gdy na magnecie jest na pozycji to te otwory na kole zębatym na głowicy nie są równo o jakiś centymetr się nie zgodza tak o jeden ząbek czy to jest możliwe ze przeskoczył ?

Udało mi się wkońcy znaleść przyczyne była to wadliwa pąpka paliwa ktoranie nadarzała pąpować paliwa dziękuję wszystkim za pomac