Skuter audio – aspekty prawne ..

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    PeterX
    Użytkownik
    • 4
    • 14Postów:

Witam,
    a więc do rzeczy. Tak się dzisiaj zastanawiałem, dajmy na to mam audio w skuterze .. dość mocne .. jadę skuterkiem i słucham na FULL .. tymczasem z naprzeciwka jedzie policyjny radiowóz .. czy grozi mi mandat lub zatrzymanie z tego tytułu ?

Pozdrawiam 🙂

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

To w dużej mierze zależy na jakiego funkcjonariusza trafisz.
    Jeden nic Ci nie zrobi, bo ma to gdzieś.
    A od innego dostaniesz 2 mandaty;p np. za stworzenie zagrożenia w ruchu.

Gdy stoisz to nic Ci nie mogą zrobić.

WODZU
    Użytkownik
    • 71
    • 1 204Postów:

Czy grozi mandat….

Wedle mnie nie. Nie dalej jak wczoraj byłem na podwórku przed domem i z daleka słyszałem że jedzie coś i gra 🙂 Moim oczom ukazał się gość na Hondzie Gold Wing z audio na maxa chyba. Się nie bał że dostanie mandat 🙂 Poszukam coś w Prawie o ruchu drogowym czy nie ma tam jakiejś wzmianki o audio w jednośladach.

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Szczerze wątpię. Niektóre skutery fabrycznie posiadają audio. Gdyby posiadanie nagłośnienia w skuterze było karalne to na pewno nie zostałyby dopuszczone one do ruchu.

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Posiadanie systemu audio napewno nie jest karalne!
    Napewno w kodeksie jest zapis mówiący, że głośność nagłośnienia nie może zakłócać odbioru dźwięków z zewnątrz(np. syrena pojazdu uprzywilejowanego)kierującemu.

WODZU
    Użytkownik
    • 71
    • 1 204Postów:

qazwsxedc wrote:

Napewno w kodeksie jest zapis mówiący, że głośność nagłośnienia nie może zakłócać odbioru dźwięków z zewnątrz(np. syrena pojazdu uprzywilejowanego)kierującemu.

Zgadza się.

Pozwolę sobie dodać jeszcze tylko że można mieć słuchawkę w jednym uchu – jeżeli chodzi o słuchanie mp3 przez słuchawki.

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

qazwsxedc wrote:

Dlatego głuchoniemy nie dostanie prawa jazdy.

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Otóż to, Panowie:)

PeterX
    Użytkownik
    • 4
    • 14Postów:

🙂 Dziękuje za liczne odpowiedzi 😀 W takim razie od jutra zabieram się za audio w moim skuterku 😀

Pozdrawiam serdecznie 😀

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Powodzenia;D
    Tylko nie oszczędzaj na głośnikach i okablowaniu!!

PeterX
    Użytkownik
    • 4
    • 14Postów:

Haha spoko! 😀 Będę pamiętał 😛

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Daj znaka jak skończysz:) Może jakieś foto/video?

wojtas_1987
    Użytkownik
    • 6
    • 81Postów:

No daj jakąś relację z tego oraz podpowiedzi co i jak podłączyć. Może więcej się znajdzie chętnych 🙂

PeterX
    Użytkownik
    • 4
    • 14Postów:

Leszek wrote:

Daj znaka jak skończysz:) Może jakieś foto/video?

Hehe nie ma sprawy, jak skończę zrobię kilka fotek i nakręcę filmik jak to wszystko gra 😉

wojtas_1987 wrote:

No daj jakąś relację z tego oraz podpowiedzi co i jak podłączyć. Może więcej się znajdzie chętnych 🙂

Może jakiś mini poradnik ? Zobaczymy… 😉

adrianswdn
    Użytkownik
    • 9
    • 82Postów:

Coś długo 😛

PICY
    Użytkownik
    • 0
    • 3Postów:

hmmm… 8)
    moim zdaniem najlepiej zakupić jakieś mini głośniki no i je po przerabiać a nawet można dostać super głośniki nadające się do skutera… NP. tutaj link no nawet ok głośnik 😀
    http://allegro.pl/zs8-glosniki-przenosne-mp3-usb-pilot-czytnik-sd-i1506013537.html….. 😉

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

PeterX napisał:

Witam,
    a więc do rzeczy. Tak się dzisiaj zastanawiałem, dajmy na to mam audio w skuterze .. dość mocne .. jadę skuterkiem i słucham na FULL .. tymczasem z naprzeciwka jedzie policyjny radiowóz .. czy grozi mi mandat lub zatrzymanie z tego tytułu ?
    Pozdrawiam 🙂

Nie grozi Ci mandat, ponieważ niektóre wersje chińskich skuterów posiadają fabryczne audio i zostały dopuszczone do ruchu na polskie drogi. Podobnie samochody, też mają audio, niektóre z „dopalaczami” 😉

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

Lepiej wsadzić do uszu słuchawki i słuchać mp3. Moim skromnym zdaniem całe te zestawy głośników pod kanapą są śmieszne. Jakaż to przyjemność, jak pod tyłkiem muzyka gra ? Gdzie tu czyste brzmienie ? Tylko buczenie plastików połączone z dźwiękiem silnika…Dobre słuchawki dokanałowe biją na głowę zestawy audio w squtach. Co innego, jeśli ktoś wkłada głośniki w przednią osłonę, w okolicy kolan. To już jest ciekawsze rozwiązanie, dźwięk ma możliwość rozchodzenia się w przestrzeni a nie jest ograniczony plastikiem, kanapą i tyłkiem jeźdźca. Poza tym gdy wieziemy audio nie ma możliwości przewozu bagażu a na postoju włożenia kasku do schowka.

Choć z drugiej strony dla początkującego fana car audio (no, tutaj będzie squter audio 😉 ) może być to okazja do budowy pierwszego zestawu. Jak to mówią, od czegoś trzeba zacząć.
    Powodzenia w budowie i możesz stworzyć poradnik, komuś się pewnie przyda, bo fanów sqt-audio wciąż przybywa. 😉

EDYTA: Ho ho ho, dopiero zauważyłem, że temat był założony 10 miesięcy temu… 🙄

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button